Barcelona zdeklasowała Valencię

W pierwszym meczu półfinałowym o Puchar Króla Barcelona rozgromiła na Camp Nou Valencię 7:0! Cztery gole zdobył Luis Suarez, trzy Lionel Messi.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany za tydzień, ale po dzisiejszej deklasacji „Nietoperzy” kwestia awansu do finału jest praktycznie rozstrzygnięta.

Broniąca trofeum Barcelona nie miała litości dla rywala. Suarez i Messi bezwzględnie wykorzystywali błędy gości. Po dwie asysty zaliczyli Neymar i Arda Turan, po jednej Aleix Vidal i Adriano. Messi jednego z goli (na 5:0) uzyskał bez asysty, wykorzystując stratę piłki Daniego Parejo.

Neymar popisywał się sztuczkami technicznymi, nie miał jednak szczęścia w strzałach. Kilka razy zagrał nonszalancko. Tuż przed przerwą zmarnował nawet rzut karny, podyktowany za faul Shkodrana Mustafiego (zobaczył czerwoną kartkę) na Messim, trafiając – po strzale bez rozbiegu - w słupek.

W kadrze meczowej Barcelony nie było Claudio Bravo, Daniego Alvesa i Javiera Mascherano. W rewanżu powinni odpocząć inni zawodnicy katalońskiej drużyny, często grającej w tym roku po dwa razy w tygodniu.

- Myślę, że to jeden z naszych najbardziej kompletnych meczów od pierwszej minuty pod względem postawy i intensywności w grze. Zrozumiemy, jeśli trener w rewanżu da nam odpocząć. Osiągnęliśmy świetny wynik – powiedział po meczu Suarez.

Barcelona – Valencia 7:0 (3:0). Bramki: Suarez 7, 12, 83 i 88, Messi 29, 59 i 74. Czerwona kartka: Mustafi (Valencia) 45. Niewykorzystany karny: Neymar (Barcelona) 45. W czwartek: Sevilla – Celta Vigo.

Materiał oryginalny: Barcelona zdeklasowała Valencię - Dziennik Polski