https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zabrzeż k. Łącka. Auto wyfrunęło z drogi i zmiażdżyło garaże. Młoda kobieta w szpitalu [ZDJĘCIA]

Stanisław Śmierciak
OSP Zabrzeż, OSP Czerniec, OSP Łąko
Młoda kobieta trafiła do szpitala, kiedy samochód, w którym podróżowała jako jedna z pięciu osób, dosłownie "wyfrunął" z drogi wojewódzkiej nr 968 i rozbił się w miejscowości Zabrzeż spadając na garaże - blaszaki. Wydarzyło się to w niedzielę po południu.

WIDEO: Jak pomóc osobie, która straciła przytomność?

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

Z pokonywaniem prowadzącej przez górski teren drogi wojewódzkiej nr 968 nie poradziła sobie młoda osoba kierująca autem osobowym marki fiat. Samochód, mający numery rejestracyjne Nowego Sącza (KN), dosłownie "wyfrunął" z szosy i koziołkując, spadł na usytuowane w pobliżu drogi garaże - blaszaki.

Garaże złożyły się niczym domki z kart, a rozbity samochód wywrócony kołami do góry, pozostał na szczątkach jednego z nich.

Alarm o wypadku na drodze wojewódzkiej prowadzącej od Zabrzeży w kierunku Mszany Dolnej w powiecie limanowskim i dalej do Lubnia w powiecie myślenickim, dotarł dwadzieścia siedem minut przed godziną piętnastą do oficera dyżurnego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W niedzielne popołudnie do akcji ruszyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 PSP w Nowym Sączu. Na pomoc pospieszyli także druhowie z ochotniczych straży pożarnych w miejscowościach Zabrzeż, Czerniec i Łącko. Na miejsce groźnie wyglądającego wypadku musiał przyjechać również ambulans Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazuje oficer dyżurny Miejskiej Komendy PSP w Nowym Sączu z pięciu młodych osób podróżujących samochodem, który się rozbił w Zabrzeży, najdotkliwiej ucierpiała jedna. Ta ranna kobieta musiała być przetransportowana do szpitala.

Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych. Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wypadki

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika Nowicka
Rodzinę poszkodowanej Pasażerki lub Kogoś, kto mógłby pomóc w kontakcie do Tych Osób proszę o kontakt e-mail: [email protected]
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska