https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ziobro: Chcemy, aby Polska stawała się państwem dużo bardziej przyjaznym dla polskich przedsiębiorców

Maciej Badowski
- Zbudowaliśmy nowoczesną platformę internetową e- KRS. To sprawia, że państwo staje się bardziej przyjemne dla biznesu- mówił Ziobro.
- Zbudowaliśmy nowoczesną platformę internetową e- KRS. To sprawia, że państwo staje się bardziej przyjemne dla biznesu- mówił Ziobro. Adam Jankowski/ Polska Press
- Chcemy, aby Polska stawała się państwem dużo bardziej przyjaznym dla polskich przedsiębiorców - przyznał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Dodał także, że "udało się przebudować KRS i stworzyć nowoczesną platformę cyfrową, czyli właśnie eKRS".

- Chcemy, aby Polska stawała się państwem dużo bardziej przyjaznym dla polskich przedsiębiorców - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej e- KRS na GPW w Warszawie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

- Zbudowaliśmy nowoczesną platformę internetową e- KRS. To sprawia, że państwo staje się bardziej przyjemne dla biznesu. Przedsiębiorcy nie będą zdani na biurokratyczną udrękę, zamiast tego będą mogli zająć się biznesem- mówił Ziobro

Szef resortu sprawiedliwości przyznał także, że nowy system będzie działał dużo szybciej, a ponadto będzie mógł korygować ewentualne uchybienia i błędy. - Mamy do czynienia ze zdecydowanym przyspieszeniem, ułatwieniem, uczynieniem pracy polskiego przedsiębiorcy dużo bardziej komfortową" - tłumaczył.

- Jest to ciąg dalszy naszych prac związanych z sukcesem w tej dziedzinie, jaką jest informatyzacja obszaru sądownictwa związanego z polskim biznesem- mówił. - Chcemy, aby Polska stawała się państwem dużo bardziej przyjaznym dla polskich przedsiębiorców- dodał.

Jak podano na rządowej stronie w 2020 r. za pośrednictwem wyszukiwarki KRS pobrano ponad 28,7 mln odpisów. Ponadto jak poinformowano, przedsiębiorcy mogą bezpłatnie drogą elektroniczną, poprzez Repozytorium Dokumentów Finansowych (RDF), składać dokumenty finansowe do KRS. - W systemie znajduje się ponad 4,1 mln dokumentów, co oznacza, że taka ich liczba nie musi być dostarczona do sądu w formie papierowej- wyjaśniono.

- Do to pory jednak nie więcej niż 10 proc. spraw wpływało do KRS w postaci elektronicznej. Teraz wszystkie wnioski do rejestru przedsiębiorców KRS będą składane elektronicznie- wskazano.

Katalog e-usług związanych z rejestrem to:

  • składanie elektronicznych wniosków o wpis lub zmianę wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS;
  • składanie pism procesowych do sądu rejestrowego;
  • zgłaszanie dokumentów finansowych do RDF;
  • elektroniczna korespondencja z sądem rejestrowym;
  • przeglądanie elektronicznych akt rejestrowych podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS;
  • udostępnianie informacji o podmiocie wpisanych do KRS.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska