https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Symfonia Serc do Nieba”. Charytatywny koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu

Aleksandra Łabędź
Opracowanie:
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Andrzej Banaś
Artyści największych scen operowych: Izabela Matuła, Rafał Siwek, Aleksander Teliga i wschodząca gwiazda światowej dyrygentury Anna Sułkowska-Migoń spotkają się po raz pierwszy razem na scenie Filharmonii Krakowskiej 4 marca 2025 o godzinie 19.00. Wystąpią w szczytnym celu, w koncercie „Symfonia Serc do Nieba” dedykowanym dzieciom z wadami serca.
mat. prasowe

Polscy artyści o bogatym scenicznym dorobku, którzy wystąpią w tym koncercie to gwiazdy pierwszej wielkości. Mediolańska La Scala, Teatro San Carlo w Neapolu, Teatr Bolszoj, Arena di Verona, Bayerische Staatsoper w Monachium, Theater Ań der Wien, Opera Narodowa w Warszawie – to zaledwie kilka spośród scen operowych, na których na co dzień można usłyszeć tych solistów.

Zjawiskowy, niezwykle ekspresyjny sopran Izabeli Matuły z towarzyszeniem dwóch wybitnych basów, Rafała Siwka i Aleksandra Teligi wykonają najpiękniejsze arie i duety w literaturze operowej.

W programie koncertu krakowskiego usłyszymy kompozycje ponadczasowych mistrzów, takich jak: Giacomo Puccini, Giuseppe Verdi, Gioachino Rossini, Stanisław Moniuszko, Charles Gounod, Georges Bizet, Piotr Czajkowski.

Szczytny cel

Izabela Matuła, Rafał Siwek, Aleksander Teliga i Anna Sułkowska-Migoń wystąpią pro bono dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu z inicjatywy autorki projektu, krakowskiej manager kultury Jolanty Janus.

Jest to już 11. charytatywny koncert organizowany przez nią i jej Firmę Ars et Artificem przy współpracy z Fundacją Schola Cordis Profesora Janusza Skalskiego na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala. Organizatorzy również poprowadzą ten koncert.

Muzyczną pieczę nad perfekcyjnym wykonawstwem sprawować będzie laureatka najważniejszych międzynarodowych konkursów dyrygenckich, Anna Sułkowska-Migoń, która poprowadzi gościnnie znakomitą Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej. Wśród dokonań młodej dyrygentki warto wspomnieć chociażby trasę koncertową z Orchestre National de Lille oraz Orquesta de la Comunitat Valenciana, koncerty z Philadelphia Orchestra w Filadelfii, Orchestre de Chambre de Paris w Paryżu, Orquestra Simfonica del Valles w Barcelonie oraz współpracę z orkiestrami w Europie, Ameryce Północnej oraz Afryce.

To nie pierwszy tego typu koncert

Koncert „Symfonia Serc do Nieba” jest kontynuacją uznanych charytatywnych koncertów "Kolędy do Nieba" dedykowanych dzieciom z wadami serca, pacjentom Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, kierowanej obecnie przez Profesora Tomasza Mroczka.

Ten projekt ceniony przez Krakowian, bo wspierający Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie stworzyła Jolanta Janus w 2014 roku i kontynuuje go po dzisiejszy dzień jako organizator. Za działalność społeczną m.in. na rzecz Szpitala została ona odznaczona w ub. roku Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Każdy bilet to cegiełka

Każdy zakupiony przez słuchaczy bilet to cegiełka, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup ważnego sprzętu medycznego ratującego życie dzieciom z wadami serca. Partnerami głównymi są: wieloletni mecenas wspierający Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, znany producent lodów – Koral Trade, Województwo Małopolskie oraz Filharmonia Krakowska.

W poprzednich koncertach udział wzięli m. in.: Agnieszka Rehlis i Krzysztof Meisinger, Alicja Węgorzewska, Edyta Piasecka, Andrzej Lampert, Piotr Orzechowski i Dorota Miśkiewicz, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Leszek Długosz, Piwnica pod Baranami, Andrzej Sikorowski, Sinfonietta Cracovia pod batutą Jurka Dybała, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

Koncert „Symfonia Serc do Nieba” odbędzie się 4 marca 2025 roku o godzinie 19.00 w Filharmonii Krakowskiej.

Bilety-cegiełki na to wydarzenie można kupić w Kasie Filharmonii Krakowskiej oraz za pośrednictwem Krakowskiego Biura Festiwalowego KBF: BILETY, przez portal KupBilecik impresariat DH Jubilat (tel. +48 510-841-390) oraz za pośrednictwem głównego organizatora Jolantę Janus Ars et Artificem (+48 571-876-610)

Projekt został zrealizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Miasta Kraków i Przedsiębiorstwa Produkcji Lodów Koral. Partnerami Głównymi koncertu byli: Miejskie Przedsiębiorstwo  Energetyki Cieplnej, Wodociągi Krakowskie I Filharmonia Krakowska. 

Firma Koral po raz kolejny przekazała wsparcie Szpitalowi w wysokości 270 tys. dla Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej i 200 tys. dla Kliniki Nefrologii Dziecięcej.

Wydarzenie objęli patronatem  honorowym: Marszałek Województwa Małopolskiego, Prezydent Miasta Krakowa, Rektor Collegium Medicum i Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska