
Apteka pod Orłem
WSTĘP WOLNY W PONIEDZIAŁKI
W izbie ekspedycyjnej zwiedzający pozna historię miejsca i ludzi, w sali recepturowej odkryje różnorodne recepty na przeżycie w rzeczywistości getta, w pokoju dyżurnym spotka Tadeusza Pankiewicza, świadka i kronikarza Zagłady, w materialni poczuje atmosferę Apteki jako miejsca spotkań i schronienia dla mieszkańców getta. Wreszcie w laboratorium zmierzy się z powojenną historią pamięci i niepamięci o krakowskich Żydach.

Kamienica Hipolitów
WSTĘP WOLNY W CZWARTKI
Pochodząca z XIV wieku kamienica swą nazwę zawdzięcza pochodzącej z Włoch kupieckiej rodzinie Hipolitów, którzy byli jej właścicielami w XVII stuleciu.
Na dwóch piętrach kamienicy urządzono wystawę wnętrz (Mieszczański dom), których wystrój pozwala na odtworzenie realiów życia codziennego krakowskiego mieszczaństwa na przestrzeni kilku stuleci.

Rynek Podziemny
WSTĘP WOLNY WE WTORKI
Liczne zabytki przybliżają życie codzienne w Krakowie sprzed kilku wieków. Na wystawie można zobaczyć m.in. średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, używane ponad 600 lat temu przybory higieniczne, gliniane figurki, ozdoby, kostki do gry, a także groty tatarskich strzał czy pochodzące ze Wschodu paciorki i medaliony. Wyjątkowo okazale prezentuje się, unikatowa na skale światową, ważąca 693 kg bryła cennego wówczas ołowiu – tak zwany bochen. Zwiedzając szlak turystyczny w Rynku Podziemnym, można poznać też historię Krakowa z czasów przed lokacją miasta.

Muzeum Lotnictwa Polskiego
DZIEŃ BEZPŁATNEGO WSTEPU: WTORKI
Muzeum w Krakowie zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200.