https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów chce podbić serca Małopolan

Andrzej Skórka
Jedną z turystycznych wizytówek miasta prezentowanych w Krakowie będą zabytkowe powozy ze stadniny w Klikowej
Jedną z turystycznych wizytówek miasta prezentowanych w Krakowie będą zabytkowe powozy ze stadniny w Klikowej Andrzej Skórka
Przed rokiem tarnowska prezentacja podczas Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie spodobała się do tego stopnia, że Gród Leliwitów zainauguruje w czwartek tegoroczną edycję imprezy. - Jedziemy zdobyć Kraków - zapowiada Ryszard Ścigała, prezydent Tarnowa.

Czytaj także: Tarnów: śledztwo w sprawie śmierci w Azotach

Targi to okazja do pokazania się turystom z całego świata w gronie ponad pół tysiąca twórców z różnych zakątków Europy i 120 zespołów artystycznych. Już w czwartek to właśnie Tarnów będzie gospodarzem pierwszego dnia imprezy.

Już o 12.45 z wieży kościoła Mariackiego rozlegnie się hejnał tarnowski. Miasto przygotowało bogaty program artystyczny. Dla turystów i gości targów zagrają zespoły Leliwa Jazz Band, grupa muzyków cygańskich, a także zespół Przystanek Mrówkowiec oraz chór GOS.pl. Na scenie pojawi się także zespół cheerleaderek, a nawet ludowa kapela z Gwoźdźca.

Na stoisku informacji turystycznej promowane będą tarnowskie zabytki architektury sakralnej. Miasto pochwali się również najcenniejszymi eksponatami z kupionej niedawno kolekcji zabytkowych powozów.

Zobacz zdjęcia ślicznych Małopolanek! Wybierz z nami Miss Lata Małopolski 2011!

Głosuj na najlepsze schronisko Małopolski

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska