W klasyfikacji drużynowej zespół Kraków Wawel zajął pierwsze miejsce (po raz drugi w historii tego cyklu zawodów). W klasyfikacji indywidualnej kobiet Ewa Wesołowska zdobyła złoty medal, a Irena Paczek-Krawczak srebrny, natomiast w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Artur Gosiewski brązowy.
Zwycięzcą klasyfikacji drużynowej Kraków Wawel wystąpił w składzie: Wesołowska, Paczek-Krawczak, Gosiewski i Kamil Wójciak. Drugi był zespół Aeroclubul Romaniei, a trzeci Hungary Szolnok.
Indywidualnie Wesołowska uzyskała wynik 10 cm, a Paczek-Krawczak 11 cm. Na miejscu trzecim zostały sklasyfikowane dwie Rumunki: Gabriela Balascau i Andreea Padurean (po 20 cm). Rozstrzygnięcia nie przyniosła nawet dogrywka, bo zawodniczki uzyskały w tym skoku taki sam wynik 2 cm.
Klasyfikację indywidualną mężczyzn wygrał Zoltan Nagy z Węgier z bardzo dobrym wynikiem 3 cm. Na drugim miejscu uplasował się Gabriel Pop z Rumunii (4 cm), a na trzecim Gosiewski (8 cm).
Kraków Wawel pozostał liderem klasyfikacji drużynowej, a Paczek-Krawczak liderką klasyfikacji indywidualnej kobiet. Kamil Wójciak awansował na drugą pozycję w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn.
W imprezie rywalizowało 35 zawodniczek i zawodników z Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, Mołdawii i Kanady. Organizatorzy celowo ograniczyli liczbę startujących ze względu możliwości transportowe śmigłowca i utrudnienia dla kierujących ruchem lotniczym na lotnisku Kraków – Balice, spowodowane wykonywaniem skoków spadochronowych w tym miejscu.
Zawody sędziowała siedmioosobowa komisja (z Kanady, Węgier i Polski) pod przewodnictwem Mariusza Puchały. Planowano rozegrać jedną kolejkę treningową i sześć kolejek zawodniczych, wszystko z wysokości 1000 metrów nad Błoniami. Niestety, pogoda pokrzyżowała w pewnym stopniu te plany. W sumie wykonano jedną kolejkę treningową i trzy kolejki zawodnicze oraz jeden skok powtórkowy i dogrywkę pomiędzy dwoma zawodniczkami.
Dzięki objęciu wydarzenia patronatem przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i współorganizacji zawodów – wspólnie z WKS Wawel – przez Gminę Miejską Kraków, realizowanej przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, był możliwy powrót do miejsca, które się najbardziej kojarzy ze spadochroniarstwem w Krakowie - na Błonia.
Poza Gminą Miejską Kraków w organizację Pucharu Krakowa zaangażowane były m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Compact Skydive ze Słowacji, Budrem Euro-Invest Kraków, PZL Mielec, Wokół Stołu i Edmund Kosiec.
Miejsce rozgrywania zawodów wymagało dokonania uzgodnień z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i znalezienia odpowiedniego statku powietrznego, który by spełnił oczekiwania wszystkich stron. W celu zabezpieczenia transportu skoczków udało się pozyskać śmigłowiec Mi-8 z TECH-MONT Helicopter Company.
Follow https://twitter.com/sportmalopolskaTOP Sportowy24: Które gwiazdy sportu mają najwięcej dzieci?
DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ: