Tarnów. Wypadek na Krakowskiej. 23-letni motocyklista zginął po zderzeniu z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Zaktualizowano 
Nie żyje motocyklista, który kilka minut po godzinie 8 rano zderzył się z samochodem ciężarowym na ulicy Krakowskiej w Tarnowie.

Zmarły mężczyzna to 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Na miejscu wypadku długo trwała jego reanimacja, ale mimo wysiłków ratowników nie udało się go uratować.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca motocykla jechał w kierunku Tarnowa. Uderzył w ciężarówkę, która akurat skręcała w prawo w ulicę Fabryczną - relacjonuje asp. sztab. Olga Lesińska-Żabińska z tarnowskiej policji. Na miejscu pracował również prokurator.

Tuż po wypadku wjazd w ulicę Fabryczną był zablokowany. Na ulicy Krakowskiej ruch odbywał się wahadłowo.

FLESZ: Pierwsza pomoc przy wypadkach drogowych. To musisz wiedzieć!

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 47

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-06T12:15:40 02:00, Senior:

Ktoś się cieszy bo będą organy do przeszczepu A większość motocyklistów to wariaci i samobòjcy

Nie prawda. Przy tym uderzeniu motocyklisty organy nie nadają się do niczego.

G
Gość
2019-06-06T11:55:01 02:00, ZR:

Tragedia. Współczucia dla rodziny ofiary i kierowcy. Można niestety podejrzewać typowy scenariusz: ciężarówka skręcająca w prawo z lewego pasa (co może czynić) i motocyklista wbijający się w jej bok.

Szanowni motocykliści: pamiętajcie, że ciężarówki wykonują takie manewry. W razie tragedii to niekoniecznie będzie wina ciężarowca. Jest granica możliwości upewnienia się, że manewr jest bezpieczny.

2019-06-06T14:21:43 02:00, red:

Przytocz mi ten przepis że moga wykonywać takie manewry ! Nie pieprz głupot - czesto widzę jak debile z cieżarowych jeżdżą i nikt mi nie powie że to są aniołki. Połowie z nich powinni zabrać prawo jazdy.

2019-06-07T12:15:44 02:00, Gość:

art. 22 ust. 3 prawo o ruchu drogowym

Szkoda ze zamiast ciężarówki nie stała jego rodzina to wtedy też by tak zrobil

G
Gość
2019-06-06T11:55:01 02:00, ZR:

Tragedia. Współczucia dla rodziny ofiary i kierowcy. Można niestety podejrzewać typowy scenariusz: ciężarówka skręcająca w prawo z lewego pasa (co może czynić) i motocyklista wbijający się w jej bok.

Szanowni motocykliści: pamiętajcie, że ciężarówki wykonują takie manewry. W razie tragedii to niekoniecznie będzie wina ciężarowca. Jest granica możliwości upewnienia się, że manewr jest bezpieczny.

2019-06-06T14:21:43 02:00, red:

Przytocz mi ten przepis że moga wykonywać takie manewry ! Nie pieprz głupot - czesto widzę jak debile z cieżarowych jeżdżą i nikt mi nie powie że to są aniołki. Połowie z nich powinni zabrać prawo jazdy.

2019-06-07T12:15:44 02:00, Gość:

art. 22 ust. 3 prawo o ruchu drogowym

Współczucia, a gdyby zamiast tej ciężarówki była rodzina z małymi dziećmi, kto zapierdziela z taką prędkością na takiej ulicy i o tej porze, tylko cwaniak mający 170 kucykow i kończy wyżej bo jak to mówią 2 metry pod ziemią

G
Gość

O jednego debila mniej na tym świecie, szkoda że jego kolega skręcał w lewo bo patrzac co robili wcześniej powinien podzielić jego los,o tej gogz. Się ścigać ruchliwa ulica gdzie ludzie ida i jadą do pracy dzieci ida do szkoły

G
Gość

JEDEN SZALENIEC MNIEJ ,KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ABSOLUTNIE NIE WINNY JAK KTOS CHCE SIE SCIGAC TO OD TEGO SA TORY WYSCIGOWE A NIE DROGI MIEJSKIE I WIEJSKIE SAM MAM TAKICH WARYJATOW W OKOLICY I BOJE SIE JAK DZIECKO WYJEDZIE NA ROLKACH NA DROGE

D
Darek
2019-06-06T14:21:43 02:00, red:

Przytocz mi ten przepis że moga wykonywać takie manewry !

2019-06-06T15:24:31 02:00, ZR:

PORD, art 22.2 oraz 22.3

2019-06-06T20:16:08 02:00, Gość:

Mogą ale nie mają pierwszeństwa

22.4 ;)

Za to motocykliści mogą jeździć jak chcą I ile fabryka dała! Takie są oto skutki ...

