https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świętowali odzyskanie niepodległości na sportowo. Wystartowało ponad 560 zawodników

Marcin Szkodzinski
Biegi niepodległościowe w Zakopanem
Biegi niepodległościowe w Zakopanem Marcin Szkodziński
Trzy biegi zorganizowano w Zakopanem z okazji Święta Niepodległości. Jako pierwszy odbył się bieg integracyjny podopiecznych Fundacji Handicap. W biegu głównym wystartowało ponad 500 osób. Dużą popularnością cieszył się marsz nordic-walking.

Zakopiańska Rówień Krupowa stała się centrum biegowym z okazji Święta Niepodległości. Jako pierwsi na linii startu ustawili się podopieczni Fundacji Handicap. - Pamiętajcie, że jest to bieg integracyjny. Tu nie liczy się czas, a sm udział i wzajemna pomoc. Jeżeli zobaczycie, że koleżanka lub kolega nie dają sobie rady, to pomóżcie - mówiła przed startem Małgorzata Tlałka-Długosz, prezes fundacji.

Przed każdym ze startów zawodnicy odśpiewali Hymn Polski, aby następnie ruszyć na trasę i walczyć ze swoimi słabościami. Sygnał do startu dał Andrzej Obstalecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakopanem.

- To jest już 11 edycja Biegu Niepodległości zapoczątkowanego przez byłego dyrektora Leszka Behounka. W tym roku mamy zorganizowany bieg tylko na 5 km, ale w przyszłych latach wrócimy też do trasy liczącej 10 km - zapowiada Andrzej Obstalecki dyrektor MOSiR.

Biegacze i zawodnicy nordic-walking mieli do pokonania dystans 5 km. Trasa została poprowadzona przez górną Rówień Krupową, ul. Zamoyskiego do ul. Sabały, następnie ul. Tetmajera, ul. Grunwaldzka, ul. Makuszyńskiego i ul. Sabały. Na czas przeprowadzanych zawodowych ruch w tych miejscach został wstrzymany.

Pierwszy na linii mety po ok. 17 min pojawił się 17-latek z Murzasichla.

- Biegło się bardzo dobrze, bo biegł ze mną kolega, który pomógł nadawać tempo. Miałem zejść poniżej 17 minut, ale nie udało się to. W Zakopanem biega się trudniej, bo zawsze jest trochę pod górę lub lekko z górki. Nie jest to bieganie po płaskim, ale z czasu jestem usatysfakcjonowany - mówił po minięciu linii mety Szymon Budz.

W zawodach wielu uczestników, to turyści. Wielu z nich od lat przyjeżdżają aby wziąć udział specjalnie w tym biegu. - To już nasz piąty, może szósty raz. Co roku przyjeżdżamy świętować do Zakopanego. Jest tu niepowtarzalna atmosfera, piękne widoki i bardzo życzliwi ludzie. Jak tylko mamy czas, to przyjeżdżamy tu sami, razem z dziećmi, albo z innymi członkami rodziny - mówią Magda i Marcin spod Pszczyny. - Teraz już nie trzeba walczyć z orężem w rękach o niepodległość, dlatego chodzimy z kijkami. To taka miła forma spędzenia czasu, ale też zadbania o zdrowie i formę - dodają.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Magazyn Gol24: Ostatnia prosta Ekstraklasy i finał Ligi Konfederacji

Dalszy ciąg artykułu pod wideo ↓

W zawodach udział wzięło ponad 500 biegaczy i ok. 60 osób w marszu nordic-walking.

11 listopada w Zakopanem

Święto Niepodległości w Zakopanem. Pogoda też dopisała. Tury...

Wybrane dla Ciebie

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Metropolita krakowski z wizytą w Rzymie. Wiadomo, z kim się spotkał

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska