Jak powiedział KAI Łukasz Kozub z zespołu ds. Realizacji Projektów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, współorganizatora wydarzenia, głównym celem inicjatywy było ukazanie pozytywnej energii i pomysłowości młodych osób zaangażowanych w ŚDM.
"Pragniemy promować międzynarodowe relacje oraz stworzyć przestrzeń, aby młodzież z całego świata mogła się spotkać i współpracować w atmosferze jedności. Bardzo chcemy, żeby w trakcie pobytu w naszym województwie nabrali jeszcze więcej energii i przekazywali ją dalej do miejsc, w które powrócą" - opisał.
Wspomnianego dynamizmu młodych nie brakowało. Na scenie pojawiły się latynoskie tańce i przedstawienie korridy, które uzupełniły indonezyjska choreografia z niesamowitą synchronizacja ruchów aktorów. Jak podkreślali występujący ich folklor to radosny sposób promowania wiary.
"Nasze tradycyjne tańce są bardzo energetyczne i radosne. Bardzo się cieszymy, że właśnie w ten naturalny sposób możemy mówić o Bogu w naszej codzienności i wyrażać emocje oczekiwania na spotkania z papieżem w Polsce" – powiedziała tańcząca Ana z Kostaryki.
Występy podobały się także widowni. "Czuć wyjątkowy klimat tego, co nadchodzi. Tej niesamowitej wspólnoty wiary, którą stworzą ludzie z całego świata" - powiedział Grzegorz z Paszkówki. "Chcieliśmy zobaczyć co pokaże młodzież. Ich zapał i siła już dowodzi jak wiele dobra będzie się działo w najbliższych dniach w Krakowie" - dodała siostra Bogusława, nazaretanka.
Organizatorami festiwalu dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, ale także mieszkańców i turystów, są Samorząd Województwa Małopolskiego, Komitet Organizacyjny ŚDM, Centrum Jana Pawła II oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. św. Jana Pawła II. Występy zagranicznych gości będzie można zobaczyć jeszcze dziś i w sobotę wieczorem.
KAI / luk
Źródło: www.pope2016.com
">