A
Arek
2019-06-07T08:17:36 02:00, moderator:

kolejny mistrz co to: "jeżdżę szybko ale bezpiecznie", jechałby wolniej to by żył, taka różnica

Zgadzam się!

n
niejasnowidz

Na nagraniu widać, że kierowca tira rozpoczyna wykonywać już manewr kiedy motocyklista mknie jak szalony. Prędkość jest kosmiczna, gdyż w momencie gdy motocykl uderza w ciężarówkę samochody osobowe i inny motocykl dopiero ruszają z pod świateł. Niestety znając polskie prawo kierowca tira dostanie zawiasy.

Podejrzewam, że podobna sytuacja będzie z wypadkiem na ulicy Mickiewicza. Motocyklista jechał 150/h ale to osobówka wymusiła pierwszeństwo i chłop dostanie zawiasy.

Odkąd zrobiło się ciepło na ulicach Tarnowa codziennie widać tych bezpiecznie jeżdżących motocyklistów.

G
Gość
2019-06-06T11:55:01 02:00, ZR:

Tragedia. Współczucia dla rodziny ofiary i kierowcy. Można niestety podejrzewać typowy scenariusz: ciężarówka skręcająca w prawo z lewego pasa (co może czynić) i motocyklista wbijający się w jej bok.

Szanowni motocykliści: pamiętajcie, że ciężarówki wykonują takie manewry. W razie tragedii to niekoniecznie będzie wina ciężarowca. Jest granica możliwości upewnienia się, że manewr jest bezpieczny.

2019-06-06T14:21:43 02:00, red:

Przytocz mi ten przepis że moga wykonywać takie manewry ! Nie pieprz głupot - czesto widzę jak debile z cieżarowych jeżdżą i nikt mi nie powie że to są aniołki. Połowie z nich powinni zabrać prawo jazdy.

art. 22 ust. 3 prawo o ruchu drogowym

m
moderator

kolejny mistrz co to: "jeżdżę szybko ale bezpiecznie", jechałby wolniej to by żył, taka różnica

T
Tomek
2019-06-06T11:55:01 02:00, ZR:

Tragedia. Współczucia dla rodziny ofiary i kierowcy. Można niestety podejrzewać typowy scenariusz: ciężarówka skręcająca w prawo z lewego pasa (co może czynić) i motocyklista wbijający się w jej bok.

Szanowni motocykliści: pamiętajcie, że ciężarówki wykonują takie manewry. W razie tragedii to niekoniecznie będzie wina ciężarowca. Jest granica możliwości upewnienia się, że manewr jest bezpieczny.

2019-06-06T14:36:15 02:00, Drogówka:

Nawet jeśli wykonuje taki manewr to powinien być w 100% pewny że nikt nie jedzie prawym pasem. Wina kierowcy ciężarówki jest bezdyskusyjna.

Na filmiku ewidentnie widać że winny jest motocyklista!!! Prędkość prędkość!!! I jeszcze raz prędkość!swiatlo zielone motocyklista ruszył z taką prędkością że uderza w ciężarówkę A reszta samochodów dopiero rusza ze swiatel

G
Gość

Chociaż winny będzie zapewne kierowca cięzarówki to jednak motocyklista "poszedł" spod świateł jak rakieta i to on powinien być uznany winnym zdarzenia. Jak ktoś wcześniej napisał, efekt podobny jak na Mickiewicza. Mnie jako motocykliście nie mieści się to w głowie aby pizgać po mieście z prędkościami niemalże autostradowymi. Od zawsze jeżdżę "z głową" i być może dzięki temu żyję - gorąco polecam taki styl jazdy. Filmik jest na Wykop-ie gdyby ktoś chciał obejrzeć.

y
yx

znicze powinny być na obowiązkowym wyposażeniu motocykla

Y
Yaro

Jest filmik z monitoringu na necie, historia podobna jak z Mickiewicza 2 tyg temu. SMUTNE

Z
ZR
2019-06-06T20:16:08 02:00, Gość:

Mogą ale nie mają pierwszeństwa

22.4 ;)

I nikt nie twierdzi, że wykonując ten manewr ciężarowiec ma pierwszeństwo. Napisałem wyraźnie: jest granica *możliwości* upewnienia się, że manewr jest bezpieczny.

Jeśli patrzysz w lusterko i jest pusto, zaczynasz wykonywać manewr i dokładnie w tym momencie wyskakuje motocyklista z setką na liczniku, to - przykro mi - nie można mieć pretensji o złe wykonanie manewru.

Dodaj ogłoszenie