
18 października, godz. 12.00
"Giganci Krakowa"
Uczestnicy spaceru, odziani w ciepłe płaszcze i czapki z pawimi piórami, wszystkimi zmysłami poczują sztukę dzięki szlakowi poświęconemu twórczości Stanisława Wyspiańskiego – jednego z niekwestionowanych „Gigantów Krakowa”.

18 października, godz. 14.00
„Kraków Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin”
Dwie godziny później rozpocznie się przechadzka poświęcona innej wielkiej postaci związanej z grodem Kraka. „Kraków Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin” to propozycja dla wszystkich tych, których interesują lokalizacje związane z papieżem Polakiem – miejsca, które go ukształtowały i w których nadal można poczuć jego obecność.

24 października, godz. 9.30
„Miasta założone przez Kazimierza Wielkiego (Kazimierz i Kleparz)”
Każdy obudzony w środku nocy zna odpowiedź na pytanie, kto zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Ostatni monarcha z dynastii Piastów na tronie polskim będzie patronem spaceru „Miasta założone przez Kazimierza Wielkiego (Kazimierz i Kleparz)”, który rozpocznie się w sobotę, 24 października o godz. 9.30. Przewodnik opowie miłośnikom historii o królewskiej wizji trójmiasta na przykładzie podkrakowskiej Florencji i Kazimierza.

24 października, godz. 12.00
„Rakowickim szlakiem słynnych krakowianek”
O godz. 12.00 uczestnicy spaceru dowiedzą się, że historia Krakowa miała niejednokrotnie kobiece oblicze. Podążając „Rakowickim szlakiem słynnych krakowianek”, przewodnicy opowiedzą historie znanych, a niekiedy także zapomnianych już kobiet, które wpisały się w dzieje miasta.