
Nie, cierpienia nie można uniknąć! - tak odpowiedział na pytanie podczas spotkania "Dialogi" z wiernymi.

"Trudne dla mnie (pytanie - przyp. red.), bo miałem to szczęście być wychowywanym w atmosferze chrześcijańskiego, katolickiego domu. Mnie osobiście bardzo trudno wyobrazić sobie sytuację człowieka niewierzącego, który mówi: "Boga nie ma!". Nie tylko mówi, ale żyje tak, jakby Boga nie było. Jest to trudność dla mnie związana z pewną niewiedzą: co to znaczy być do końca, w pełni konsekwentnie człowiekiem niewierzącym?" - tak odpowiedział abp Jędraszewski pytany, czy modlitwa ma sens, jeśli modli się ktoś, kto nie posiada wiary lub ją stracił.
![[Bóg] powołał [mężczyznę i kobietę] do wspólnego życia, do...](https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/2b/53/58494733e28da_o_xlarge.jpg)
[Bóg] powołał [mężczyznę i kobietę] do wspólnego życia, do tego, żeby żyli w małżeństwie, żeby rodzili dzieci, żeby czynili sobie ziemię poddaną. Dzisiaj chodzi o to, żeby się bawić, żeby – takie modne słowo – „grillować” – taka metafora współczesności. A po nas – niech będzie potop. Przy kwestionowaniu najbardziej – wydawałoby się dotychczas niepodważalnych zasad racjonalności, że ktoś jest kobietą lub mężczyzną.
Źródło: Abp Jędraszewski krytykuje gender. „Dziś chodzi o to, żeby się bawić. Modne słowo - grillować. A po nas choćby i potop”, gazeta.pl, 17 listopada 2013, pl.wikiquote.org

Chrześcijanin to człowiek zawierzenia i modlitwy. Uczyńcie z tego cel waszego wewnętrznego dążenia.
Opis: do uczniów szkół salezjańskich w Łodzi.
Źródło: Salezjanie świętowali ze swoim patronem, archidiecezja.lodz.pl, 31 stycznia 2013, pl.wikiquote.org