https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Daily Dose of Beauty wykorzystuje potencjał influencerów i podbija polski Internet

AIP
Malgorzata Genca / Polska Press
Prawie 167 tys. followersów na Instagramie, 129 tys. fanów na Facebooku i ponad 312 tys. subskrypcji na YouTube – takimi wynikami może pochwalić się Daily Dose of Beauty – DDOB.com należące do grupy AdNext. Ta platforma społecznościowa dla influencerów zrzesza już ponad 35 tys. młodych liderów opinii: blogerów, youtuberów i instagramowiczów – przedstawicieli Pokolenia Z i Millenialsów.

Pomysłodawcą DDOB.com jest Bartek Sibiga, który w 2015 roku dostrzegł potencjał młodych twórców działających w Internecie. Zauważył, że są oni w stanie generować znacznie większe zasięgi niż tradycyjne media. Wykorzystując wiedzę ze studiów informatycznych stworzył platformę społecznościową, która zrzesza i wspiera influencerów, a także łączy ich z reklamodawcami.

DDOB.com gromadzi obecnie blogerów, youtuberów i instagramowiczów z różnych kategorii: kosmetyki, porady, kuchnia, podróże i DIY. Pomaga im rozwijać swoje kanały blogowe/vlogowe i profile w social media, a także pośredniczy w kontakcie z markami. Platformę wspierają ambasadorzy, którzy – oprócz jej reprezentowania i promowania – tworzą unikalne treści.

DDOB.com specjalizuje się w teen marketingu. Dzięki innowacyjnemu podejściu do komunikacji z młodymi klientami i efektywnemu docieraniu do tej wymagającej grupy docelowej poprzez jej liderów opinii reklamodawcy korzystający z usług DDOB.com mogą zoptymalizować wyniki swoich kampanii, a w rezultacie zwiększyć sprzedaż.
Platforma wykorzystuje crowdsourcing w tworzeniu treści (content marketing), realizuje niestandardowe akcje dla marek z różnych branż oraz działania zasięgowe na Instagramie.
- Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dobieramy odpowiednich influencerów do promowania marki w mediach społecznościowych. Co więcej, zapewniamy automatyzację całego procesu tworzenia kampanii. Dbamy o to, aby wszystkie ze stron układu korzystały z podjętej współpracy. Bazujemy na analizach i jesteśmy na bieżąco z trendami panującymi w Internecie. Realizujemy kompleksowe akcje – począwszy od koncepcji, poprzez negocjacje, a skończywszy na podsumowaniu wyników – mówi Bartek Sibiga CEO i założyciel DDOB (grupa AdNext).

Z potencjału DDOB.com skorzystały już takie marki jak: Samsung, L’Oreal, Allegro, Inglot, Show Room, Garnier, sieć aptek DOZ, Durex, Uczelnia Łazarskiego, DaWanda, Nestle i Coty. Do tej pory hasztagami #ddob i #ddobinsta otagowano ponad 230 tys. zdjęć na Instagramie.

Wybrane dla Ciebie

Kuchnia inna niż wszystkie. Tak mieszka facet, który kocha gotować

Kuchnia inna niż wszystkie. Tak mieszka facet, który kocha gotować

Są problemy z kładką Dębniki - Salwator. Powstanie... przeprawa flisacka?

Są problemy z kładką Dębniki - Salwator. Powstanie... przeprawa flisacka?

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska