Zadania związane z różnego rodzaju wypadkami zaaranżowano w wielu miejscach gminy Wielka Wieś. Zmierzyły się z nimi formacje mundurowe z Krakowa i powiatu krakowskiego. Drużyny rywalizowały o miano najlepszej i najskuteczniejszej w udzielaniu pierwszej pomocy.
Sześć zadań dla zawodników
Członkowie drużyn uczestniczących z mistrzostwach przemieszczali się między miejscami, w których mieli do wykonania zadania. W Modlnicy w hotelu Margerita zainscenizowano scenkę, w której należało udzielić pierwszej pomocy człowiekowi po dźgnięciu nożem. Na terenie LKS Modlnica zawodnicy mieli do wykonania zestaw zadań ogólnosprawnościowych. Kolejnym miejscem był teren firmy budowlanej w Modlnicy, gdzie zaaranżowano wypadek z osobą poszkodowaną przez łyżkę koparki, a operator koparki był agresywny i pobudzony. To nie wszystko, bo zawodnicy docierając do tego zdarzenia musieli po drodze pomóc kobiecie w zaawansowanej ciąży, która miała problem z samochodem.
Czwarte zadanie było związane z wypadkiem drogowym, podczas którego potrącony został motocyklista i zagrożone życie jednego z poszkodowanych. Kolejna scena dla służb mundurowych była przed Jaskinią Wierzchowską - to zadanie powiązano z zagrożeniami dotyczącymi nowych technologii, bo chłopak umówił się z dziewczyną z tindera (mobilnego portalu randkowego). Okazało się, że to pułapka, bo dziewczyna przyszła na spotkanie z mężczyzną z maczetą, który uciął amantowi rękę i skaleczył w nogę.
Ostatnie z zadań umiejscowiono w okolicy wodospadu Szum, gdzie uczestnicy zawodów spotkali przypadkowego turystę podtrzymującego wiszącego samobójcę. Turysta tracił siły, trzeba było odciąć desperata i sprawdzić jego funkcje życiowe, przywrócić je.
Mistrzowie z JRG 4 w Krakowie
Mistrzostwa wygrała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie i zdobyła pucharu starosty. Jednocześnie ta drużyna została zwycięzcą w strukturach Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, natomiast spoza tych struktur najlepsza okazała się jednostka OSP z Tomaszowic.
Mistrzostwa organizowane były w ramach programu Bezpieczny Powiat Krakowski 2024-2029.
Strefa edukacji i pierwszej pomocy
Poza tym zadaniami na placu przy Centrum Administracyjnym Gminy w Szycach utworzono strefę edukacyjną z atrakcjami przygotowanymi przez służby mundurowe. Tutaj przychodzili mieszkańcy giny, uczniowie miejscowych szkół. Uczyli się pierwszej pomocy, ćwiczyli sprawność, oglądali samochody służb: strażackie, policyjne, karetkę pogotowia.
Jak informują pracownicy promocji gminy Wielka Wieś - to piknik edukacyjny, podczas którego prowadzono m.in. rejestrację dawców szpiku kostnego.
Nagrody dla mieszkańców gminy Wielka Wieś. Docenili zasłużon...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Tylko nieco ponad 47% Polaków chce skrócenia tygodnia pracy
