Akademia Tarnowska pierwszą turę rekrutacji na rok akademicki 2025/26 zaplanowała w terminie 1 czerwca – 21 lipca. Natomiast rekrutacja dodatkowa potrwa od 18 sierpnia do 15 września, a rekrutacja uzupełniająca – w dniach 22–24 września.
Kandydaci na studia mają do wyboru wiele atrakcyjnych kierunków na studiach I i II stopnia, jednolitych magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych. Wśród nich są m.in.: administracja, ekonomia, prawo, finanse i rachunkowość, lingwistyka stosowana, psychologia, ochrona środowiska, fizjoterapia, pielęgniarstwo, kierunek lekarski, automatyka, informatyka, robotyka i inżynieria elektryczna, grafika, wzornictwo.
19 kierunków o profilu praktycznym
Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu pierwszą turę rekrutacji rozpocznie 26 maja i zakończy 19 lipca. Natomiast drugą turę zaplanowano w terminie 21 lipca – 23 września.
Oświęcimska uczelnia oferuje 19 kierunków studiów o profilu praktycznym z dziedzin nauk medycznych i o zdrowiu, inżynieryjno-technicznych, ekonomicznych, humanistycznych, społecznych i o bezpieczeństwie.
– Spodziewamy się, że podczas tegorocznej rekrutacji największym zainteresowaniem cieszyć się będą kierunki takie jak: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, zarządzanie, filologia angielska, zarządzanie i inżynieria produkcji, informatyka, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz dietetyka – wymienia Radosław Folga, prorektor ds. studenckich i promocji MUP w Oświęcimiu.
W tegorocznej ofercie edukacyjnej uczelni nie zabrakło także nowości. Są nimi kierunki: energetyka odnawialna i zarządzanie energią oraz pedagogika resocjalizacyjna i bezpieczeństwo (wewnętrzne studia magisterskie).
Od fizjoterapii po cyberbezpieczeństwo
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rekrutacja na rok akademicki 2025/26 rozpoczęła się już w kwietniu i potrwa do końca lipca. W ofercie uczelni znajdziemy m.in. takie klasyki (w ubiegłym roku cieszyły się one ogromną popularnością) jak: analiza danych w biznesie, programowanie, projektowanie gier komputerowych, fizjoterapia, analityka biznesowa i big data (II stopień), fizjoterapia, Aviation Management. Jakie kierunki mogą być najbardziej oblegane podczas tegorocznej rekrutacji?

Edukacja
– Stawiamy na kierunki analityka danych w biznesie oraz analityka biznesowa i Big Data. Jesteśmy jedyną uczelnią na Podkarpaciu, która w swojej ofercie ma takie kierunki analityczne. Spodziewamy się też dużego zainteresowania ofertą specjalności na kierunku informatyka, tj. programowanie i cyberbezpieczeństwo – wymienia Anna Klee-Bylica, rzeczniczka WSIiZ w Rzeszowie. I dodaje, że godne polecenia są m.in. studia anglojęzyczne, a szczególnie specjalność Aviation Management.
Rzeszowska uczelnia przygotowała także kilka atrakcyjnych nowości (na studiach I i II stopnia), które odpowiadają na realne potrzeby rynku pracy. Wśród nich znajdziemy takie kierunki i specjalności jak: cyberbezpieczeństwo, finanse i audyt wewnętrzny, manager cyberbezpieczeństwa, zarządzanie cyberbezpieczeństwem, sztuczna inteligencja (specjalność), Business Intelligence, Cybersecurity Management.
ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK EDUKACYJNY!