https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odszedł Jan Mazanec ps. Głaz. Walczył w słynnym oddziale "Tatara"

Stanisław Śmierciak
W wieku 90 lat w Nowym Sączu zmarł Jan Mazanec. W jego życiorys wpisana była walka w legendarnym na Sądecczyźnie oddziale "Tatara". Miał pseudonim "Głaz".

Tamto partyzanckie umiłowanie gór Beskidu Sądeckiego pozostało w nim na zawsze. Był przewodnikiem górskim, założycielem Koła Przewodników i prezesem Oddziału PTTK "Beskid" w Nowym Sączu w latach 1953-55. Przez lata Jan Mazanec związany był z bankowością. Jako wybitny specjalista szefował kilku takim placówkom w Nowym Sączu.

Za pracę, działalność społeczną i zasługi w walce o wolną Polskę Jan Mazanec odznaczony był m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W ostatnią drogę odprowadzony zostanie we wtorek o godz. 11 na cmentarzu przy ul. Rejtana w Nowym Sączu.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

y
yaro5000
.R.I.P.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska