2

1 1 połowa

2 2 połowa

4 karne

• Za śledzenie relacji z niezwykle emocjonującego półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 Anglia - Niemcy dziękuję już Państwu Bartosz Głąb! Miłego wieczoru!

• Koniec spotkania! Niemcy wygrywają serie rzutów karnych 4:3 i są w wielkim finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21! Niemcy czekają na rywala z drugiego półfinału, w którym to już za moment w Krakowie Hiszpania zagra z Włochami!

• Nathan Redmond zawodzi, jego strzał broni Pollersbeck i Niemcy są w wielkim finale!

• Nadiem Amiri po rękach bramkarza również zdobywa gola z jedenastu metrów!

• James Word-Prowse pakuje piłkę w samo okienko bramki Niemców!

• Max Meyer pewnie pokonuje Pickforda!

• Ben Childwell nie myli się i zdobywa bramkę z rzutu karnego!

• Maximilian Philipp pewnie wykorzystuje jedenastkę!

• Tammy Abraham również nie trafia z jedenastu metrów!

• Yannieck Gerdhardt pudłuje! A raczej jego strzał broni Jordan Pickfodt!

• Lewis Baker również wytrzymał wojnę nerwów i trafia!

• Maximilian Arnold nie myli się z jedenastu metrów!

• Już za moment rozpocznie się serie rzutów karnych, która wyłoni, która z ekip awansuje do wielkiego finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21, który już w najbliższy piątek zostanie rozegrany w Krakowie na stadionie Cracovii!

• Koniec dogrywki! O wszystkim rozstrzygną rzuty karne!

• Przed momentem żółtą kartką ukarany został Maximilian Arnold, kapitan Niemców.

• Wydawało się, że Niemcom już zaczęło brakować sił, bo do głosu dochodzili powoli Anglicy, ale piłka trafiła do Jeremyego Toljana, który z łatwością ograł przeciwnika, wpadł w pole karne Anglii i zagrał wzdłuż bramki Pickfroda, tam jednak nikt futbolówki nie przejął.

• Żółtą kartką za faul w środku pola został ukarany Marc-Oliver Kempf.

• Rozpoczynamy drugą część dogrywki!

• W przerwie między dogrywkami mamy jeszcze czwartą zmianę w angielskiej drużynie. Dominic Iorfa wchodzi na plac gry w miejsce Masona Holgatea.

• Koniec pierwszej części dogrywki w Tychach, wynik wciąż remisowy.

• W odpowiedzi szybką kontrę przeprowadzili Anglicy, piłka trafiła do Lewisa Bakera, ale ten fatalnie skiksował w znakomitej sytuacji i wciąż mamy remis.

• Przed momentem mieliśmy bombardowanie angielskiej bramki. Najpierw Yannick Gerdhardt fantastycznie kropnął z okolic pola karnego. Z tym strzałem poradził sobie Jordan Pickford. A za moment do piłki dopadł jeszcze Maximilian Arnold i on uderzył już niecelnie.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy dogrywko arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Jeremy Toljan fantastycznie przepchał się z przeciwnikiem po prawej stronie boiska, dograł w pole karne do Maximiliana Philippa, ale ten uderzył bardzo wysoko nad angielską bramką.

• Czwarta zmiana, którą mogą przeprowadzić oba zespoły w dogrywce właśnie ma miejsce. W drużynie niemieckiej boisko opuszcza Janik Haberer, a na nim pojawia się Dominik Kohr.

• Ciekawie rozegrany rzut rożny przez Niemców. Nadiem Amiri zagrał przed pole karne do Maximiliana Arnolda, ale ten strzałem z pierwszej piłki w swoim stylu z tego meczu przeniósł piłkę wysoko nad bramką Pickforda.

• Ponownie Niemcy chcieli zagrać koronkowo, tym razem nie wyszło i stracili piłkę po klepce w polu karnym Anglii.

• Znowu fantastyczna, koronkowa akcja Niemców, piłkę w polu karnym Anglii dostał Nadiem Amiri, ale z ostrego kąta nie zdołał trafić w światło bramki.

• Kolejny raz na strzał z dystansu zdecydował się Maximilian Arnold, ale po raz kolejny przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką angielskiej bramki.

• Już z przytupem Niemcy rozpoczynają dogrywkę, świetne wstrzelenie piłki w pole karne Anglików, piłkę jednak końcami palców zdołał strącić Jordan Pickford z głowy niemieckiego gracza!

• W Tychach rozpoczynamy dogrywkę! Emocje gwarantowane!

• Koniec podstawowego czasu gry, a my wciąż nie mamy rozstrzygnięcia! Za moment zatem rozpoczniemy dogrywkę!

• Jeszcze Maximilian Arnold zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to niedokładnie.

• Kolejna akcja Niemców, tym razem koronkowo rozegrali piłkę po ziemi, ale w ostatniej chwili strzał Philippa zablokował jeden z angielskich obrońców. Niebywale emocjonująca końcówka!

• Ależ teraz Niemcy mieli okazję na zdobycie chyba rozstrzygającej bramki! Po rzucie rożnym do piłki doszła dwójka niemieckich graczy i przeszkodzili sobie w wykończeniu nadarzającej się okazji!

• Arbiter do drugiej części spotkania dolicza co najmniej pięć minut!

• Ostatnia zmiana także u Niemców. Nadiem Amiri pojawia się w miejsce Sergeia Grabryego.

• Ostatnia zmiana w szeregach angielskiego zespołu. John Swift pojawia się w miejsce Willa Hughersa.

• Teraz za podobne przewinienie ukarany także zostaje Mason Holgate.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Serge Gnabry.

• Druga zmiana w niemieckim zespole. Z boiska schodzi Gideon Jung, a na nim pojawia się Thilo Kehrer.

• Gol dla Niemców?! Tak przynajmniej wydawało się wszystkim na trybunach, jednak po uderzeniu głową do bramki Maximiliana Philippa sędzia boczny podniósł do góry chorągiewkę i oznajmił pozycję spaloną niemieckiego gracza.

• Przed momentem mieliśmy jeszcze zmianę w zespole angielskim, na boisku pojawił się Nathan Redmond zmieniający Demaraia Graya.

• Ponownie próba strzału z dystansu reprezentanta Niemiec, tym razem na to zdecydował się Maximilian Arnold, ale on nie zdołał trafić w światło angielskiej bramki.

• Ale się Niemcy nieprawdopodobnie rozkręcili! Maximilian Philipp oddał piękny strzał z dystansu, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Pickford, który w ostatnich minutach ma pełne ręce roboty!

• Teraz to powinna być bramka dla Niemców! Po fatalnym błędzie angielskiej obrony i stracie piłki przed własnym polem karnym przed szansą stanął Serge Gnabry, ale źle przyjął sobie piłkę i dopadł do niego Jordan Pickford ratując skórę obrońcom!

• Przed znakomitą szansą na zdobycie bramki dla Niemiec stanął Maximilian Philipp. Dostał znakomite prostopadłe podanie w pole karne i stanął oko w oko z angielskim bramkarze, ale oddał fatalny strzał!

• Ależ wejście smoka zalicza Felix Platte! Niemiecki zawodnik zdobywa bramkę zaledwie siedem minut po wejściu na boisku, strzałem głową pokonując Jordana Pickforda!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niemcy zdobywają gola po rzucie rożnym, a strzelcem bramki wyrównującej jest Felix Platte, który przed momentem pojawił się na boisku!

• Zmiana także u Anglików. Z boiska schodzi Nathaniel Chalobah, a na nim pojawia się Jacob Murphy.

• Pierwsza zmiana w zespole niemieckim. Za Daviego Selke na boisku pojawia sie Felix Platte.

• Za faul na własnej połowie żółtą kartką ukarany Ben Childwell.

• Ależ teraz błąd angielskiej obrony. Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska w pole karne Anglii, jeden z angielskich obrońców nie trafił w futbolówkę, a akcję zamykał Jeremy Toljan, który jednak zbyt późno zareagował na błąd rywala i w efekcie nieczysto trafił w piłkę.

• Po straconej bramce Niemcy mocniej zaatakowali Anglików, jednak jak na razie robią to bardzo niedokładnie. Grają dobrze do pola karnego przeciwników, później się gubią.

• Świetna, przebojowa akcja Willa Hughesa, który przedarł się prawą stroną boiska, jakimś cudem minął chyba trójkę przeciwników, wyłożył piłkę wprost na nogę Tammyego Abrahama, który wpakował futbolówkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ależ akcja Anglików i prowadzenie 2:1 po bramce Tammyego Abrahama!

• W odpowiedzi Demarai Gray pokusił się o indywidualną akcję, minął dwójkę rywali i oddał strzał ze skraju pola karnego, który jednak został zablokowany przez niemiecką obronę.

• Już szybko Niemcy rozpoczęli tą drugą połowę, akcja lewą stroną boiska, ale dośrodkowanie w pole karne zostało zablokowane.

• Zaczynamy drugą część meczu przy remisie 1:1!

• Zawodnicy obu ekip powoli pojawiają się już na murawie stadionu miejskiego w Tychach. Za moment początek drugiej połowy spotkania!

• Wydaje się, że w pierwszej połowie lepsi byli Niemcy, stworzyli zdecydowanie więcej bramkowych sytuacji, mieli więcej z gry, ale zdobyli tylko jedną bramkę. Anglicy natomiast grali bardzo chaotycznie, często "na aferę" jak to bywa w polskiej lidze, ale wykorzystali jeden rzut rożny i to się liczy, bo w piłce najważniejsza jest skuteczność. Za kilka minut zapraszamy na drugą część spotkania do Tychów!

• Koniec pierwszej połowy półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 pomiędzy Anglią, a Niemcami.

• Sędzia do pierwszej części spotkania dolicza co najmniej jedną minutę.

• "Lwy Albionu" poczuły teraz krew, raz za razem atakują bramkę rywala, ale na razie wszystko to jest bardzo chaotyczne i niedokładne w końcowej fazie.

• Rzut rożny Anglików, po którym było ogromne zamieszanie w niemieckim polu karnym, najlepiej w tym chaosie odnalazł się Demarai Gray, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans na interwencję Pollersbeckowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Ależ odpowiedź Anglików w chyba najmniej spodziewanym momencie! Po rzucie rożnym do bramki Pollersbecka trafia Demarai Gray!

• Jeszcze raz prawa strona boiska i akcja Niemców, znowu dośrodkowanie w pole karne, ale tym razem zbyt głębokie i Pickford zdołał wyłapać piłkę.

• Niemcy rzucili się na przeciwników i byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Identyczna akcja, jak ta bramkowa, tyle że teraz piłka powędrowała do Serge Gnabryego, który trafił w angielskiego obrońcę i wciąż mamy 1:0.

• Kolejna świetna, oskrzydlająca Niemców, dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne wprost na głowę Daviego Selke, który bez ładnych problemów trafił do angielskiej bramki radując tym samym niemieckich kibiców na stadionie miejskim w Tychach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Niemcy obejmują prowadzenie w meczu półfinałowym Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21! A strzelcem gola Davie Selke!

• Wyczyn Toljana chciał powtórzyć Maximilian Philipp. Też złamał akcje na lewą nogę, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Świetny jest w tym meczu Jeremy Toljan, teraz znowu przyjął piłkę przed polem karnym Anglii, oddał strzał, a Jordan Pickford z problemami wybił uderzenie rywala na rzut rożny.

