Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Karp na święta będzie droższy. I pakowany żywy do reklamówki
  Wiadomości

  Karp na święta będzie droższy. I pakowany żywy do reklamówki

  W tym roku za tradycyjnego, wigilijnego karpia trzeba będzie słono zapłacić, dużo więcej niż rok temu. Dodatkowo, niełatwo będzie kupić żywą rybę, bo niektóre wielkie sieci handlowe nie będą już ich sprzedawać.

 2. W czwartek od samego rana drogowcy pracowali nad wdrożeniem nowej organizacji ruchu na odcinku trasy ekspresowej S7 od miejscowości Brzegi do Mnichowa.
  Z regionu

  Kolejny odcinek trasy S7 został oddany dla kierowców. Wkrótce następny

  Budowana droga ekspresowa S7 dopuszczona do ruchu kołowego na siedmiokilometrowym odcinku od miejscowości Brzegi w stronę Jędrzejowa do Mnichowa.

 3. Droga 94 Giebułtów – Modlnica. Będą po dwa pasy w każdym kierunku. GDDKiA szuka wykonawcy
  Z regionu

  Jest decyzja. Droga z Krakowa do Olkusza zostanie rozbudowana

  Program rozbudowy drogi krajowej nr 94 do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP na odcinku Giebułtów – Modlnica zatwierdził do realizacji minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dzięki temu w czwartek 13 grudnia 2018 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Firmy mogą składać oferty do 21 stycznia 2019 r.

 4. Minister finansów Teresa Czerwińska często podkreśla, że to dopiero początek uproszczeń podatkowych
  Wiadomości

  Nowe podatki 2019. Trzy korzystne zmiany w PIT dla przedsiębiorców...

  Jedną z najważniejszych zmian, która będzie obowiązywać już od 1 stycznia 2019 roku jest możliwość uwzględnienia wynagrodzenia małżonka i małoletnich dzieci, zatrudnionych przez przedsiębiorcę w swojej firmie, w kosztach uzyskania przychodu. Jest to szczególnie istotne w przypadku tzw. firm rodzinnych, dla których dotychczasowe regulacje rodziły znaczące , żeby nie powiedzieć – krzywdzące, konsekwencje finansowe. Na tym jednak nie koniec...

 5. Do wyścigu wynagrodzeń dołączyło Tesco, którego pracownicy będą od lipca zarabiać o 130 zł więcej. W walce o klientów nie może konkurować z Lidlem czy
  Strefa biznesu

  Tyle zarabiają w Biedronce i Lidlu. Dostaną kasę na święta

  Do wyścigu wynagrodzeń dołączyło Tesco, którego pracownicy będą od lipca zarabiać o 130 zł więcej. Tymczasem zainteresowani pracą w handlu najchętniej wybierają Ikeę.