
„Ostrzeżenie. Ta zabawka nie zapewnia ochrony”, np. imitacja masek i hełmów „Ostrzeżenie. Tylko do użytku w wodzie o głębokości odpowiedniej do wzrostu dziecka i pod nadzorem osoby dorosłej”, np. kółka dmuchane „Ostrzeżenie. Aby zapobiec ewentualnemu urazowi w wyniku zaplątania się dziecka w zabawkę,
należy ją usunąć, zanim dziecko zacznie raczkować”, np. zabawki do zawieszenia w łóżeczku bądź wózku, jak karuzela, pozytywka, grzechotka „Ostrzeżenie. Należy stosować środki ochrony indywidualnej. Nie używać w ruchu ulicznym”, np. wrotki, łyżworolki, deskorolki, hulajnogi i rowerki dla dzieci o wadze do 20 kg, a także hulajnogi dla dzieci o wadze do 50 kg oraz zabawki-pojazdy napędzane elektrycznie.

„Ostrzeżenie. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej (*) lat.
Do używania pod nadzorem osoby dorosłej”, np. zestawy chemiczne, miniaturowe pracownie ceramiczne, zestawy do pokrywania przedmiotów emalią.
„Ostrzeżenie. Zawiera substancje zapachowe mogące powodować
alergie”, np. zapachowe gry planszowe, zestawy kosmetyków oraz gry smakowe zawierające substancje zapachowe.
Poza samym ostrzeżeniem producent lub importer musi podać nazwę tych substancji — są to np. alkohol cynamonowy, kumaryna czy wyciąg z mchu dębowego.
Obowiązek umieszczania ostrzeżenia dotyczącego substancji zapachowych potencjalnie powodujących alergie dotyczy zabawek wprowadzonych do obrotu od 20 lipca 2013 r.