MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI | Doceniamy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Marek Długopolski
To była już 19. edycja Wielkiego Odkrywania Małopolski. Chcemy nagrodzić miejsca i ludzi, którzy sprawiają, że Małopolska jest najchętniej odwiedzanym przez turystów regionem w Polsce. W naszej akcji wyłaniamy najlepsze, najbardziej popularne atrakcje turystyczne, wydarzenia przyciągające tłumy, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty i hotele, miasta i gminy stawiające na turystykę. Docenimy także osoby, które swoją pracą, pasją i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju branży - zwycięzcy w kategoriach Małopolska Osobowość Turystyki i Przewodnik Turystyczny Roku otrzymają nagrody w wysokości 5 000 zł. Natomiast na laureata I miejsca w kategorii Miejsce Niezwykłe (miasto lub gmina) czeka 50 000 zł! Głosowanie zakończyło się w piątek, 7 września, o godz. 21.

Zobacz aktualne wyniki głosowania:

KLIKNIJ i wybierz kategorię:

Przewodnik Turystyczny Roku
Małopolska Osobowość Turystyki
Atrakcja Turystyczna Roku
Wydarzenie Roku
W Gościnie
Chata z Klimatem
Miejsce Niezwykłe

► Nasi Czytelnicy wyłonili laureatów w kategoriach: Atrakcja Turystyczna, Wydarzenie Roku, Chata z Klimatem (agroturystyka) i W Gościnie (baza noclegowo-wypoczynkowa i ośrodki spa).
► Głosami Czytelników i Kapituły Plebiscytu wybrani zostaną zwycięzcy w kategoriach: Miejsce Niezwykłe (miasto/gmina), Przewodnik Turystyczny Roku i Małopolska Osobowość Turystyki.
► Zwycięzców uhonorujemy podczas uroczystej gali. Otrzymają dyplomy i pamiątkowe tablice.
Na laureata I miejsca w kategorii Miejsce Niezwykłe czeka nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł. Marszałek Jacek Krupa objął honorowy patronat nad naszą akcją.
Małopolska Osobowość Turystyki i Przewodnik Turystyczny Roku otrzymają nagrody w wysokości 5 000 zł.
► Partnerami naszej akcji są Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna, Radio Kraków i TVP3 Kraków.

Mili, uśmiechnięci, pomysłowi i ambitni. Profesjonaliści. Ludzie – to największy skarb Małopolski. Bez nich nie byłoby tych kilkunastu milionów turystów odwiedzających nasz region.

Ale Małopolska to również nowoczesne ścieżki rowerowe, sięgające nieba szlaki wysokogórskie oraz dobrej jakości drogi. Parki narodowe i rezerwaty, potężne warownie oraz malownicze ruiny dawnych strażnic, kameralne festiwale, a także wielkie koncerty, kongresy i spotkania naukowe… Nie można też zapomnieć o hotelach, hostelach, pensjonatach, ośrodkach oferujących najwyższej klasy zabiegi kosmetyczne czy gospodarstwach agroturystycznych z prawdziwie rodzinną atmosferą i licznymi atrakcjami dla wczasowiczów. Wszystko to tworzy potęgę małopolskiej turystyki.

- Choć to już 19. edycja Wielkiego Odkrywania Małopolski, wciąż wierzę, że w naszym regionie jest jeszcze wiele takich miejsc, którymi warto się pochwalić – mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a także prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

- Małopolska to wspaniały, piękny i dynamicznie rozwijający się region. Co roku pojawiają się nowe atrakcje, coraz więcej jest też profesjonalistów działających w branży turystycznej. Warto więc docenić tych najlepszych – dodaje Paweł Mierniczak, dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Ważne daty i informacje

 • Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 10 sierpnia, i zakończyło się w piątek, 7 września, o godz. 21.
 • We wszystkich kategoriach odbędzie się tylko jeden, wojewódzki etap głosowania.
 • Laureaci w kategoriach: Atrakcja Turystyczna, Wydarzenie Roku, Chata z Klimatem (agroturystyka) i W Gościnie (baza noclegowo-wypoczynkowa i ośrodki spa) zostaną wyłonieni w głosowaniu Czytelników.
 • Laureaci w kategoriach: Miejsce Niezwykłe (miasto/gmina), Przewodnik Turystyczny Roku i Małopolska Osobowość Turystyki zostaną wyłonieni w głosowaniu Czytelników (2/3 pkt.) i Kapituły Plebiscytu (1/3 pkt.).
 • Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w piątek, 5 października w Rytrze.

Nagrody dla laureatów

Udział w naszej akcji to przede wszystkim doskonała okazja do promocji. Zwycięzców opiszemy na łamach "Gazety Krakowskiej". Zostaną ponadto zaproszeni na uroczystą galę połączoną z wręczeniem dyplomów i specjalnych, pamiątkowych tablic.

Ponadto nagrody otrzymają:

 • Małopolska Osobowość Turystyki - zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę Małopolskiej Organizacji Turystycznej w wysokości 5 000 zł.
 • Przewodnik Turystyczny - zwycięzca otrzyma Nagrodę im. dr. M. Orłowicza, ufundowaną przez "Gazetę Krakowską", w wysokości 5 000 zł
 • Miejsce Niezwykłe (miejscowość/gmina) - laureat I miejsca otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł

Kapituła Plebiscytu, która czuwa nad jego przebiegiem, a także ma głos rozstrzygający w kategoriach Małopolska Osobowość Turystyki, Przewodnik Turystyczny Roku i Miejsce Niezwykłe (2/3 punktów - głosy Czytelników, 1/3 pkt. - głosy Kapituły), pracuje w składzie:

 • Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, przewodniczący Kapituły
 • Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, wiceprzewodniczący Kapituły
 • Dorota Skotnicka – dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
 • Jan Wieczorkowski ­– wiceprezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej
 • Przemysław Bolechowski – prezes zarządu Radia Kraków SA
 • Beata Bala – dyrektor Pionu Marketingu i Impresariatu Artystycznego Radia Kraków SA
 • Bogdan Wasztyl – dyrektor TVP3 Kraków
 • Ewa Krzysztopowicz - kierownik Sekcji Promocji, Marketingu i Reklamy TVP3 Kraków
 • Małgorzata Cetera-Bulka – prezes zarządu Polska Press Oddział w Krakowie
 • Jerzy Sułowski – redaktor naczelny "Gazety Krakowskiej"
 • Andrzej Wojdyło – doradca zarządu Polska Press Oddział w Krakowie, sekretarz Kapituły

Informacji o akcji udziela Alicja Ostrowska - tel. 502 499 864, e-mail: [email protected].

WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI | Doceniamy wyjątkowe miejsca i ludzi [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Partnerzy Plebiscytu:


Regulamin plebiscytu:

Załączone pliki:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska