
Lotopałanka mała
Występowanie: Australia i Nowa Gwinea
Mały ssak nazywany także szybowcem cukrowym. Nazwę zawdzięcza budowie ciała, która umożliwia mu lot ślizgowy na odległość 55 metrów. Przydomek „cukrowy” pochodzi od sposobu żywienia – lotopałanka karmi się słodkim sokiem z pni akacji i figowców oraz słodkimi, soczystymi owocami.
Posiadają również puchaty ogon, dzięki któremu może chwytać się gałęzi.

Lori mały
Występowanie: Wietnam, Laos, Chiny, Kambodża
Jego długość ciała wynosi od 15 do 25 cm. Ma silne łapy z przeciwstawnym kciukiem, zakończone paznokciami. Jedynie drugi palec tylnych łap wyposażony jest w pazur.

Mandarynka
Występowanie: Azja
Nazwa pochodzi od kolorowego upierzenia samców tego gatunku. Wygląd samic jest znacznie skromniejszy – ich pióra są szare i białe, z zielonymi elementami na skrzydłach. Są kaczkami drzewnymi.
W kulturze chińskiej mandarynki są symbolem wierności, ponieważ łączą się w pary na całe życie. Azjaci uważają, że gdy jedna z kaczek zginie, druga umrze z tęsknoty.

Jaguarundi
Występowanie: Ameryka Północna i Południowa
Półkot, półłasica. Samotnik, który dobrze wspina się po drzewach i pływa. Zamieszkuje gęstwiny, dlatego trudno poddać go obserwacji. Potrafi wydawać przeróżne dźwięki: od mruczenia i gwizdania, po zgrzytanie zębami, a nawet odgłos przypominający ćwierkanie ptaków.