Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Ile zarabiają Polacy i jak bardzo ich zarobki przewyższają płacę minimalną? Sprawdź, będziesz zaskoczony!Pensja minimalna w 2020 roku to około 1920 zł
  Zarobki

  Tyle zarabiają Polacy. Zobacz listę płac

  Płaca minimalna w 2020 roku zaliczyła wyjątkowo wysoki wzrost. Również ostatnie podwyżki w Biedronce, Lidlu i Kauflandzie odbiły się szerokim echem. Sieci handlowe prześcigają się nie tylko w walce o klientów, ale także w walce o pracowników, oferując im coraz lepsze warunki już na start. Okazuje się, że nie warto kończyć długich i wymagających studiów – zarobki po nich na pewno nie są warte wysiłku. Nie wierzysz? Zobacz listę płac. Różnice w zarobkach Polaków są szokujące.

 2. Zdaniem ekspertów walkę z nadwagą oraz otyłością społeczeństwa można wygrać przy użyciu innych, bardziej skutecznych narzędzi.
  Z kraju i ze świata

  Zamiast kolejnego podatku postawmy na edukację

  Pomysł wprowadzenia podatku od cukru i tak zwanych małpek od samego początku budził kontrowersje. Większość ekspertów uważa, że powinno się wykorzystywać narzędzie podatkowych do zmian czy kształtowania nawyków żywieniowych Polaków. Oczywiście nie zapominajmy, że choroby układu krwionośnego na które najczęściej umierają Polacy.

 3. O wartości nieruchomości decydują trzy czynniki: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja.
  Z kraju i ze świata

  Coraz więcej chętnych na używane mieszkania. Warto?

  Tylko w 2019 roku rozpoczęto budowę prawie 240 tys. mieszkań. To o 22 proc. więcej niż powstawało ich w szczycie boomu budowlanego w 2008 roku. Perspektywy rynkowe mówią, że w Polsce potrzeba jeszcze przynajmniej 2 mln mieszkań. Gdyby więc deweloperzy budowali w takim tempie jak do tej pory, zaspokojenie popytu zajmie im około 10 lat. Tak duży ruch w branży budowlanej powoduje, że ceny nieruchomości zdecydowanie rosną. W zależności od miasta są już wyższe o od 15 do nawet 30 proc. niż 4-5 lat temu. 

 4. Budowa trasy S7 z Miechowa do granic województwa świętokrzyskiego. Za ile zostanie zbudowana?
  Strefa biznesu

  Duże zainteresowanie budową trasy S7 w Małopolsce

  Osiem firm jest zainteresowanych budową kolejnego odcinka trasy S7 z Krakowa w kierunku Warszawy. 18 lutego otwarto oferty dotyczące wykonania drogi ekspresowej między Miechowem a granicą województwa świętokrzyskiego. Najtańsza z nich opiewa na prawie 753 mln zł. Problem w tym, że kosztorys Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest o 52 mln zł tańszy. To jednak nie przekreśla szans na rozstrzygnięcie zamówienia. Najpierw oferty muszą zostać sprawdzone, czy spełniają wszystkie warunki. Jeżeli zostanie wskazana jedna z nich do realizacji, to rząd musiałby znaleźć dodatkowe pieniądze na przedsięwzięcie.

 5. Ważna informacja dla klientów Biedronki. Sklep prosi o szybki zwrot kaszy jaglanej. Co się stało? [19.02.2020 r.]
  Zdrowie

  Biedronka prosi klientów o szybki zwrot kaszy jaglanej

  Sieć Biedronka ma ważny komunikat dla swoich klientów. Biedronka prosi o szybki zwrot kaszy jaglanej. Komunikat dotyczy konkretnych sklepów Biedronka w Polsce. Co się stało? Sprawdź!