https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów: duże zainteresowanie kriokomorą

Łukasz Jaje
Ponad pięć tysięcy zabiegów wykonano już w działającej od roku tarnowskiej kriokomorze. Taka forma rehabilitacji cieszy się zainteresowaniem także sportowców. Jednym z pacjentów jest m.in. Edward Mazur, kontuzjowany żużlowiec Tauronu Azotów Tarnów.

Zobacz także:

- Ma to związek z objęciem przez Zespół Przychodni Specjalistycznych opieki medycznej nad juniorami Unii Tarnów. Dla Edwarda Mazura zabiegi w kriokomorze były niezbędne, by w pełni powrócił do zdrowia po upadku na torze - mówi Artur Asztabski, dyrektor ZPS w Tarnowie.

Leczenie polega na umieszczeniu pacjenta na czas od 1,5 do 3 minut w komorze, w której temperatura wynosi -125 stopni Celsjusza. Z leczenia mogą skorzystać osoby ze skierowaniami od lekarza specjalisty reumatologii, ortopedii, neurologii czy rehabilitacji leczniczej.

Zabiegi w kriokomorze są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Limity zakładają, że jeden pacjent w ciągu roku może mieć dwie sesje po dziesięć zabiegów. Ze statystyk ZPS wynika, że 40 procent osób postanowiło ponownie skorzystać z oferty.

- Maksymalny czas oczekiwania na zabiegi to dwa tygodnie - wyjaśnia dyrektor ZPS.

Otwarcie kriokomory nie tylko pomogło w rehabilitacji ale także dało nowe miejsca pracy. Zespół Przychodni Specjalistycznych zatrudnił w niej trzech rehabilitantów.

Zabłyśnij w naszym konkursie! **Zostań Miss Lata Małopolski 2011! Czekają atrakcyjne nagrody!**

Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? **Rozdajemy bilety**

Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail**Zapisz się do newslettera!**

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska