Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. W tyskiej fabryce Opla rozpoczyna się produkcja jednego z najlepszych silników
  Strefa biznesu

  Opel w Tychach rozpoczyna produkcję supersilnika

  Dzisiaj, w czwartek, 17 stycznia, w Opel Manufacturing w Tychach, odbywa się uroczystość uruchomienia produkcji wielokrotnie nagradzanego silnika PureTech, należącego do gamy jednostek napędowych Groupe PSA.

 2. W sklepach AMW na półkach znajdziemy m.in. czapki rogatywki
  Z regionu

  Armia wyprzedaje stary sprzęt. Zobacz, co można kupić!

  Na chętnych czeka żołnierska klasyka w dobrych cenach: kilka rodzajów wojskowych kurtek, pałatki, koszule, hełmy, berety i rękawice. Do kupienia są też skrzynie, kanistry i lampy naftowe, a sezonowo nawet zestawy narciarskie. Zyski ze sprzedaży wycofanego z wojska sprzętu i uzbrojenia Agencja Mienia Wojskowego przekazuje na modernizację techniczną polskiej armii. Sklep stacjonarny AMW w Krakowie zaprasza do swojego nowego lokalu - choć ciągle pod dawnym adresem, przy ul. Księży Pijarów 3.

 3. Zgodnie z ustawą użytkownicy, którzy stali się właścicielami dostaną na poświadczenie tej zmiany specjalne zaświadczenie.
  Z kraju i ze świata

  Nie musisz płacić w tym roku za użytkowanie wieczyste

  Ustawa, która przekształca prawo użytkowania wieczystego we własność wstrzymuje konieczność wnoszenia opłat do końca lutego 2020 roku. Żeby natomiast pozbyć się problemu dalszego płacenia za grunt i skorzystać przy tym z bonifikaty, warto się pospieszyć i złożyć odpowiedni wniosek jeszcze w tym roku.

 4. Lidl z Wadowic spłonął w godzinę. Drewniana konstrukcja dachu zawaliła się jeszcze szybciej
  Z regionu

  Wadowicki Lidl spłonął w godzinę. Palił się jak zapałka

  Lidl przy ul. Zegadłowicza w Wadowicach miał około 1000 metrów powierzchni. Wystarczyła niecała godzina, by zostały z niego szczątki. Mieszkańcy miasta przyglądający się dogaszaniu sklepu pytali, dlaczego tak szybko spłonął.

 5. Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być tajemnicą [17.01.2019]
  Wiadomości

  Zmiany w kodeksie pracy 2019. Wysokość zarobków przestanie być...

  Wciąż niewiele firm w Polsce decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.