• Na razie bardziej przekonujący w swoich poczynaniach są Niemcy. Anglicy próbowali skonstruować składną akcję, piłka powędrowała na lewą stronę do Demaraia Graya, ale ten wrzucił piłkę w pole karne Niemców, gdzie nie było żadnego z angielskich zawodników.

• Maximilian Arnold bardzo mocno dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne Anglików, jednak futbolówka przeszła całe pole karne i wyszła na aut.

• Kolejny raz Toljan wsparł swoich kolegów w ofensywnej akcji. Tym razem przyjął piłkę przed polem karnym Anglii i oddał mocny strzał, który jednak powędrował wysoko nad angielską bramką.

• Prawą stroną boiska do akcji ofensywnej Niemców podłączył się Jeramy Toljan, dograł w pole karne, gdzie był Davie Selke, ale ten mocnym uderzeniem trafił wprost w ręce Pickforda, który na raty złapał piłkę.

• Znowu Anglia miała szansę na bramkę po rzucie rożnym! Tym razem do strzału doszedł Calum Chambers, ale trafił minimalnie obok bramki Pollersbecka!

• Ależ Niemcy zachwycili publiczność w Tychach swoimi cudownymi zagraniami! Janik Haberer w stylu Xaviego zagrał piękną prostopadłą podcinkę nad głowami angielskich obrońców wprost na głowę Gnabryego, ale ten nie zdołał trafić w bramkę.

• Teraz James Ward-Prowse ładnie obrócił się z piłką w środku pola od razu przygotowując sobie piłkę na strzał, jednak jego potężne uderzenie minimalnie minęło niemiecką bramkę.

• W sprytny sposób od angielskich obrońców próbował się teraz uwolnić Davie Selke, minął jednego przeciwnika krótkim zwodem, ale brakło mu szybkości, by minąć drugiego już w polu karnym Anglii.

• To powinna być bramka dla Anglii! Świetną prostopadłą piłką został obdarowany Demarai Gray, wyszedł sam na sam z niemieckim bramkarzem! Jednak najpierw jego strzał wślizgiem obronił jeden z niemieckich stoperów, a potem Pollersbeck w jakiś nieprawdopodobny sposób zdołał obronić strzał Anglika!

• Kolejna akcja Anglików, rzut rożny po którym doszedł do pozycji strzeleckiej Nathaniel Chalobah, jednak angielski stoper przeniósł futbolówkę nad bramką Niemców!

• W odpowiedzi teraz Anglicy zaatakowali lewą stroną boiska, piłka powędrowała w pole karne rywali, jednak na razie skoncentrowana defensywa Niemców zdołała wyjaśnić sytuację.

• Davie Selke wpadł w pole karne Anglików, przewrócił się, popatrzył na sędziego, jednak arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego i wyraźnie pokazał "Wstawaj chłopie, nic nie było!"

• Na początku spotkania Anglicy spokojnie, od obrony konstruują pierwszą akcję, piłka z linii defensywnej została jednak zbyt mocno posłana w pole karne Niemców i "Lwy Albionu" straciły futbolówkę.

• Początek spotkania w Tychach! Zaczynamy półfinały!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się właśnie na murawie stadionu miejskiego w Tychach! Rozbrzmiewają hymny. Zaraz początek widowiska!

• Anglicy wygrali grupę A wyprzedzając na finiszu Słowację, Szwecję i gospodarza turnieju, czyli Polskę. Natomiast Niemcy byli byli drudzy w grupie C ustępując Włochom, ale byli lepsi od Czechów i Duńczyków. Dzisiejszy mecz wydaje się być niezwykle wyrównany!

• Witamy bardzo serdecznie ze stadionu miejskiego w Tychach, gdzie już za kilka minut rozpocznie się pierwszy mecz półfinałowy Młodzieżowych Mistrzostw Europy U21 pomiędzy Anglią, a Niemcami! Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!