Wiadomości


Najczęściej czytane

 1. Kraków. Psy opanowały Forum, czyli targi Psim Targiem
  Zwierzęta

  Krakowskie targi dla psów i kotów w hotelu Forum

  W niedzielę w dawnym hotelu Forum odbyły się targi poświęcone psom i kotom. Psim Targiem to wyjątkowa okazja, na zakup dla swoich pupili najrozmaitszych karm, przysmaków, legowisk i innych psich i kocich akcesoriów. Na targa tłumnie stawili się właściciele ze swoimi pupilami. Choć zaproszone były psy i koty, to zdecydowanie dominowało te pierwsze. Zobaczcie, jakie psiaki i koty pojawiły się w Forum.

 2. Ceny trzody są dużo niższe niż przed rokiem
  Zwierzęta

  Sytuacja producentów trzody ciągle zła. Rolnicy liczą straty

  Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi średnia cena skupu żywca w 4. tygodniu listopada 2018 r. (19-25.11) wyniosła 4,25 zł za kilogram, tj. o 8,3 proc. mniej niż w analogicznym okresie minionego roku.

 3. Koła gospodyń wiejskich obawiają się biurokracji
  Wiadomości

  Rząd każe rejestrować koła gospodyń wiejskich

  Koła Gospodyń Wiejskich zgodnie z nową ustawą im poświęconą będą mogły zarabiać i pozyskiwać rządowe dotacje. Jest jeden warunek - muszą zostać zarejestrowane do końca tego roku. Gospodynie trochę boją się księgowania i rozliczania.

 4. Bocian przy drodze krajowej 28 w Rudzach. Przegapił odlot do ciepłych krajów z kolegami?
  Zwierzęta

  Bocian spacerował na łąkach przy drodze krajowej 28 w Rudzach

  Bocian nie wyglądał na chorego. Czyżby przegapił termin odlotu z kolegami do ciepłych krajów? Problem w tym, że gdy zaczną się mrozy i spadnie śnieg, będzie mu ciężko przetrwać

 5. Gorlickie. 12 tys. zł nagrody za wskazanie kłusownika
  Wiadomości

  Ogromna nagroda za przyłapanie kłusownika

  Najpierw 5000 złotych, potem 7000, a teraz już 12000 zł nagrody chcą przekazać myśliwi za wskazanie kłusownika, który bezkarnie, bez pozwolenia zabijał jelenie. Ich głowy zabierał dla poroża, a tuszę dzielił, zostawiając tylko kości.