https://gazetakrakowska.pl
reklama
Pasek artykułowy - wybory

Wypadek w Gródku nad Dunajcem zablokował drogę na prawym brzegu Jeziora Rożnowskiego

Stanisław Śmierciak
OSP Gródek nad Dunajcem
W Gródku nad Dunajcem, na zakręcie szosy prowadzącej prawym brzegiem Jeziora Rożnowskiego zderzyły się dwa wozy osobowe. Po popołudniu droga wojewódzka nr 981, łącząca Nowy Sącz z Tarnowem została zablokowana. Na pomoc wyruszyli strażacy i ratownicy medyczni oraz policjanci.

W Gródku nad Dunajcem, na bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 981, zderzyły się dwie osobówki. Van mazda CX miała numery rejestracyjne Krakowa (KR), a ford focus rejestrację powiatu nowosądeckiego (KNS).

Ponieważ do wypadku doszło na zakręcie i to w lesie, gdzie widoczność jest bardzo ograniczona, ważna trasa łącząca Nowy Sącz przez Zakliczyn z Tarnowem została całkowicie zablokowana.

Wezwanie pomocy z szosy prowadzącej prawym brzegiem Jeziora Rożnowskiego oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu przyjął o godz. 16.25.

Do działania natychmiast skierowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 PSP w Nowym Sączu. Alarmem poderwani zostali również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Gródku nad Dunajcem. Na miejsce bardzo groźnie wyglądającego wypadku pospieszyli także ratownicy medyczni.

Droga początkowo była całkowicie zamknięta dla ruchu. Później w miejscu wypadku przejazd możliwy był jednym pasem jezdni, ale naprzemiennie.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja.

Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych. Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wypadki

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska