
Skutki uboczne i reakcje alergiczne są dowodem na toksyczność szczepionek
Szczepionki faktycznie powodują skutki uboczne, co nie jest ukrywane przez lekarzy, ani specjalistów. Najczęściej występującymi objawami po szczepieniu to: zmęczenie, bóle głowy, ból lub zaczerwienienie w okolicy podania szczepionki, bóle mięśniowe lub stawowe. Jest to sygnał od organizmu, że szczepionka w odpowiedni sposób zareagowała, a organizm wytwarza przeciwciała, aby bronić się przed wirusem wywołującym COVID-19. Reakcje alergiczne występują, jeśli osoba jest uczulona na konkretny składnik znajdujący się w szczepionce. Wówczas taka osoba nie powinna zostać poddana zaszczepianiu daną szczepionką.
Czytaj więcej. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Szczepionki zawierają wirusa, którym mogę się zarazić
Błędna wiedza o składzie szczepionek i jej funkcjonowaniu spowodowała, że wielu ludzi uwierzyło, że w szczepionkach znajduje się żywy wirus, który może wywołać chorobę. W rzeczywistości żaden ze składników znajdujących się w szczepionkach nie może wywołać choroby COVID-19. Szczepionki wykorzystujące mRNA, uczą komórki naszego organizmu, jak wytworzyć białko wywołujące reakcję immunologiczną w naszym organizmie, podano w raporcie New York City Department of Health and Mental Hygiene. W momencie powstania przeciwciał osoba zaszczepiona jest chroniona przed zarażeniem.
Czytaj więcej. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Osoby, które już miały COVID-19 nie potrzebują szczepionek
Po okresie przebycia choroby COVID-19, szczepienie zalecane jest dopiero w terminie nie wcześniejszym niż 3 miesiące od dnia uzyskania pozytywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Nie zmienia to faktu, że osoby, które już miały chorobę, w przyszłości mogą zachorować jeszcze raz, ponieważ przeciwciała z infekcji nie chronią długotrwale przed ponownym zakażeniem.
Czytaj więcej. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Szczepionki mogą spowodować śmiertelne zakrzepy
Szczepionka Astra Zeneca wiąże się z ryzykiem zakrzepów, ale jest ono kilka rzędów większości mniejsze, aniżeli w momencie przechorowania COVID-19. Bardziej niebezpieczne procentowo w kontekście zakrzepów jest też bezpiecznie stosowana antykoncepcja hormonalna oraz palenie tytoniu. European Medicines Agency bardzo starannie bada przypadki zakrzepów po szczepionkach, co jest spowodowane specjalnym nadzorem, jakiemu poddawane są szczepionki.