Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Krośnice

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Sołectwa: Dąbrowa, Wąbnice

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jan Antoni Chołodecki

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    47 (32,87%)

    Piotr Mariusz Kubiak

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    96 (67,13%)

    Okręg 2

    Sołectwa: Czarnogoździce, Dziewiętlin, Świebodów

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Michał Ryszard Stałowczyk

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    35 (15,28%)

    Władysław Bęben

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    57 (24,89%)

    Renata Lidia Kędzia

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    48 (20,96%)

    Gracjan Witek

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    89 (38,86%)

    Okręg 3

    Sołectwo: Wierzchowice

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Dorota Pawlak

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    60 (16,95%)

    Józefa Bortkun

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    42 (11,86%)

    Zdzisław Stanisław Jasięga

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    155 (43,79%)

    Krystyna Królik

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    97 (27,40%)

    Okręg 4

    Sołectwo Krośnice, w tym ulice: ul. Dębowa, ul. Kolejowa, ul. Łąkowa, ul. Pogodna, ul. Słoneczna, ul. Spacerowa, ul. Stawowa, ul. Szkolna, ul. Tęczowa.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Kamila Maria Gorzkiewicz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    8 (3,24%)

    Iwona Trzcińska

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    36 (14,57%)

    Maria Aniela Gajowniczek

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    100 (40,49%)

    Jerzy Chołodecki

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    103 (41,70%)

    Okręg 5

    Sołectwo Krośnice, w tym ulice: ul. Jasna, ul. Kasztanowa, ul. Kwiatowa nry: 2A; 9, ul. Leśna, ul. Lipowa, ul. Ogrodowa, ul. Orzechowa, ul. Owocowa, ul. Parkowa, ul. Polna, ul. Sosnowa, ul. Śliczna, ul. Wiśniowa.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Marian Leon Bajrakowski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    37 (13,26%)

    Małgorzata Julia Zaryczańska

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    121 (43,37%)

    Krzysztof Skrzypczyk

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    121 (43,37%)

    Okręg 6

    Sołectwo Krośnice, w tym ulice: ul. Kwiatowa nry: 1; 2; 5; 6; 6A; 6C; 6D; 7; 8; 10A; ul. Sanatoryjna, ul. Sportowa, ul. Wesoła.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Tomasz Kasprolewicz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    6 (1,74%)

    Jadwiga Burban

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    45 (13,04%)

    Anna Teresa Wietrzyńska

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    67 (19,42%)

    Przemysław Piotr Linda

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    94 (27,25%)

    Łukasz Lombarski

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    133 (38,55%)

    Okręg 7

    Sołectwa: Luboradów, Police, Żeleźniki.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Halina Maria Ciesielska

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    27 (18,24%)

    Artur Piotr Mariasz

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    12 (8,11%)

    Zbigniew Franciszek Marciniak

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    48 (32,43%)

    Dorota Godyla

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    61 (41,22%)

    Okręg 8

    Sołectwa: Czeszyce, Grabownica, Kotlarka.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Aneta Monika Bereźnicka

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    35 (18,04%)

    Piotr Morawek

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    159 (81,96%)

    Okręg 9

    Sołectwa: Kuźnica Czeszycka, Stara Huta, Suliradzice.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Katarzyna Joanna Matysek

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    74 (26,62%)

    Maria Lucyna Skibińska

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    50 (17,99%)

    Wiesława Maria Kołodziej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    38 (13,67%)

    Marian Bronisław Biesiadecki

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    116 (41,73%)

    Okręg 10

    Sołectwa: Brzostowo (w tym przysiółek Brzostówko) Lędzina

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Agnieszka Małgorzata Strzech

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    49 (23,33%)

    Andrzej Wojsiat

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    29 (13,81%)

    Anna Rudkiewicz

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    95 (45,24%)

    Marian Krawczyk

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    37 (17,62%)

    Okręg 11

    Sołectwo Łazy (w tym: Łazy Małe, Łazy Poręba, Łazy Wielkie oraz przysiółek Krzyszków)

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jan Stanisław Kuzaj

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    65 (21,45%)

    Maria Irena Gradzik

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    169 (55,78%)

    Henryk Gradzik

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    69 (22,77%)

    Okręg 12

    Sołectwo Pierstnica (w tym: Pierstnica, Pierstnica Mała)

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Piotr Zbigniew Granic

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    34 (15,53%)

    Eugeniusz Józef Lis

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    150 (68,49%)

    Jagoda Dorota Dzbik

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    35 (15,98%)

    Okręg 13

    Sołectwo Bukowice I, w tym ulice: ul. Drzewna, ul. Jabłoniowa, ul. Jesionowa, ul. Kolejowa, ul. Krośnicka, ul. Leśna, ul. Mleczna, ul. Przysiółek Olszówka, ul. Wrocławska nry: 1; 1A; 2; 3; 4; 5; 7.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Dariusz Szłykowicz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    46 (25,41%)

    Andrzej Korzeniowski

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    135 (74,59%)

    Okręg 14

    Sołectwo Bukowice I, w tym ulice: ul. Akacjowa, ul. Pszczela, ul. Słoneczna, ul. Sportowa, ul. Topolowa, ul. Wesoła, ul. Wrocławska nr 6; nry: od 8 do 76; nr 79.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Anna Agata Kazała

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    43 (18,61%)

    Zofia Grażyna Adamus

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    188 (81,39%)

    Okręg 15

    Sołectwo BUKOWICE II, w tym ulice: ul. Brzozowa, ul. Krótka, ul. Kubrycka, ul. Milicka, ul. Piaskowa, ul. Polna, ul. Sosnowa, ul. Wrocławska nry: od 77do 181, ul. Złotowska.

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Stefan Morka

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STEFANA MORKI

    57 (31,49%)

    Izabela Maria Malerek

    KOMITET WYBORCZY KROŚNICKIE STOWARZYSZENIE SAMORZĄDOWE

    61 (33,70%)

    Bogumiła Barbara Bialic

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIROSŁAWA DROBINY

    36 (19,89%)

    Tadeusz Wiesław Cyganowski

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    27 (14,92%)