Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Takie tablice są rozstawione na granicy powiatów suskiego i wadowickiego
  Życie wsi

  Polowania w Małopolsce. Rozstawiono tablice ostrzegawcze

  W Beskidzie Małym w Małopolsce rozpoczęły się polowania. W nadleśnictwie suskim rozstawiono żółte tablice z napisem "Uwaga polowanie". Zdjęcia nadesłali nam turyści. - Oby myśliwi nie pomylili nas z dzikami - denerwuje się pan Mateusz, który z dzieckiem przyjechał odpoczywać u znajomych w okolicy Leskowca (pow. wadowicki) i natknął się na tablice.

 2. Ardanowski o rolniczym okrągłym stole. "Problemów nie rozwiązuje się przy rowie" [wideo]
  Wiadomości

  Ardanowski o rolniczym okrągłym stole. "Problemów nie rozwiązuje...

  W spotkaniu rolników w Lubieniu Kujawskim uczestniczył minister Jan Krzysztof Ardanowski. Mówił nam o rolniczym okrągłym stole.

 3. Tych zwierząt już nie spotkasz - gatunki, które wyginęły w ciągu Twojego życia
  Turystyka

  Tych gatunków zwierząt już nie spotkasz - wyginęły za Twojego życia

  Od 1970 roku wyginęło 60% dzikich zwierząt - te porażające dane przytoczył raport Living Planet, opublikowany przez World Wildlife Fund w 2018 r. Od prawie 50 lat procent wymierających zwierząt rośnie w zastraszającym tempie, podobnie jak liczba gatunków zagrożonych wyginięciem. Największym niebezpieczeństwem dla dzikich zwierząt są zmiany klimatu, nielegalne kłusownictwo, niszczenie naturalnych siedlisk oraz coraz większy stopień zanieczyszczenia planety. Niestety, za większością zagrożeń stoi człowiek. Jakich gatunków zwierząt, które wyginęły w ciągu ostatnich 50 lat, już nie spotkamy - ani na wolności, ani w zoo? Niektóre odeszły od nas dosłownie przed chwilą - w 2018 roku.

 4. Mieszkaniec Małopolski znęcał się nad gołębiem. Miał być... przynętą dla kota
  Zwierzęta

  Mieszkaniec Gdowa odpowie za znęcanie się nad gołębiem

  Mieszkaniec Gdowa przywiązał do drzewa żywego gołębia. Policjantom tłumaczył, że ptak miał być... przynętą dla kota, który grasuje w gołębniku

 5. Kraków. Miejskie dziki wcale nie są takie dzikie
  Zwierzęta

  Kraków. Miejskie dziki wcale nie są takie dzikie

  Sto czterdzieści incydentów związanych z dzikami zgłosili krakowianie w ubiegłym roku do Straży Miejskiej i Urzędu Miasta Krakowa