Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Pierwszym krokiem, który podejmują początkujący przedsiębiorcy potrzebujący dodatkowej gotówki na własny biznes, jest udanie się do banku po kredyt.
  Wiadomości

  Działalność gospodarcza 2020. Jak zdobyć pieniądze na rozpoczęcie...

  O założeniu własnej firmy myśli coraz więcej Polaków. Są to zarówno osoby pracujące na etacie, które postanawiają zostać własnym szefem, jak i ci z pomysłem na własny biznes.

 2. Tak wygląda nowy browar AGH
  Wiadomości

  Browar AGH. Tutaj potrafią nawarzyć niezłego piwa [ZDJĘCIA]

  Dziś (24 stycznia w piątek) o godz. 19 odbędzie się uroczyste otwarcie Browaru Górniczo-Hutniczego. Oficjalne zainaugurowanie działalności browaru z udziałem władz uczelni odbędzie się w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia AGH i II Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa. My już wiemy, jak browar wygląda w środku. Zapraszamy do galerii.

 3. Warto zwrócić również uwagę na fakt, że nowa „ulga” nie zwolni też nikogo z obowiązku zapłaty składek emerytalnych i rentowych do ZUS oraz zdrowotnych
  Wiadomości

  Płacisz podatki? Jak nie wpaść w pułapki zmian w podatkach...

  Rok 2019 był rewolucyjny pod kątem zmian w ordynacji podatkowej. Ilość innowacji w tym zakresie może przytłoczyć - płatnicy „toną” w napływie informacji, a za niedopełnienie obowiązków grożą surowe kary. Wystarczy wspomnieć kilka zmian wprowadzonych w poprzednim roku – Twój e-PIT, PPK, obniżka stawki podatkowej do 17%, podatek dla młodych, JPK_VAT czy pomysł zmodyfikowania rozliczenia CIT. Jak nad tym zapanować?

 4. Zmienne składniki wynagrodzenia za urlop bierze się w przeciętnej wysokości z 3 miesięcy poprzedzających miesiąc korzystania z urlopu. w przypadkach
  Wiadomości

  ABC urlopu wypoczynkowego 2020

  Urlop wypoczynkowy to coroczna, nieprzerwana i płatna przerwa w wykonywaniu pracy Urlop ma być wykorzystany w naturze. Pracownik nie może się zrzec prawa do urlopu wypoczynkowego. Nie wypłaca się ekwiwalentu gdy pracownik i pracodawca postanowią o wykorzystaniu urlopu w czasie pozostawania pracownika w stosunku pracy na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej między nimi bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę z tym pracodawcą.

 5. Duża część przedsiębiorców pozostawia zwykle dopełnienie obowiązku przekazania informacji o dochodach pracownikom na ostatni moment.
  Wiadomości

  PIT-11 tylko do końca stycznia!

  Do końca stycznia pracodawcy mają czas na dostarczenie w formie elektronicznej PIT-11 do urzędu skarbowego. Duża część przedsiębiorców pozostawia zwykle dopełnienie obowiązku przekazania informacji o dochodach pracownikom na ostatni moment. W tym roku duża ilość zmian w przepisach powinna skłonić do wcześniejszego wypełnienia PIT-11.