Śledztwo wszczęte wczoraj przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach dotyczy propagowania faszyzmu poprzez obchodzenie urodzin Adolfa Hitlera. Działalność neonazistów na Śląsku odkryli dziennikarze "Superwizjera" stacji TVN.
CZYTAJ KONIECZNIE
SZEŚĆ OSÓB ZATRZYMANYCH I Z ZARZUTAMI PROPAGOWANIA FASZYZMU
CZYTAJCIE TEŻ:
Urodziny Hitlera w Wodzisławiu Śląskim: oburzenie władz i grup rekonstrukcyjno-historycznych. Burza w mieście i regionie
Przeniknęli w struktury neonazistów, dzięki czemu, mogli uczestniczyć w nazistowskich imprezach i koncertach. Na filmie nagranym ukrytą kamerą widać m.in. ludzi ubranych w mundury SS, wznoszących okrzyki Sieg Heil na tle płonącej swastyki.
Jak ustalił Superwizjer, w obchodach urodzin Hitlera brali udział członkowie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, zarejestrowanego w Wodzisławiu Śląskim.
CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Superwizjer: "Polscy neonaziści" na Śląsku świętowali urodziny Hitlera. Wstrząsający reportaż TVN
- Postępowanie dotyczy propagowania ustroju faszystowskiego poprzez prezentowanie flag i ubioru związanego z tym ustrojem - wyjaśnia Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowego w Gliwicach. - Prowadzone są intensywne czynności śledcze, samo postępowanie powierzone jest do prowadzenia funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.Śledztwo toczy się niezależnie od bulwersującego incydentu z Katowic. Wtedy to narodowcy ustawili szubienice na Placu Sejmu Śląskiego i powiesili na nich zdjęcia polityków.
Urodziny Hitlera: Neonaziści świętowali w lesie koło Wodzisł...
Prokuratura zajmuje się wydarzeniami, które miały miejsce 13 maja 2017 roku w lesie niedaleko Wodzisławia Śląskiego. Dziennikarze "Superwizjera TVN" ujawnili, że grupa neonazistów zorganizowała tam huczne obchody urodzin Adolfa Hitlera, przywódcy III Rzeszy, w lesie koło Wodzisławia Śl. W reportażu, który ukazał się na antenie TVN24 mogliśmy zobaczyć jak neonaziści zakładają mundury wehrmachtu, wygłaszają peany na cześć Hitlera czy machają flagami, na których widać swastykę.