
Baranki Dzieciom - "Porwanie Baltazara Gąbki"
niedziela, godz. 11.00
Kino Pod Baranami
Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim na poszukiwanie profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców… Kultowy serial animowany na podstawie książki Stanisława Pagaczewskiego.

"Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits"
Teatr Bagatela
niedziela, godz. 17.00
Sienkiewiczowskie lektury pisane ku pokrzepieniu serc, znowu podniosą nas na duchu, a na pewno rozśmieszą, bo za scenariusz i reżyserię wziął się Krzysztof Materna, co zapowiada nietuzinkowe odczytanie znanych tytułów.
„Kmicic sprząta trupa Janka Muzykanta, Staś i Nel spotykają Latarnika, a Neron śpiewa „Ogrzej mnie” przed pożarem Rzymu” – zapowiada teatr. - „Zobaczymy też pojedynek Zbyszka z Bogdańca z krzyżakiem na topory, nauczymy się wbijać na pal i własnym ciałem łupać orzechy”.
„Henryk Sienkiewicz. Greatest Hits” nie ma być brykiem z lektur szkolnych, choć, jak zaznaczają twórcy, znajomość podstawowych dzieł noblisty będzie niezwykle pomocna przy obiorze spektaklu. Nie będzie to bowiem dosłowna inscenizacja dział Sienkiewicza, a ich interpretacja w duchu montypythonowskim. W widowisku Materny sienkiewiczowscy bohaterowie płynnie mieszają się między sobą, śpiewając piosenki do słów Macieja Stuhra i muzyki skomponowanej przez Janusza Stokłosę i Wojciecha Kilara.

"Doktor Dolittle"
Teatr Ludowy
niedziela, godz. 17.00
Doktor Dolittle jest lekarzem, który mieszka w małym, angielskim miasteczku. Oprócz tego, że leczy ludzi, pomaga też wszystkim zwierzętom, które tego potrzebują. Każdy zwierzak - zbłąkany pies, ptak ze złamanym skrzydłem, mama lisica ze swoimi dziećmi - może liczyć tu na schronienie, posiłek i opiekę. Doktor tak bardzo lubi swoich podopiecznych, że udaje mu się nauczyć języka zwierząt. Dzięki temu staje się bardzo popularny wśród wszystkich czworonożnych, skrzydlatych, pływających i pełzających stworzeń w okolicy. Z każdej strony ciągną do doktora tłumy chorych lub pokrzywdzonych zwierząt, a dobry doktor nikomu nie potrafi odmówić pomocy.
Historię niezwykłego lekarza, który poznał język zwierząt – doktora Dolittle, tytułowego bohatera cyklu powieści dla dzieci autorstwa Hugh Loftinga, na deski Teatru Ludowego przeniósł Maćko Prusak. Reżyser doskonale znany jest młodym widzom nowohuckiej sceny, choćby ze spektaklu „Pippi” o niepokornej rudowłosej dziewczynce.

"Myślnik"- spotkanie
Małopolski Ogród Sztuk
niedziela, godz. 17.00
Myślnik to przestrzeń do myślenia. Myślenia na żywo i na przekór. Myślenia z oddechem, wbrew dusznemu i bezdusznemu światu bezmyślności.
Będziemy rozmawiać o najważniejszych problemach naszych trudnych czasów, podchodząc do nich w sposób niekonwencjonalny. Naszymi gośćmi będą najwybitniejsi polscy intelektualiści.
Myślnik to pauza, przerwa, zawieszenie. To co oczywiste i uznane za normę zostaje tu zatrzymane, rozsunięte i rozszczelnione, tak żeby pomyśleć, co jest głębiej i dalej:co pozostaje niepomyślane oraz niewypowiedziane, bo niewygodne, trudne, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i powszechnie podzielaną opinią. Myślnik to nasza próba odpowiedzi na nie-po-myślność świata.
Będziemy myśleć twórczo, w inspirującym kontekście oraz inspirującej atmosferze. Rozmowę będzie przenikać improwizowana (nie tylko jazzowa) muzyka, a otwierać ją będzie prowokacyjny, filozoficzny monolog, którego formę określiliśmy hasłowo jako „filozoficzny stand-up”.