https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bochnia. Zniszczony most do remontu

Małgorzata Więcek-Cebula
Na wiosnę most będzie jak nowy. Od lewej: burmistrz Bochni  - Stefan Kolawiński, wójt gminy Bochnia - Jerzy Lysy i wykonawcy inwestycji
Na wiosnę most będzie jak nowy. Od lewej: burmistrz Bochni - Stefan Kolawiński, wójt gminy Bochnia - Jerzy Lysy i wykonawcy inwestycji małgorzata więcek-Cebula
Wiosną zakończy się remont mostu wiszącego łączącego osiedle Chodenckie w Bochni z Damienicami. Przez najbliższe miesiące mieszkańcy, którzy będą chcieli dostać się na drugi brzeg Raby, muszą dodatkowo przejść lub przejechać kilka kilometrów.

Czytaj także: Słowacy budują most do Piwnicznej. Bez nas [ZDJĘCIA]

Nikomu to jednak nie przeszkadza. Wszyscy cieszą się, że rozpoczęły się roboty.

Po ubiegłorocznej powodzi stan techniczny kładki, z której korzystaja mieszkańcy obu miejscowości, uległ znacznemu pogorszeniu. Samorządowcy wystąpili o środki z budżetu państwa. Udało się, na ten cel uzyskali 1,6 miliona złotych.

Remont celowo zaplanowano na okres zimowy, bo w tym czasie z przeprawy korzysta zdecydowanie mniej mieszkańców.Zostanie wymieniona cała konstrukcja nośna mostu o długości ponad 200 metrów, a także poszycie kładki. Będą odnowione pylony - podpory mostu. Zostaną na nich zamontowane reflektory, które oświetlą cały obiekt.

Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię najpiękniejszych kandydatek!

Academy(c) Awards. Plebiscyt na najlepszy akademik Krakowa!

Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska