Choć to pierwsze spotkanie młodych z artystą, trema im się nie udziela. Wszak szalowianie to w dużej mierze artystyczne i muzyczne dusze, które swoje pasje realizują w lokalnym teatrze, orkiestrze czy też w szkole muzycznej.
- Koncert artysty i młodych szalowian to przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego Czesława Mozila - zachęca Włodzimierz Biskup ze Stowarzyszenia Miłośników Teatru w Szalowej.
Sobotnie wydarzenie jest jednocześnie inauguracją dwuletniego projektu „Muzyką daj się unieść” Ma on za zadanie aktywizować lokalną społeczność wsi poprzez kulturę i sztukę. Projekt realizuje właśnie Stowarzyszenie Miłośników Teatru w Szalowej.
- W tym roku dzieci wezmą udział w warsztatach muzycznych, ale i fotograficznych - by na zdjęciach pokazać Szalową dźwiękiem namalowaną. Podsumowanie tego etapu pracy odbędzie się w grudniu - dodaje pan Włodzimierz.
Projekt, na realizację którego szalowskie stowarzyszenie pozyskało pieniądze z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Narodowego Instytutu Wolności, zakłada też wydanie płyty.
- Tym zajmiemy się w przyszłym roku. Bohaterami krążka będą nie tylko młodzi, ale też starsi mieszkańcy Szalowej, grający w naszej orkiestrze, czy też śpiewający w zespołach ludowych. Całość ma odzwierciedlać szalowskie muzykowanie - dodaje nasz rozmówca.
Liczba miejsc na sobotni koncert jest ograniczona, dlatego obowiązują zgłoszenia. Rejestracja pod adresem: [email protected]
