FLESZ - Koniec Gazpromu w Polsce!

Zapowiadane przez władze Bochni zakończenie rewitalizacji centrum miasta miało nastąpić 15 września. Ciągle jednak trwają prace wykończeniowe, choć ich finał powoli zbliża się do końca. Z każdym dniem udostępniane są kolejne fragmenty przebudowanego Rynku.
W czwartek 23.09 można było już korzystać z północno-wschodniego narożnika, na którym ustawiono drogowskaz do trzech miast partnerskich Bochni (notabene, usunięto już błąd w nazwie amerykańskiego Roselle, pisanego pierwotnie jako "Rosselle"). Można również obejrzeć z bliska makietę według litografii Carla Bernda z I połowy XIX wieku, przedstawiająca panoramę Bochni ze wzgórza Krzęczków.
W trzech miejscach Rynku znajdują się również wagoniki, które niegdyś były wykorzystywane w kopalni do transportu soli. To bocheński symbol upamiętniania historycznych szybów kopalnianych, które przed wiekami przestały istnieć. Wśród nich były m.in. szyby Wojewodzia Góra, Targ i Wielki w obrębie obecnego Rynku, szyb Finder obok Bazyliki św. Mikołaja, szyb Herman w obrębie obecnej ulicy Solnej i szyb Kożuszka na Placu Pułaskiego.
- Gdzie na grzyby w Małopolsce? Poradnik na udane grzybobranie w Krakowie i okolicach
- Z Bochni na Litwę trafiły prawie trzy tony darów dla ubogich Polaków
- Liczą na pieniądze z "Polskiego ładu", ale boją się skutków obniżki podatków
- Bochnia. Firma z Katowic wybuduje węzeł przesiadkowy obok dworca PKP za 5,8 mln zł
- Po tragicznej śmierci męża pani Izabela samotnie wychowuje rocznego syna
- Cuda na Ponidziu... czyli Busko wygrało świętokrzyski konkurs ekologiczny