Była to już 13. edycja festiwalu, który na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych promujących folklor ziem pogórzańskich, począwszy od Pogórza Przemyskiego, przez Karpackie, aż do Pogórza Wielickiego.
W tym roku na scenie zaprezentowało się 16. zespołów, które oceniano w kategoriach: zespół regionalny, kapela ludowa i grupa śpiewacza. Decyzją jury, Złota Podkowa Pogórza i nagroda finansowa w wysokości 1500 zł trafiła w ręce Kapeli Ludowej Trzcinicoki z Trzcinicy. Na licznie zgromadzoną publiczność czekał także występ gwiazdy wieczoru - cygańskiej poetki i pieśniarki - Teresy Mirgi i jej zespołu Kałe Bała.
W trakcie wydarzenia każdy mógł podziwiać stoiska przygotowane przez lokalnych rzemieślników. Swoje wyroby prezentowali: Koło Artystyczne z Zalasowej, Dorota Kisiel (twórczość całoroczna), Jadwiga Nocek (twórczość całoroczna), Ryszard Wiśniowski (kowalstwo artystyczne), Mosoń Barbara (miody), Fudyma Janusz (wyroby z wosku), Barbara Kumięga (wiklina papierowa), Bożena Kozioł (doniczki betonowe), Krystyna Piątek (twórczość całoroczna), Barbara Początko (koronki), Edyta Kantor (haft komputerowy), Alina Kumięga (obrazy ze skóry), Pyzia Robert (malarstwo).
Festiwalowym występom towarzyszyła degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Ryglice: z Jonin, Kowalowej, Lubczy, Woli Lubeckiej, Zalasowej oraz Koło Pań Rygliczanki. Amatorzy lokalnych trunków mogli z kolei skosztować doskonałego wina z winnicy Kowalówka.
Koniec gorszego jedzenia. Żywność w Polsce jak na Zachodzie
