Do przestępstwa doszło w nocy z 29 na 30 grudnia 2015 roku na terenie Nowego Sącza. Nieznany wówczas sprawca włamał się do salonu fryzjerskiego uszkadzając szybę w lokalu. Następnie skradł m.in. sprzęt i kosmetyki, powodując łączne straty w wysokości 1625 złotych. Nie udało się jednak wykryć sprawcy i została wydana decyzja o umorzeniu postępowania. Jednak sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu sądeckich policjantów.
- Dzięki konsekwencji w działaniu i wsparciu najnowszymi zdobyczami techniki, sądeccy policjanci rozwikłali sprawę tej kradzieży z włamaniem - mówi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Zabezpieczone przez nich ślady pozwoliły na wyodrębnienie profilu DNA sprawcy i przeprowadzenie dalszych badań genetycznych, których wyniki doprowadziły policjantów do ustalenia osoby, która popełniła to przestępstwo.
Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz aktualne możliwości w dziedzinie genetyki, doprowadziły do skierowania aktu oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Za kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia grozi mu 10 lat więzienia.
WIDEO: Barometr Bartusia
