Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. W zestawieniu imion nadawanych dziewczynkom, w porównaniu z ubiegłym rokiem, mamy zmianę. Z kolei w przypadku chłopców nie odnotowano zmian na podiu
  Z kraju i ze świata

  TOP 10 najczęściej nadawanych imion chłopcom i dziewczynkom

  Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło ranking najczęściej nadawanych imion dziewczynkom i chłopcom od stycznia do czerwca tego roku. Mamy zmianę na pozycji liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom. Z kolei w męskiej kategorii zmian brak.

 2. Koronawirus. Praca zdalna będzie mogła być też na wniosek pracownika - zapowiada minister rodziny Marlena Maląg. Trzeba zmienić Kodeks pracy
  Polska i Świat

  Marlena Maląg: Praca zdalna będzie mogła być też na wniosek pracownika

  Polakom praca zdalna się spodobała. Pandemia wymusza nowe rozwiązania. Minister rodziny zapowiada zmiany w prawie, by dopisać możliwość pracy zdalnej na wniosek pracownika.

 3. - Ministerstwo Edukacji Narodowej na bieżąco reaguje na potrzeby uczniów, rodziców oraz dyrektorów szkół w związku z wprowadzonymi nowymi zasadami organizacji
  Z kraju i ze świata

  Maseczki w szkołach będa obowiązkowe? Nowe wytyczne MEN

  W nowych wytycznych MEN, MZ i GIS dodano nowy zapis, który jak napisano jest "konieczny ze względu na szczególną ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi". Jeżeli nie będzie możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, to dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić obowiązek osłony ust i nosa.

 4. Na liście krajów objętych zakazem lotów najprawdopodobniej znajdzie się Francja i Hiszpania.
  Z kraju i ze świata

  Od środy nowa lista zakazów lotów. Gdzie nie polecimy?

  Jak podaje Puls Biznesu, Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić specjalny mechanizm na podstawie którego, z powodu pandemii koronawirusa, będą wydawane zakazy lotów. Od środy lista krajów do których nie polecimy ma być krótsza. Obecnie zakaz dotyczy 40 krajów.

 5. Warszawa: Protest rolników przed siedzibą PiS i przed Sejmem w związku z "Piątką dla zwierząt" [ZDJĘCIA] [WIDEO]
  Polska i Świat

  "PiS zdradził polską wieś" - protest rolników i burzliwe obrady w...

  Syreny, okrzyki i kordony policji wokół siedziby Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie w środę rano. To protest rolników, którzy nie zgadzają się z tzw. "Piątką dla zwierząt", czyli projektem ustawy zakazującej hodowli zwierząt futerkowych. W środę około godz. 10 rolnicy złożyli w siedzibie PiS list protestacyjny. Po godzinie 11 protestujący ruszyli pod Sejm. "Dziś jest szansa, aby rząd wysłuchał hodowców i producentów w dziedzinach, w których Polska jest europejskim liderem jeśli chodzi o eksport!"