W programie mogą wziąć udział wszystkie osoby nawet te, które dotychczas nie miały żadnych dolegliwości, ale świadome są, że takie badanie profilaktyczne może im w przyszłości uratować życie i zdrowie. Ilość badań, które możemy wykonać jest ograniczona.
Kto może skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii?
Do programu mogą przystąpić osoby, które nie miały wykonywanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat oraz zaliczają się do jednej z poniższych grup wiekowych:
osoby w wieku 50 – 65 lat,
osoby w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego.
Czynniki wykluczające wykonanie badania:
posiadana anemia
widoczna krew w kale
nieuzasadniona utrata masy ciała
zmiany rytmu wypróżnień
Gdzie można wykonać badanie?
Badania w chwili obecnej można wykonać w naszych placówkach:
Kraków ul. Adolfa Dygasińskiego 2d
Wadowice ul. 3–maja 4
Skomielna Biała 391
Nowy Targ ul. Kowaniec 2a
Mszana Dolna ul. Orkana 10

Jak przystąpić do programu bezpłatnej kolonoskopii?
Zarejestruj się telefonicznie pod ogólnopolskim numerem naszej infolinii +48 22 610 10 10 Ze względu na znieczulenie anestezjologiczne w drodze powrotnej musi towarzyszyć Ci osoba pełnoletnia. Wyczerpujące informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.allmedica.pl w zakładce „Bezpłatna kolonoskopia przesiewowa w ramach NFZ”.
PAMIĘTAJ:
Aby wykonać badanie przesiewowe nie musisz mieć żadnych objawów Nie potrzebne Ci jest skierowanie Nie poniesiesz kosztów badania Przy udziale anestezjologa zadbamy o Twój komfort w trakcie badania Opieka lekarska i pielęgniarska w trakcie i bezpośrednio po badaniu Zostaniesz szczegółowo poinformowany na temat przygotowania i przebiegu badania Zlecimy bezpłatnie badania histopatologiczne usuniętych gruczolaków lub polipów W wybranych placówkach zostanie Ci bezpłatnie wydany preparat na oczyszczenie