5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Krakowie. Gdzie...

  5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Krakowie. Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków?

  Marcin Banasik

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Krakowie. Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków?
  1/7
  przejdź do galerii
  Ponad 532 kolizji - takie żniwo w skali całego 2018 roku zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Krakowa. W jakich lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc Krakowa.
  Zobacz galerię
  Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa małopolskiego w 2017 r. doszło do 3,6 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 4,3 tys. osób, a 194 zginęło. Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność. Eksperci systemu Yanosik wzięli pod lupę obszar Krakowa:

  – Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Krakowie. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie krakowscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?

  Miejsce 1

  Niekwestionowanym liderem niechlubnego rankingu jest Węzeł Kraków Południe. Do największej liczby wypadków doszło na autostradzie A4 i ul. Zakopiańskiej. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 167 kolizji.

  Miejsce 2

  Do 98 niebezpiecznych zdarzeń doszło na węźle łączącym ul. Powstańców Wielkopolskich i estakadę im. Obrońców Lwowa.

  Miejsce 3

  Niewiele mniej kolizji miało miejsce na węźle łączącym al. Powstańców Śląskich i ul. Generała Henryka Kamieńskiego. Zgłoszono tutaj 95 takich zdarzeń.

  Miejsce 4

  Tuż za „podium”, znalazło się skrzyżowanie al. 29 listopada, ul. Lubańskiej i ul. Opolskiej wraz z estakadą gen. Tadeusza Rozwadowskiego. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 89 wypadków.

  Miejsce 5

  Zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka węzeł Kraków Przewóz, gdzie łączą się takie drogi jak: S7, Trakt Papieski i ul. Tadeusza Śliwiaka. Doszło tutaj do 83 kolizji.

  – Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, warto wyposażyć się w systemy ostrzegania, dzięki którym kierowcy mogą otrzymywać i dodawać różnego rodzaju informacje o sytuacji drogowej, m.in. o wypadkach, remontach, zatrzymanych pojazdach czy fotoradarach. W ten sposób można z wyprzedzeniem przygotować się do odpowiednich manewrów i bezpiecznie dotrzeć do celu – komentuje Magda Zglińska, Yanosik.

  POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Pierwsza pomoc przy wypadkach drogowych. To musisz wiedzieć!
  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i od razu widać w jakich miejscach projektant

  sss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dał dudę. Szczególnie 2 pierwsze są ksiązkowym przykładem jak sie nie projektuje dróg.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ulica Lubańska???

  kr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Raz można się pomylić, ale powtarzanie tego samego błędu...

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY