Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Nowe mieszkania komunalne powstają m.in w rejonie ulic Przyzby i Zalesie. Docelowo na osiedlu będzie mogło zamieszkać 357 rodzin. Pierwsi mieszkańcy
  Strefa biznesu

  Kraków. Ogromna podwyżka czynszów w mieszkaniach komunalnych

  Od 1 maja przyszłego roku w Krakowie lokatorzy mieszkań gminnych oraz lokali stanowiących własność Skarbu Państwa zapłacą wyższy czynsz. Najniższa stawka czynszu w mieszkaniu komunalnym będzie odtąd wynosić 4,90 zł za metr kwadratowy (obecnie jest to 3,08 zł), a najwyższa – 12,52 zł za metr (dziś wynosi 7,87 zł). Za najem socjalny lokalu trzeba będzie zapłacić 2,45 zł za 1 mkw. - zamiast dotychczasowych 1,54 zł.

 2. Kraków. ArcelorMittal zaprzecza, że 25 października wyłączy wielki piec w hucie
  Z regionu

  ArcelorMittal zaprzecza, że wyłączy wielki piec w hucie

  ArcelorMittal Poland kategorycznie zaprzecza jakoby do tymczasowego wyłączenia wielkiego pieca w Krakowie miało dojść 25 października. Geert Verbeeck, dyrektor generalny i prezes zarządu ArcelorMittal Poland w specjalnym oświadczeniu podkreśla, że zarząd koncernu nie podjął żadnych decyzji w tym zakresie.

 3. Niedziele handlowe 2019. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych i wolnych od handlu w 2019 roku
  Wiadomości

  Kalendarz niedziel handlowych i niehandlowych 2019

  Niedziele handlowe 2019 KALENDARZ ONLINE. Od nowego roku niedzielne zakupy będą możliwe tylko raz w miesiącu (z dwoma wyjątkami). Przedsiębiorcy nie kryją przerażenia. Sprawdźcie, kiedy zrobicie zakupy w niedzielę! Przygotowaliśmy KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH na 2019 rok.

 4. Huta na starych fotografiach. Tak pracowało się w kombinacie [GALERIA]
  Z regionu

  Huta na starych fotografiach. Tak pracowało się w kombinacie [GALERIA]

  Jeszcze w latach 90. w kombinacie hutniczym w Nowej Hucie i w firmach z nim związanych pracowało ok. 40 tys. osób. Praca nie należała do lekkich, ale dzisiaj wielu emerytowanych hutników wspomina ją z sentymentem. Zobaczcie jak dawniej pracowało się w miejscu, które dawało całemu światu doskonałą stal. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 5. Budowa wieży widokowej na Ferdlu w Wapiennem
  Z regionu

  Wieża widokowa na Ferdlu w Wapiennem. Będą z niej widoki!

  Budowa, jak to budowa – ma swoje prawa, ale jak już wszystko zostanie odpięte na ostatni guzik, teren uprzątnięty, a miejsce jesienniej pluchy o błota zajmie wiosenna trawa i słońce można się będzie wybrać na Ferdel. Góra może nie jakoś szczególnie wysoka, za to widok z niej, na urokliwą okolicę. Stanie na niej 24-metrowa wieża widokowa. Prawie na samym szczycie. Przy dobrej pogodzie będzie można stamtąd oglądać nawet Tatry!