Bobowianie wygrali na koniec rundy

Marek Podraza
Siatkarze LKS Bobowa w rozgrywkach o mistrzostwo trzeciej ligi zdobyli piąte miejsce w grupie pierwszej z 30 punktami.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej trzeciej ligi sezonu 2015/2016 siatkarze LKS Bobowa wygrali we własnej hali z MKS Ryglice 3:1. Podopieczni Pawła Popardowskiego w starciu z Ryglicami byli zdecydowanie lepsi. Już w pierwszym secie od samego początku podopieczni Pawła Popardowskiego stopniowo powiększali swoją przewagę, co pozwoliło im na wygraną seta 25:21.

- W kolejnej części spotkania w nasze szeregi wkroczyło zbytnie rozluźnienie, przez co popełniali coraz więcej błędów. Wykorzystali to goście, którzy szybko zdobyli przewagę i to oni zaczęli dyktować warunki na boisku. W końcówce seta nie udało się nam odrobić strat - informuje trener Popardowski.

Uwagi przekazane przez trenera podczas przerwy skutecznie wpłynęły na dalszą grę bobowskiej drużyny. Duża wola walki i pełna mobilizacja pozwoliły im uzyskać dominację nad siatkarzami z Ryglic.

Wysoka wygrana naszej ekipy w trzeciej partii 25:17 bardzo osłabiła zespół rywala, który stracił chęć walki i nadzieje na korzystny wynik. Czwarty set wygrała pewnie Bobowa z aż 9-punktową przewagą.

W ostatnim meczu zagrali: Michał Tubek, Jakub Popardowski, Przemysław Gryzło, Paweł Martuszewski, Marcin Kudła- wiec, Bogumił Steinhoff, Mikołaj Rysiewicz, Karol Kubisz, Dawid Szczepanik, Jakub Jakub Gruca i Paweł Turek.