Impreza, która rozpocznie się jutro o godz. 16 w Parku Miejskim przy ul. Dworcowej, upłynie pod hasłem: Święto Truskawki – Czerwiec Aktywnych Społeczności. W programie są m.in.: truskawkowy przebój smaku, czyli konkurs kulinarny na najsmaczniejsze ciasto i deser truskawkowy, zwycięzcę wyłonią uczestnicy imprezy, konkurs na najpiękniejsze truskawkowe stoisko (materiały, style, wielkość zależna jest od fantazji właściciela stoiska).
Będzie też konkurs mody i urody o tytuł „Miss Truskawki 2015” oraz pokazy taneczne Akademii Mażoretek „Gracja”. O godz. 18 ogłoszone zostaną wyniki i nastąpi rozdanie nagród w konkursach, a o godz. 19 ruszy festyn taneczny, który zakończy się wraz z zejściem z parkietu ostatniego uczestnika. Oprócz tego będzie plastyczny kącik malucha, zjeżdżalnie i dmuchany zamek, basen z piłeczkami, trampolina oraz stoiska gastronomiczne i handlowe.
W niedzielę impreza rozpocznie się o godz. 16 także w Parku Miejskim. Tym razem przebiegać będzie pod hasłem „Noc świętojańska – święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości”.
W programie m.in.: zwiedzanie osady słowiańskiej, pokazy drużyny wojów słowiańskich, rzemiosła, konkurs na najpiękniejszy wianek, korowód panien w wiankach, pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy ze szkoły tańca „Grawitacja” oraz warsztaty tańca irlandzkiego.
O godz. 18 odbędzie się koncert zespołów: Balkan Sevdah, Stonehenge, a o godz. 21.30 wystąpi grupa „Exultet”. To niesamowite widowisko uliczne z pokazami pirotechnicznymi zaprezentują artyści z Teatru A z Gliwic.
Szczegółowe informacje dotyczące Dni Brzeszcz dostępne są na plakatach oraz na stronie internetowej www.ok.brzeszcze.pl lub pod nr tel. 32 21 11 490, 32 21 11 391.
Brzeszcze. Dziś ruszają Dni Gminy Brzeszcze. Sprawdź program

Ośrodek Kultury w Brzeszczach zaprasza na finałowe imprezy z okazji Dni Gminy Brzeszcze. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla uczestników w każdym wieku od maluchów przez młodzież do seniorów.