Wiadomości


Życie wsi

Najczęściej czytane

 1. Borzęta. Ktoś porzucił w lesie psa przywiązując go do drzewa!
  Strefa Agro

  Co za bestialstwo! Skazali psa na samotną śmierć

  O tym, że lasu za strażnicą dobiega szczekania poinformowała Straż Miejską jedna z mieszkanek. Patrol, który udał się na miejsce odnalazł psa uwiązanego do drzewa na ok. półmetrowym drucie.

 2. Co czeka małopolskich rolników? Ceny skupu, wsparcie rządu, dopłaty, cyfryzacja. Już 25 września debata czołowych ekspertów. Na żywo u nas!
  Strefa Agro

  Co czeka małopolskich rolników? Sprawdź 25 września. U nas, na żywo.

  Sytuacja w rolnictwie stała się w ostatnim czasie jednym z najgorętszych tematów ekonomicznych i politycznych w Polsce. O losie rolników deliberują wszyscy, ale wyraźnie brakuje w przestrzeni publicznej rzetelnej wiedzy i twardych danych dających wyobrażenie o realiach, w jakich funkcjonuje dziś ten arcyważny dla Polski, a zwłaszcza Małopolski sektor gospodarki. Dość powiedzieć, że w naszym regionie gospodarstwa rolne zajmują 687 tys. hektarów, czyli ok. 45 proc. terenu. Jak sobie radzą? Jaka przyszłość czeka naszych rolników. Jak wpływ na ich losy ma i może mieć pandemia? Jakie wsparcie oferuje państwo? Jak zmieni się w najbliższym czasie rolna polityka Unii Europejskiej. O tym wszystkim porozmawiamy z czołowymi specjalistami w naszym regionie 25 września. Transmisja debaty dostępna dla każdego od 10.00 rano na stronie gazetakrakowska.pl.

 3. "Świńskie uszy zostawiłbym im, ale tę hodowlę zlikwidowali wcześniej", kwitują rolnicy. Piątka dla zwierząt przeszła
  Strefa Agro

  "Świńskie uszy zostawiłbym". Piątka dla zwierząt przeszła

  Zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego - "za" głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, zaś osiemnaście osób wstrzymało się od głosu. Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, rolnicy są wściekli.

 4. Sejm nie uderzył w górali. Konie w Morskim Oku mogą pracować dalej
  Strefa Agro

  Sejm nie uderzył w górali. Konie w Morskim Oku mogą pracować dalej

  Górale z gminy Bukowina Tatrzańska, którzy na co dzień trudnią się przewozem turystów na szlaku do Morskiego Oka, mogą odetchnąć z ulgą. Co prawda w nocy z czwartku na piątek w polskim sejmie przegłosowano zmiany w prawie określane jako "Piątka Kaczyńskiego", ale wbrew chęci Koalicji Obywatelskiej nie dopisano do nich zakazu transportu konnego w Tatrach. To oznacza, że wczasowicze dalej będą mogli korzystać w tym miejscu z możliwości przejazdu wozem ciągniętym przez konie.

 5. Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się doroczne Dożynki Prezydenckie, czyli święto rolników.
  Strefa Agro

  Andrzej Duda: Na pierwszym miejscu jest byt rolnika

  - Podejmując decyzję ws. ustawy o ochronie zwierząt, będę miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania i dobrostanu zwierząt, ale także byt i jakość życia polskich rolników- powiedział Andrzej Duda, nawiązując do ustawy o ochronie zwierząt.