Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tarcza Herbowa dla nauczycieli – łowców talentów [WIDEO]

Redakcja
Stanisław Śmierciak
Wieloletnia działalność Barbary i Aleksandra Porzucków jako pedagogów, wychowawców, instruktorów, artystów i animatorów kultury została właśnie doceniona przez miejskich radnych Nowego Sącza. Radni przyjęli uchwałę nadającą Porzuckom Tarczę Herbową Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza.

WIDEO: Występ Barbary i Aleksandra Porzucków

Autor: Stanisław Śmierciak, Gazeta Krakowska

Radni przyjęli uchwałę nadającą Barbarze i Aleksandrowi Porzuckom Tarczę Herbową Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza.

- Nie spodziewaliśmy się tego wyróżnienia. Mąż usłyszał o nim dziś rano w radiu i mi powiedział - mówi Barbara Porzucek. - Jesteśmy bardzo wzruszeni. Wniosek o nadanie małżeństwu Tarczy Herbowej trafił do Bożeny Jawor, przewodniczącej Rady Miasta Nowego Sącza.

Uczniowie ich cenią
Pod wnioskiem podpisało się kilkadziesiąt osób. To byli uczniowie I LO, nauczyciele, dyrektorzy placówek kulturalnych, przedstawiciele stowarzyszeń - wylicza Jakub Bulzak, były uczeń Barbary Porzucek a obecnie nauczyciel "Długosza". Każda z tych osób współpracowała z Porzuckami, których cenią za zaangażowanie w wychowanie młodzieży oraz artystyczne przedsięwzięcia.Lista zasług Barbary i Aleksandra Porzucków jest bardzo długa. Oboje pracują od 34 lat.

- Ich rozliczne działania artystyczne nieustannie wzbogacają pejzaż kulturalny naszego miasta, a odnoszone przez ich podopiecznych sukcesy w konkursach i festiwalach, czy później w dojrzałej karierze, przynoszą chlubę Sączowi i rozsławiają go w całej Polsce - z powagą uzasadniał przyznanie odznaczenia radny Tomasz Cisoń, wiceprzewodniczący RM Nowego Sącza. Z tą argumentacją zgodzili się pozostali radni. Wszyscy byli za.

Nie spoczną na laurach

Porzuckowie są absolwentami wychowania muzycznego kieleckiej Akademii Świętokrzyskiej.

Barbara uczy w I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza, a od 1988 r. jest dyrektorem artystycznym oraz głównym organizatorem Festiwalu Młodych Talentów.

Aleksander wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Od 2010 r. realizuje autorski projekt dydaktyczno-artystyczny Scena Piosenki Poetyckiej, tworzy muzykę do spektakli teatralnych i skomponował ponad 200 piosenek.

Małżeństwo Porzucków we współpracy z nowosądeckimi instytucjami kultury przygotowało wiele wydarzeń kulturalnych: widowisk, koncertów, spotkań autorskich, wieczorów poetyckich, premier kinowych, akademii. Są znakomitymi konferansjerami, którzy potrafią rozgrzać każdą publiczność. Największe ich zasługi to łowienie wśród młodzieży talentów.

- Póki mamy siłę będziemy nadal robić to, co dotychczas - zapewnia Barbara Porzucek. Dodaje, że to młodzież, jej zapał i energia, daje siłę, żeby realizować kolejne projekty.

Ważna jest muzyka
Podkreśla, że dla niej i jej męża największe znaczenie ma świadomość, że udało im się poprzez muzykę otworzyć młodzież na świat i przygotować do życia.

- To wspaniałe widzieć w byłych wychowankach cząstkę siebie - mówi Barbara Porzucek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska