Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Co w przypadku kiedy np. auta, którym popełniono wykroczenie nie użytkował w tym momencie jego właściciel? Osoba, która otrzyma zawiadomienie, będzie
  Z kraju i ze świata

  Mandat za wycieraczką? Niedługo to się zmieni

  Premier przesłał do Rządowego Centrum Legislacji (RCL) projekt zmian w rozporządzeniu w sprawie wystawiania mandatów drogowych.

 2. Ostatnie dni na rozliczenie. Kto musi złożyć PIT za 2018 rok własnoręcznie: 25.04.2019. O czym trzeba pamiętać w 2019 roku?
  Wiadomości

  Ostatnie dni na rozliczenie. Kto musi złożyć PIT za 2018 rok...

  We wtorek, 30 kwietnia, mija termin złożenia rozliczenia PIT za 2018 r. Wielu podatników rozlicza automatycznie skarbówka, ale... 30 kwietnia mija termin składania PIT do Urzędu Skarbowego. W tym roku na popularności zyskało rozliczenie online, z którego skorzystało już 13 milionów Polaków. Po nową, elektroniczną formę przygotowaną przez Ministerstwo Finansów - Twój e-PIT sięgnęło jednak tylko 4,5 miliona podatników. Dlaczego więc aż 65 proc. musiało szukać innych rozwiązań? W jakich sytuacjach nie można skorzystać z nowej, rządowej usługi?

 3. Wiadomości

  Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce bliskie jest komercyjnym...

  W ciągu kilku najbliższych lat okaże się czy wykorzystamy nową możliwość dodatkowego oszczędzania na emeryturę jaką stwarzają wszystkim zarobkującym w naszym kraju Pracownicze Plany Kapitałowe. To naprawdę ciekawe rozwiązanie, mylnie kojarzone z OFE, podczas gdy jego konstrukcja najbliższa jest komercyjnym ubezpieczeniom emerytalnym z funduszem kapitałowym!

 4. Myślę, że nawet mafia kalabryjska czy sycylijska nie była jest tak ostra w tym zakresie. Myślę, że mafiozi mogliby się dużo nauczyć od ludzi, którzy
  Z kraju i ze świata

  Na OFE korzystali wszyscy z wyjątkiem emerytów

  ZPP z zadowoleniem przyjął deklarację premiera Mateusza Morawieckiego, zgodnie z którą na początku 2020 roku skończyć ma się epoka Otwartych Funduszy Emerytalnych. Zdaniem związku to dobra decyzja dla polskiego systemu emerytalnego, chociaż nie usuwa jego głównych bolączek. - Myślę, że nawet mafia kalabryjska czy sycylijska nie była jest tak ostra w tym zakresie- mówi prezes ZPP.

 5. Nowe prawo 2019. Windykator pójdzie do więzienia za uporczywe nękanie dłużnika? [25.04.2019]
  Wiadomości

  Nowe prawo 2019. Windykator pójdzie do więzienia za uporczywe...

  Resort sprawiedliwości pracuje nad zmianami kodeksu cywilnego i kodeksu karnego dotyczącymi windykowania należności. Zmiany dotyczą postępowania komorniczego, ale najbardziej kontrowersyjny jest nowy przepis art. 190a kodeksu karnego, z którego wynikało, że kroki podejmowane przez windykatorów w celu odzyskania długu na rzecz wierzyciela, które mogą być określane jako uporczywe nękanie, godzą w dobre imię i bezpieczeństwo osób zadłużonych, dlatego zasługują na miano stalkingu kwalifikowanego, za które grozi kara od pół roku do 8 lat więzienia dla stalkera-windykatora.