Zmarł Bartosz Niedzielski, Polak, który próbował powstrzymać...

  Zmarł Bartosz Niedzielski, Polak, który próbował powstrzymać terrorystę podczas zamachu w Strasburgu

  Arkadiusz Nauka

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bartosz Niedzielski, 36-latek z Katowic, który został ciężko ranny podczas wtorkowego zamachu terrorystycznego w Strasburgu, zmarł w szpitalu. Tak wynika z informacji, jakie uzyskaliśmy od informatora z Parlamentu Europejskiego. Taką informację opublikował na Facebooku także brat ofiary.
  Zmarł Bartosz Niedzielski, Polak, który próbował powstrzymać terrorystę podczas zamachu w Strasburgu

  ©PATRICK HERTZOG/AFP/East News

  36-letni Bartosz Niedzielski był pracownikiem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Jak się dowiedzieliśmy od jego znajomych ze Strasburga, we wtorek 11 grudnia, kiedy zamachowiec - 29-letni Francuz pochodzenia marokańskiego Cherif Chekatt - rozpoczął swój śmiertelny marsz i zaczął strzelać do ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym, Bartosz rzucił się na napastnika, by go powstrzymać. Wówczas został postrzelony w głowę i w stanie bardzo ciężkim trafił do szpitala. Wczoraj zmarł w szpitalu. Informację tę podał na Facebooku brat Bartosza, a nam potwierdził ją również jeden z Polaków pracujących w Parlamencie Europejskim.  Według informatora „Gazety Wyborczej”, Bartosz Niedzielski próbował powstrzymać terrorystę przed jednym z klubów w Strasburgu, w którym 11 grudnia miał się odbyć koncert.
  Bartosz, wraz ze znajomym z Włoch mieli rzucić się i powstrzymać zamachowca, który próbował wejść do klubu, by tam dokonać rzezi. Mogłaby się ona skończyć wielką liczbą ofiar, podobnie jak podczas rzezi w paryskim klubie Bataclan, gdzie w 2015 roku terroryści zastrzelili co najmniej 35 osób.

  Znajomy Bartka, Włoch, w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Polak walczył o życie. Katowiczanin został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywał na oddziale intensywnej terapii. Jego stan był ciężki. - Bartek oddycha. Lekarze nie orzekli o śmierci mózgu, chociaż wcześniej takie informacje się pojawiały w mediach. Znajomi od piątku spotykali się, modlą się razem, zamówili mszę za zdrowie rannego Polaka - informował w minionym tygodniu znajomy Bartosza.

  Przyjaciele Bartosza organizowali się także na Facebooku i szykowali pomoc. Najnowsze wieści i słowa otuchy przekazywali sobie na Facebooku także francuscy przyjaciele Polaka.

  Bartosz Niedzielski był niezwykle lubiany i szanowany w swoim środowisku. Wszyscy mówią, że to wspaniały człowiek, niezwykle przyjacielski i chętnie pomagający innym.

  - Chodziliśmy razem do podstawówki, koleżanka z jego rocznika wspomina, że od dziecka miał dar do języków obcych - informuje kolega Bartosza. - Przeprowadził się do Francji i zamieszkał w Strasburgu. Nie miał żadnych problemów, jest powszechnie lubiany - dodaje.

  W związku z zamachem w Strasburgu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla Polaków podróżujących do Francji, informując o wprowadzeniu najwyższego alertu antyterrorystycznego.

  - Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca podróżującym do Francji zachowanie szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Po zamachu wprowadzono 3. (najwyższy) poziom alertu antyterrorystycznego. Oznacza to, że według władz miejscowych zagrożenie terrorystyczne jest bardzo wysokie - czytamy na stronie ministerstwa. Na francuskich przejściach granicznych obowiązywały wzmożone kontrole.

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Źródło?

  niebadzpelikanem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Z całym szacunkiem dla chłopaka, ale skąd wiadomo, że jakkolwiek próbował powstrzymać zamachowca? Na wielu portalach można o tym przeczytać, ale nigdzie nie ma podanego konkretnego źródła, czy...rozwiń całość

  Z całym szacunkiem dla chłopaka, ale skąd wiadomo, że jakkolwiek próbował powstrzymać zamachowca? Na wielu portalach można o tym przeczytać, ale nigdzie nie ma podanego konkretnego źródła, czy choćby przytoczonej wypowiedzi jakiegoś świadka. Wszędzie jest tylko "z informacji od rodziny" albo "z informacji od świadków". Nie mówię, że nie jest to prawdą, ale brak źródła, plus interes portali zamieszczających ten news, które na każdym kroku udowadniają, że liczą się tylko "kliknięcia" sprawia, że jest to informacja delikatnie mówiąc niepewna. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tusk, Merkel i Timmermans

  chcieli (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  zgotować Polakom ten los

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Popierał islamskich najeźdźców

  no to (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  dostał od nich nagrodę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  parlament europejski

  krak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  chcial islamistow to ich ma. sami sobie zgon zgotowali

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Francuz?

  cebula polska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Francuz pochodzenia marokańskiego? To że ktoś urodzi się w stajni nie oznacza, że jest koniem. Zapytajcie się muzułmanów mieszkających we Francji, czy są Francuzami!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wiedza nie boli

  Francuz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Maroko było kiedyś kolonią francuską. Rodząc się w Maroku byłeś jednocześnie Francuzem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najwyższy Szacunek ..

  aka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  BARTOSZ NAJWYZSZY SZACUNEK ! Polska oddaje Europie swoich Bohaterów..... Berlin… Strasburg...…. a w zamian z Brukseli dostaje pogróżki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polak walczący

  Lolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Na Wawel tera!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  U nas na drogach zginęło kilkanaście osób

  Ry (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 11

  W Polsce na pasach agresywni piraci drogowi łamiący ograniczenia prędkości zabili więcej osób niż w tym zamachu. Ale na szczęście to nasi, biali katolicy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tyPOspolity POj.b ?

  POdpytam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  czy Nowoczesny Psychol ? z POKO czy sPOKO ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hmmmm

  pio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  j...bnij się w zakuty łeb, może pomoże...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Incydent nie zamach.

  Nie siejcie propagandy. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  Nie w zamachu terrorystycznym ale INCYDENCIE. piSSiory podłapia i potem musimy się tłumaczy przed partnerami w UE że u nas nik nie chce multi kulti.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szkoda, że cię nie trafiła

  Kula w łeb (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  za taką propagandę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zbrodnia!

  abcd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  Wyszukaj w sieci:

  "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo