Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin Gimnazjalny 2018. Test gimnazjalistów w Zakopanem. Uczniowie zadowoleni z pytań [ZDJĘCIA]

Łukasz Bobek
Łukasz Bobek
Egzamin Gimnazjalny 2018. Podhalańscy gimnazjaliści, w tym 87 uczniów z byłego Gimnazjum nr 1 im. Olgi i Adama Małkowskich w Zakopanem. Uczniowie podzieleni zostali na trzy grupy, które pisały egzamin w trzech różnych salach.

Egzamin gimnazjalny 2018: Polski, WOS - jakie będą pytania, tematy (Arkusz, Odpowiedzi)

Egzamin gimnazjalny 2018 Terminy: cz. humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza, j.obcy. Co się pojawi na egzaminie gimnazjalnym?

Podhalańscy uczniowie klas gimnazjalnych równo o godz. 9 weszli do sal, aby rozpocząć pisanie egzaminu. Na początku młodzież musiała się zmierzyć z historią oraz wiedzą o społeczeństwie.

- Pytania dla mnie były bardzo łatwe, bo lubię historię. Były ogólnie z okresu średniowiecza, renesansu i czasu przed I Wojną Światową. Było też siedem pytań z wiedzy o społeczeństwie m.in. znalazły się tam pytania o wyborach powszechnych, o podatkach i o parlamentach – mówi Jakub Szczerba, który ponad 20 min. przed czasem wyszedł z sali egzaminacyjnej.

Wśród uczniów znaleźli się również tacy, którym historia sprawiła nieco więcej problemu i musieli więcej czasu poświęcić na przygotowanie.

- Nie powinno pójść mi aż tak źle. Przygotowywałam się wcześniej do egzaminu. Chodziłam na różne korepetycje, więc powinno być dobrze – mówiła po wyjściu z sali egzaminacyjnej Julia.

Jednak większość gimnazjalistów do egzaminu podeszła spokojnie, nie przesadzając z nadmiarem nauki.

- Stwierdziłam, że nie będę się dużo uczyć wcześniej. Nie nauczę się w parę dni tego, czego miałam się uczyć przez trzy lata – zaznacza Dorota Szczerba.

Nie obyło się jednak bez stresu. Uczniowie nerwowo zaciskali w dłoniach długopisy czekając na wejście do sali egzaminacyjnej. Prawdziwy stres pojawił się jednak w momencie, gdy z wylosowanym numerkiem zasiadali w ławce.

- Jak dostałam arkusz to miałam takie chwilowe zaćmienie. Taka myśl w głowie się pojawiła, że przecież ja nic nie wiem, ale jak zaczęłam czytać zadania, to już było dobrze – opowiadała po zakończeniu egzaminu Dorota Szczerba.

Po zakończonym egzaminie z historii oraz wiedzy o społeczeństwie uczniowie udali się na stołówkę, gdzie czekały na nich kanapki, aby o 11 móc przystąpić do pisania pracy z języka Polskiego.

W czwartek gimnazjaliści zmierzą się z pytaniami z części matematyczno - przyrodniczej, a w piątek z testem z języka obcego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska