
7 umiejętności nauczyciela, które musi teraz opanować rodzic
Wielu z nas musiało opanować nowe umiejętności. Takie, które posiada nauczyciel pracujący z uczniami w szkole... Jakie? Obejrzyjcie w galerii!

OPANOWANIE I CIERPLIWOSĆ
OPANOWANIE I CIERPLIWOŚĆ
Szef goni, by oddać projekt, czeka Cię zaraz telekonferencja, a dziecku się nie spieszy... Zdalne nauczanie rozleniwia i ciężko mu się zebrać do pracy. Albo tłumaczysz, a dziecko wciąż nie rozumie. Najchętniej sam złapałbyś za zeszyt i rozwiązał zadanie. Trzy głębokie oddechy, kubek melisy i do przodu. Na pocieszenie... nauczyciel musi mieć wielkie pokłady cierpliwości nie do jednego czy dwojga dzieci, ale do całej klasy jednocześnie.

NIEUSTANNE POSZERZANIE WIEDZY
Czym się różni głoska od litery to jeszcze pikuś, szybko sprawdzisz w Google i wytłumaczysz dziecku. Ale całki, rozbiór zdania, dysocjacje czy prawo Coulomba to już wyższa szkoła jazdy. Masz wrażenie, że teraz uczysz się więcej, niż gdy sam chodziłeś do szkoły? To możliwe. A na marginesie: prawo Coulomba mówi o tym, że siła wzajemnego oddziaływania dwóch punktowych ładunków elektrycznych jest wprost proporcjonalna do iloczynu tych ładunków i odwrotnie proporcjonalna do kwadratu odległości między nimi. Proste, prawda?

JAK SOBIE PORADZIĆ Z BUNTEM UCZNIA
Nie, bo nie i koniec. Dziecko ma dość, Ty masz dość, że dziecko ma dość i błędne koło się toczy. Macie oboje kryzys? Odpuśćcie. Bo zdalna szkoła obrzydnie i Tobie, i dziecku. Jednodniowe domowe wagary jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Gdy emocje opadną, porozmawiajcie spokojnie. A nazajutrz spróbujcie od nowa.