Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Pomoc po suszy 2018 - wydłużony termin naboru! Ile wniosków trafiło do ARiMR?
  Dopłaty

  Pomoc po suszy 2018 - wydłużony termin naboru! Ile wniosków trafiło...

  Trwa nabór wniosków o pomoc po tegorocznej suszy. Ministerstwo rolnictwa ogłosiło znaczne wydłużenie terminu, w którym można ubiegać się o wsparcie nawet 1 tys. zł do hektara. Agencja zaczęła już wypłacać pieniądze.

 2. 10. MalinyStary kleparz – 3.50 – 9 złPlac Imbramowski – 3 – 9 zł
  Ceny

  Ile kosztują produkty na placach? Sprawdziliśmy!

  Wakacje minęły, nie tylko do szkół, ale także na krakowskie stragany zawitały zmiany. Pojawiły się nowe owoce i warzywa, a przede wszystkim nowe ceny. Gdzie najbardziej opłaca się kupować? Sprawdziliśmy to, wybierając się na zakupy na dwa najpopularniejsze krakowskie stragany: Stary Kleparz i Plac Imbramowski. Oto porównanie cen najczęściej poszukiwanych towarów.

 3. Ceny pieczywa i żywności idą w górę. Bochenek chleba za 10 złotych? Wszystko przez ogromną suszę, ale też podwyżki cen prądu i paliwa
  Strefa Agro

  Ceny pieczywa i żywności w górę. Chleb za 10 zł?

  Ceny pieczywa i żywności gwałtownie idą w górę. Bochenek chleba wkrótce może kosztować nawet 10 złotych? Wszystko przez ogromną suszę. Jak mówi Marcin Bustowski ze Związku Zawodowego Rolników Rzeczypospolitej Solidarni dla TVN24, od stu lat takiej suszy nigdy nie było w Polsce. Rosnące ceny żywności mają związek z rosnącą ceną zboża, ale również idącymi w górę cenami paliwa i prądu. W ciągu ostatniego miesiąca pieczywo zdrożało o 25%, a wiele wskazuje na to, że to dopiero początek.

 4. Trwają Dni Huculskie. Impreza udana, mimo deszczu [ZDJĘCIA]
  Zwierzęta

  Trwają Dni Huculskie. Impreza udana, mimo deszczu [ZDJĘCIA]

  W sobotę drugi dzień Dni Huculskich w Regietowie, przed miłośnikami koni i dobrej zabawy jeszcze niedziela pełna atrakcji w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie. Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się w karczmie Huculanka, bo od rana nad wsią wisiały czarne, deszczowe chmury. Już koło godziny 14 przestało padać. Jeśli taka pogoda się utrzyma wszystkie przewidziane na jutro atrakcje odbędą się zgodnie z planem. Finał imprezy - w niedzielę o 17 - losowaniem z biletów wstępu. To właśnie w nim można wygrać konia i sporo innych nagród.

 5. Po zderzeniu z dzikiem w Jeziórku opel koziołkował z nasypu. Kierowca ranny! [ZDJĘCIA]
  Inne

  Zderzenie samochodu z dzikiem, kierowca ranny [ZDJĘCIA]

  21-letni mężczyzna został ranny w wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, do jakiego doszło w sobotę wieczorem w Jeziórku (gmina Grębów), na drodze wojewódzkiej numer 871 relacji Stalowa Wola - Tarnobrzeg.