Bieg o Złote Gacie i Nordic Walking w Brzeszczach. Na starcie stanęło kilkuset uczestników. Zobaczcie zdjęcia i wyniki

Bogusław Kwiecień
W Brzeszczach po raz 11. odbył się Bieg o Złote Gacie i Nordic Walking
W Brzeszczach po raz 11. odbył się Bieg o Złote Gacie i Nordic Walking Bogusław Kwiecień
Po raz 11. w Brzeszczach odbył się Bieg o Złote Gacie i Nordic Walking. Na starcie stanęło kilkuset uczestników z różnych stron Małopolski i Śląska. Rywalizacja toczyła się na dystansach 5 i 10 km oraz w biegu o Złote Gatki dla najmłodszych. Przejdź do galerii i zobacz fotorelację z imprezy w Brzeszczach

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Bieg główny o Złote Gacie w Brzeszczach na 10 km

Do udziału w biegu głównym na 10 km zgłosiło się blisko 170 biegaczy, a do rywalizacji w nordic walking przystąpiło 35 zawodników. Najszybciej trasę biegu pokonał Paweł Wójcik z Brzeszcz, reprezentujący OKB Zadyszka Oświęcim, który z wyraźną przewagą nad konkurentami minął linię mety.

Drugi był Sławomir Moskwa z Jawiszowic (także zawodnik OKB Zadyszka), a trzeci Mateusz Michalec z Chełmu Śląskiego.

Wśród pań najlepsza okazała się Elżbieta Grabowska-Szyszka z Zasola przed Karoliną Opalską z Zasola Bielańskiego i Moniką Myśliwiec z Brzeszcz.

Rywalizację w nordic walking wygrał Marian Małka z Gliwic, przed Joanną Kołodziej z Rudy Śląskiej i Mirosławem Michalakiem z Tychów.

Bieg towarzyszący "Prawie piątka"

Po raz pierwszy odbył się bieg towarzyszący na dystansie 5 km „Prawie piątka” z udziałem 100 biegaczy i na tym dystansie także stanęli przedstawiciele nordic walking.

Bieg wygrał Paweł Skorupa z Tychów, drugi był Bartłomiej Romański z Jawiszowic, a trzeci Maciej Wieczorek z Oświęcimia (OKB Zadyszka). Konkurencja pań zakończyła się wygraną Agnieszki Wiecheć z Oświęcimia, na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Drewniak-Bagniewska, z na trzecim Marta Fajferek z Jawiszowic.
W nordic walking dystans 5 km najszybciej pokonał Piotr Ordzowiały z Osielca, na drugim stopniu podium stanęła Sylwia Kasprzyk z Myślachowic, a na trzecim Mieczysław Chwała z Kwaczały.