Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Zarobki w gastronomii dla wielu są bardzo atrakcyjne, ponieważ poza podstawą, pracownicy otrzymują także napiwki, które w zależności od renomy restauracji,
  Wiadomości

  Zarobki w wakacje. Gdzie można zarobić najwięcej?

  Wakacje to czas, który można poświęcić nie tylko na odpoczynek, ale również na wzbogacenie swojego CV oraz rozwój. Niezależnie od charakteru pracy, mamy szansę na zdobycie nowego doświadczenia, które może wpłynąć w dużym stopniu na naszą przyszłą karierę. Celem podjęcia pracy wakacyjnej może być także zgromadzenie funduszy na podróż marzeń, którą możemy zrealizować podczas innej pory roku.

 2. To dobry moment, aby przyśpieszyć w Polsce prace nad ułatwieniami administracyjnymi w zatrudnianiu Ukraińców.
  Z kraju i ze świata

  Ukraińcy nie wyjadą z Polski do Niemiec

  Przyjęte przez niemiecki parlament regulacje prawne, które w przyszłym roku ułatwią obywatelom spoza Unii Europejskiej podejmowanie pracy w Niemczech, nie spowodują masowego wyjazdu ukraińskich pracowników z Warszawy do Berlina, czego obawiają się polscy przedsiębiorcy.

 3. Kasy z elektronicznym zapisem kopii zostaną ostatecznie wycofane do 31 grudnia 2022 roku. Wyjątkiem będą podatnicy prowadzący działalność w branżach
  Wiadomości

  Nowe prawo: 19.06.2019. Nie masz jeszcze kas fiskalnych online?...

  Nowe przepisy o kasach fiskalnych – jakie zmiany czekają na przedsiębiorców? Od 1 maja 2019 obowiązują nowe przepisy w zakresie kas fiskalnych. Urządzenia z elektronicznym oraz papierowym zapisem kopii będą stopniowo wycofywane z rynku na rzecz nowego typu kas online. Pochodzące z nich dane będą spływać bezpośrednio do Centralnego Repozytorium Kas. Jaki jest dokładny harmonogram procesu wprowadzenia nowoczesnych kas oraz proponowane rozwiązania w tym zakresie?

 4. Budowa zakopianki, zdjęcia z przełomu maja i czerwca
  Z regionu

  Budowa zakopianki powala rozmachem [ZDJĘCIA LOTNICZE]

  Budowa zakopianki na jej górskim odcinku jest jedną z najbardziej interesujących inwestycji w całej Polsce. Budowana ekspresowa trasa pomiędzy Lubniem i Rabką jest bardzo spektakularna. Inwestycja poprowadzona jest po licznych wiaduktach i głębokich wykopach. Najdłużej poczekamy na tunel, który po powstaniu będzie najdłuższym tego rodzaju obiektem w Polsce. Zobacz zdjęcia lotnicze!

 5. Tam ma wyglądać dolna stacja wyciągu w kotle Goryczkowym w rejonie Kasprowego Wierchu. Modernizacja całej kolei ma kosztować ok. 60 mln zł.
  Z regionu

  Inwestycja za 400 mln złotych w samym sercu Tatr?

  Wyciąg narciarski w kotle Goryczkowym ma być zmodernizowany do 2023 roku. Na Kasprowym Wierchu pojawią się nowe tarasy widokowe, przebudowa ma zostać dolna i górna stacja kolejki na Gubałówce - takie plan na najbliższe lata mają Polskie Koleje Linowe. Inwestycje oszacowano na 400 mln zł.