Bramka i asysta Lewandowskiego

W meczu inaugurującym 53. sezon piłkarskiej Bundesligi obrońca tytułu Bayern Monachium rozgromił na własnym stadionie Hamburger SV 5:0. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski, który zaliczył także asystę.

Gospodarze od początku przeważali na Allianz Arena. Goście swą uwagę skupiali na dostępie do własnej bramki i szukaniu okazji do kontr. Dobre okazje dla Bayernu mieli Arjen Robben (minimalnie spudłował głową) i Lewandowski (po wrzutce Philippa Lahma).

W 27 minucie po rzucie wolnym Xabiego Alonso celnie główkował Medhi Benatia i było 1:0. Na kolejne gole miejscowi kibice doczekali się po przerwie. W 53 minucie Lewandowski na 8. metrze przejął wybitą piłkę i precyzyjnie strzelił tuż przy słupku. Niespełna kwadrans później po centrze Douglasa Costy wynik głową podwyższył Thomas Mueller.

Ten ostatni 4 minuty później ponownie trafił do siatki, tym razem nogą po prostopadłym podaniu Lewandowskiego. Gości „dobił” celnym strzałem zza pola karnego Costa.

Swego pierwszego gola dla II-ligowego SV Sandhausen zdobył w wyjazdowym meczu 3. kolejki z SC Paderborn (6:0) wypożyczony na rok z Legii Warszawa Jakub Kosecki. Grał do 69 minuty, bramkarza gospodarzy pokonał w 18 minucie (na 3:0).

Materiał oryginalny: Bramka i asysta Lewandowskiego - Dziennik Polski