Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Polski student pracuje i głoduje? Raport ZBP pokazuje, że na tle swoich europejskich rówieśników, polscy studenci są dość zapracowani, a mimo to ich
  Strefa biznesu

  Polski student: pracuje i głoduje?

  1904 złote na utrzymanie, a większość z tego opłacana z własnych zarobków – tak w skrócie wygląda budżet polskiego studenta. Na tle rówieśników z Europy, polski student otrzymuje niewielkie wsparcie finansowe od rodziców i sporo pracuje, a i tak jest relatywnie biedny. Czy zatem stereotyp biednego studenta ma w sobie sporo prawdy?

 2. Kraków. Kolejny poślizg aut na prąd. Może będą w październiku...
  Na drogach

  Kraków. Kolejny poślizg aut na prąd

  W Krakowie miało być 70 stacji ładowania z setką aut elektrycznych. Teraz jest już piąty termin uruchomienia wypożyczalni tych pojazdów - październik. Wtedy ma pojawić się jedna stacja, a przy niej miejsca może dla dwóch samochodów. Tak szumne zapowiedzi miasta realizuje spółka Smart City Polska, wybrana bez przetargu.

 3. Gdzie zarobisz w Polsce najwięcej? Ranking wynagrodzeń według województw i powiatów
  Strefa biznesu

  Gdzie zarobisz w Polsce najwięcej? Ranking wynagrodzeń

  Zgodnie z danymi GUS-u za 2017 rok, średnie wynagrodzenie w Polsce wyniosło 4527,89 zł. W których województwach zarobki przekroczyły średnią, a gdzie nie osiągnęły tego pułapu? Jakie powiaty zapewniły województwom najwyższe wyniki? Sprawdźcie, na którym miejscu znajduje się Wasz region.

 4. Sądecczyzna.Cztery sądeczanki na liście najbogatszych mieszkanek Polski
  Strefa biznesu

  Sądeczanki na liście najbogatszych Polek

  Tygodnik „Wprost” przedstawił ranking 50 najbogatszych Polek. Wśród miliarderek i milionerek znalazły się cztery sądeczanki: Magdalena Pazgan, Izabela Koral i Monika Koral-Ubrańczyk oraz Barbara Edelmüller- Generaux.

 5. Obawy, że napływ pracowników z Ukrainy zahamuje wzrost wynagrodzeń w Polsce są częstsze wśród najstarszych pracowników.
  Z kraju i ze świata

  Przez Ukraińców nie będzie podwyżek wynagrodzenia?

  Czterech na dziesięciu polskich pracowników obawia się, że napływ Ukraińców przyczyni się do spowolnienia wzrostu płac. Co dziesiątego martwi potencjalna utrata stanowiska. Jednocześnie ponad połowa Polaków jest zdania, że zatrudnianie kadry ze Wschodu nie zahamuje wzrostu wynagrodzeń. Obawy dotyczące obniżania tempa wzrostu wynagrodzeń podziela tylko co piąty polski pracodawca, a 61 proc. uważa, że Ukraińcy nie mają na to wpływu.