Spis treści
Omenaa Mensach - tak zmieniała się na przestrzeni lat
Omenaa Mensah to polska dziennikarka i prezenterka, przedsiębiorczyni, filantropka, inwestorka, kolekcjonerka sztuki. W trakcie studiów założyła firmę Omi Hair, zajmującą się stylizowaniem afrykańskich fryzur. Do czesnego dorabiała także jako modelka, pracując zarówno w Polsce, jak i w Europie. W 2003 zaczęła pracę przy kanale TVN 7. To właśnie wtedy dała się poznać szerszej publice.
W kolejnych latach kariery prowadziła emitowane na kanałach stacji TVN programy o tematyce podróżniczej, sportowej, kulinarnej i lifestyle’owej.
Dzisiaj Omenaa Mensah to uznawana za jedną z najbardziej charyzmatycznych osobowości telewizyjnych w Polsce, bizneswoman i producentka popularnych programów telewizyjnych. Prywatnie jest żoną Rafała Brzoski - miliardera związanego z Krakowem, który jest założycielem i prezesem InPost którego siedziba znajduje się właśnie w Krakowie oraz inwestorem FoodWell. Przejdź do galerii i zobacz jak na przestrzeni lat zmieniała się Omenaa Mensah.
Związek Omeny Mensah i Rafała Brzoski
Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wzięli ślub w 2019 roku. Od tego czasu w mediach społecznościowych chętnie chwalą się wspólnymi chwilami z życia prywatnego oraz dzielą się z obserwatorami swoimi sukcesami. Słynna power couple mocno związana z Krakowem. Para poznała się dzięki działalności charytatywnej. Dziesięć lat temu, kiedy Omenaa szukała środków finansowych na budowę szkoły w Ghanie. Znajoma osoba miała polecić jej przedsiębiorcę, który mógłby wykonać zaproszenia na bankiet inaugurujący działalność jej fundacji, którym okazał się Rafał Brzoska.
Kim jest Rafał Brzoska - miliarder związany z Krakowem
Rafał Brzoska to polski przedsiębiorca, menedżer, inwestor i mecenas start-upów, filantrop. Jest absolwentem I LO im. Kasprowicza w Raciborzu i krakowskiej Akademii Ekonomicznej. To on dzięki sukcesowi związanemu z założeniem paczkomatów w 2011 roku zadebiutował na liście najbogatszych Polaków. W 2021 zajął siódme miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu "Forbes", z majątkiem wycenianym na 5,7 mld złotych. Główna siedziba InPostu znajduje się w Krakowie.
Ostatnio zrobiło się o nim głośno, bo przyjął propozycję premiera Donalda Tuska, by zająć się tzw. deregulacją. Stanął na czele zespołu, który ma przygotować propozycje zmian dotyczące - w dużym skrócie - uwolnienia przedsiębiorców od nadmiernej biurokracji.
