Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Zdjęcie ilustracyjne
  Inne

  OSP z inicjatywami. Poznaj nominowanych w konkursie Floriany

  Zgłoszeń w tegorocznej edycji Florianów było 256, a nominacje konkursowe uzyskało 49 inicjatyw z udziałem ochotniczych straży pożarnych i samorządów. Poznaliśmy też 12 zwycięzców kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować!”

 2. Proszowice. Parada ciągników na 25-lecie ARiMR
  Strefa Agro

  Proszowice. Wielka parada ciągników rolniczych

  W związku z 25-leciem działalności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe ARiMR w Proszowicach organizuje w czwartek godzinach 8 - 9.30 przejazd przez miasto zabytkowych i nowoczesnych pojazdów rolniczych.

 3. Ekologiczne produkty do uprawy roślin produkowane są przez dżdżownice kalifornijskie z największej w Polsce hodowli
  Wiadomości

  Gorlice. Teraz ochronę roślin zapewniają dżdżownice

  Ekologia to nie tylko moda, to konieczność. Wymieniamy piece centralnego ogrzewania, wprowadzamy segregację śmieci. Warto się też zastanowić, nad ekologicznymi metodami w uprawie roślin. A jeśli mamy przydomowy warzywniak, to dzięki nowoczesnym środkom uprawy możemy mieć pewność, że jemy zdrowo i co najważniejsze bezpiecznie.

 4. Nowy Sącz. W środku miasta przy sądeckim ,,Elektryku" powstała mini pasieka [ZDJĘCIA]
  Życie wsi

  Uczniowie z ,,Elektryka"mają swoją pasiekę w centrum miasta

  Przy Zespole Szkół Elektrycznych w Nowym Sączu powstała mini pasieka. W dwóch ulach zamieszkały już pszczoły, trzeci będzie służyć do celów prezentacyjnych. W najbliższym czasie zostanie tam zamontowany monitoring oraz urządzenia fotowoltaiczne. Środki Przyznane w ramach małego grantu z Województwa Małopolskiego przeznaczono na bardzo nietypowy pomysł, który realizuje działające przy szkole ,,Stowarzyszenie Sądecki Elektryk" wraz z uczniami. Pasieka oraz specjalne prelekcje i warsztaty prowadzone przez specjalistów Z Karpackiego Związku Pszczelarskiego będą dostępne też dla mieszkańców miasta.

 5. Podskoczyła liczba gospodarstw w Polsce - podał GUS
  Ziemia

  Podskoczyła liczba gospodarstw w Polsce

  W 2018 gospodarstwa rolne zajmowały 16,4 mln ha gruntów. Czyli podobnie jak rok wcześniej - wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Sprawdźmy szczegóły.