Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda: ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE. Co było na EGZAMINIE gimnazjalnym z PRZYRODY? 11.04

redakcja
Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda: ODPOWIEDZI Polska Press
Egzamin gimnazjalny 2019. Przyroda - odpowiedzi i arkusze. 11 kwietnia 2019 to drugi dzień tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. Po testach z wiedzy humanistycznej uczniowie zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Na wypełnienie testu gimnazjaliści mają 60 minut. Zdaniem uczniów część przyrodnicza była bardzo prosta. Tutaj znajdziecie ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE.

Egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych 2019: przyroda

W czwartek, 11 kwietnia, uczniowie przystąpili do egzaminów gimnazjalnych z przedmiotów ścisłych. Test z przedmiotów przyrodniczych, obejmuje zakres materiału z biologii, geografii, fizyki i chemii.

Mamy już pierwsze relacje gimnazjalistów. Zdaniem uczniów część przyrodnicza była bardzo prosta, do objaśnienia były takie pojęcia jak np. destruenci. - Takie rzeczy uczniowie omawiają w podstawówce - nie kryje Stanisław.

Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE

- Dzisiejszy egzamin nie sprawił nam trudności, zaczęliśmy od części przyrodniczej. Biologia była naprawdę łatwa - nie kryje Stanisław, uczeń Gimnazjum nr 49 w Krakowie.

Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda: ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE. C...

- Wiele rzeczy można było wywnioskować z tekstu i rysunków. Np. to, do której części serca wpływa krew, a takie było jedno z poleceń - dopowiada Piotr.

- Jeśli chodzi o fizykę i geografię, to było dużo obliczeń. Trzeba było np. obliczyć, ile czasu danej osobie zajmie wyjście na wskazaną górę. Należało również obliczyć, w jakiej odległości od wskazanego domu znajduje się burza - mówi Stanisław.

Test sprawdza wiedzę ucznia z chemii, biologii, geografii oraz fizyki. W zeszłym roku pojawiły się na egzaminie 24 zamknięte pytania, na ich rozwiązanie zdający miał godzinę.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018: PRZYRODA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

Jak zwykle pojawiły się ćwiczenia typu prawda-fałsz, wielokrotnego wyboru lub dopasowania, sprawdzały stan wiedzy ucznia z ostatnich trzech lat nauki. Pytania poruszały mnogość tematów, między innymi zakres budowy ludzkiego ciała, reakcje chemiczne, czy wzory fizyczne.

Egzamin gimnazjalny 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI. Arkusze CKE, klucz odpowiedzi. Za nami część matematyczno-przyrodnicza! [11.04.2019]

Część druga egzaminu gimnazjalnego – matematyczno-przyrodnicza, sprawdzająca, czego gimnazjalista nauczył się z zakresu:

 • matematyki – trwa 90 minut
 • przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii – trwa 60 minut.

Zadania z przedmiotów przyrodniczych mają wyłącznie formę zamkniętą, są zróżnicowane pod względem sprawdzanych wiadomości i umiejętności, poziomu trudności, a także sposobu udzielania odpowiedzi. Mogą występować pojedynczo lub w wiązkach tematycznych. Dla każdego zadania podano najważniejsze wymagania ogólne i szczegółowe, do których to zadanie się odnosi, oraz rozwiązanie. Pewne umiejętności złożone, np. dotyczące metodyki badań przyrodniczych, zapisane są tylko w wymaganiach ogólnych. Zadania, które sprawdzają te umiejętności, mogą też odwoływać się do kilku wymagań szczegółowych - czytamy w informatorze opublikowanym przez CKE.

Egzamin gimnazjalny 2019: Są przecieki? Arkusze CKE wyciekły?

Oprócz tradycyjnej giełdy tematów w internecie można znaleźć informacje o rzekomych przeciekach dotyczących egzaminu gimnazjalnego 2019. Podobne informacje o przeciekach pojawiały się także w poprzednich latach, ale później okazywało się, że nie mają nic wspólnego z prawdą. Czy warto kontaktować się z osobami, które twierdzą, że mają dostęp do przecieków z egzaminu gimnazjalnego i posiadają np. arkusze testów z CKE? Uwaga! Można się nabrać, korzystając ze specjalnych stron, które za opłatą oferują niby oryginalne arkusze CKE.

Autor: Joanna Urbaniec

Egzamin gimnazjalny 2019 Harmonogram

 1. 1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)
  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9
  z zakresu języka polskiego – godz. 11
 2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)
  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9
  z zakresu matematyki – godz. 11
 3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)
  na poziomie podstawowym – godz. 9
  na poziomie rozszerzonym - godz. 11

Egzamin gimnazjalny 2019 DATY I GODZINY. Harmonogram - termin dodatkowy!

 1. część humanistyczna 3 czerwca 2019 r. (poniedziałek)
  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
 2. część matematyczno-przyrodnicza – 4 czerwca 2019 r. (wtorek)
  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  z zakresu matematyki – godz. 11:00
 3. język obcy nowożytny – 5 czerwca 2019 r. (środa)
  na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

O
Ojciec

Strajkujący nauczycieli, którzy opuścili szkoły w czasie egzaminu pokazali jak im zależy na dzieciach które uczą. Mamy dowód na to, że jest potężna grupa leniwych nauczycieli bez powołania, których powinno się zwolnić. Można było strajk zawiesić, ale oni woleli dzieci przypiąć do tarczy - bardzo prymitywna zagrywka. Pół życia chodziłem na wywiadówki i mam bardzo złe opinie o nauczycielach.

Wg mnie, na jedną szkołę (kilkadziesiąt nauczycieli) przypada tylko kilka bardzo dobrych, a kasę chcą wszyscy.

Za 18 godzin pracy tygodniowo chcą zarabiać jak lekarz, czy inżynier - powywracało im się w główkach.(o odpowiedzialności nie wspomnę).

G
Gość

komentarz dedykowany Gościowi

Nikt nie jest niczyim zakładnikiem, nauczyciel uczy bądź będzie uczyć twoje dzieci, więc trochę więcej szacunku :) Wiem bardzo dobrze, jak wygląda ta praca, a brednie, o których mówią w telewizji, że nauczyciele dyplomowani średnio zarabiają wysokie sumy to tylko zagrywka ;) W pracy pisemnej z języka polskiego na egzaminie gimnazjalisty był temat o bronieniu swoich przekonań. Każdy ma prawo do obrony samego siebie, a nawet powinien zawalczyć o swoje prawa. Większość nauczycieli wykorzystuje swój czas wolny w domu na przygotowanie się do lekcji, sprawdzenia prac. Nikt za to im nie płaci, a jak kogoś nerwica weźmie, to nie jest wasz problem. Ale najwidoczniej Kaczyński woli wydać na krowy, bo przecież edukacja nie ma znaczenia. Pozdro.

Ale śpij sobie codziennie po 7 godzin, kiedy nauczyciel śpi 2. To musi być hańba, że w ogóle oni śpią. Aha i poprawna pisownia to "podwyżka", panie dyplomato :)

-uczennica gimnazjum (podpisuję się, żeby nie było, że jestem jakąś matematyczką ;))

G
Gość

Uczniowie zakładnikami nauczycieli w przetargu o podwyszkę dla nauczycieli ! To wstyd i hańba oraz świństwo z strony zwiąsków zawodowych nauczycieli tak wykorzystywać uczniów i dzieci do przetargów !

Dodaj ogłoszenie