Tarnów. Radny Tadzio Żak w roli Świętego Mikołaja

  Tarnów. Radny Tadzio Żak w roli Świętego Mikołaja

  Łukasz Winczura

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Radny tarnowski Tadeusz Żak (52 lata) w nowym wcieleniu. Wykorzystując przerwę między sesjami i komisjami nie odpoczywa. W internecie poleca swoje usługi jako... święty Mikołaj. A dziś przecież 6 grudnia!
  Radnego Tadeusza Żaka w uniformie św. Mikołaja jeszcze nie widzieliśmy. To jego kolejna forma zarobkowania na życie

  Radnego Tadeusza Żaka w uniformie św. Mikołaja jeszcze nie widzieliśmy. To jego kolejna forma zarobkowania na życie ©Facebook

  Tadeusz Żak imał się w życiu już różnych zajęć. Był najsłynniejszym polskim staczem kolejkowym, statystą w Operze Krakowskiej, rozdawał ulotki agencji finansowych. Zmusiła go do tego sytuacja życiowa. Ponieważ mierzy zaledwie 130 cm wzrostu, trudno mu znaleźć stabilne zatrudnienie. Nie chciał wyciągać ręki po pomoc w urzędach. Jego historię opisywaliśmy w jednym z ostatnich piątkowych magazynów „Gazety Krakowskiej”

  Na pomysł zostania świętym Mikołajem wpadł pięć lat temu. Powód był prosty - chciał podreperować lichy budżet domowy. Interes, choć sezonowy, kręcił się nieźle.

  - Nie biorę dużo. Stawkę mam jedną - 50 zł. Najczęściej dostaję zamówienia od rodziców. Idziemy razem z żoną - opowiada. A żona Ewa, którą poślubił przed dwoma laty, przebiera się za Śnieżynkę. Tworzą dość osobliwy duet, bo pani Ewa jest wyższa od pana Tadzia o 43 cm.

  W tym roku zbyt wielu zamówień nie przyjmie. Odwiedzi zaledwie kilkoro dzieci. Jednakże nie dlatego, że nie chce. Ale na pierwszym miejscu stawia teraz obowiązki radnego. A te pochłonęły go całkowicie.

  - Wczoraj mój kolega z klubu Nasze Miasto Tarnów Piotrek Górnikiewicz chciał, żebym był Mikołajem na meczu naszych siatkarek. Z żalem musiałem odmówić, bo przed południem rozdawałem ulotki w Brzesku, a o 16.30 miałem komisję zdrowia - twierdzi radny.

  W kampanii wyborczej Tadeusz Żak obiecywał najwięcej uwagi poświęcać osobom chorym i skrzywdzonym przez los. Zamierza robić to również jako święty Mikołaj. Udało nam się dowiedzieć, że dziś z kolegami klubu NMT zamierzają odwiedzać chore dzieci. Oprócz słodkich podarunków nasz bohater chce im przekazać dobrą energię do walki z losem.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:
  FLESZ: Koniec papierowego L4. Twoje zwolnienie w internecie

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!

  Świat może istnieć bez tytoniowego dymu!