Egzamin gimnazjalny 2019 PRZYRODA. Pytania z PRZYRODY [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

Marcin Banasik
Egzamin gimnazjalny 2019 PRZYRODA Egzamin gimnazjalny 2019 PRZYRODA
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. Drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych uczniowie zmierzą się z częścią przyrodniczą oraz matematyką. O godz. 9 uczniowie gimnazjów przystąpią do rozwiązywania zadań z biologii, chemii, fizyki i geografii. Na wypełnienie testu gimnazjaliści będą mieli 60 minut (początek o godz. 9.00). Tutaj znajdziecie ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE.

Egzamin gimnazjalny 2019: przyroda za nami!

- Dzisiejszy egzamin nie sprawił nam trudności, zaczęliśmy od części przyrodniczej. Biologia była naprawdę łatwa - nie kryje Stanisław, uczeń Gimnazjum nr 49 w Krakowie.

- Wiele rzeczy można było wywnioskować z tekstu i rysunków. Np. to, do której części serca wpływa krew, a takie było jedno z poleceń - dopowiada Piotr.

Egzamin gimnazjalny 2019 przyroda: ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE. C...

Egzamin gimnazjalny 2019: przyroda łatwa czy trudna?

- Jeśli chodzi o fizykę i geografię, to było dużo obliczeń. Trzeba było np. obliczyć, ile czasu danej osobie zajmie wyjście na wskazaną górę. Należało również obliczyć, w jakiej odległości od wskazanego domu znajduje się burza - mówi Stanisław.

Zdaniem gimnazjalistów część przyrodnicza była bardzo prosta, do objaśnienia były takie pojęcia jak np. destruenci. - Takie rzeczy uczniowie omawiają w podstawówce - nie kryje Stanisław.

W czwartek 11.04.2018 o godzinie 9.00 rozpocznie się egzamin gimnazjalny 2019 z przyrody. Na rozwiązanie zadań z biologii, chemii, fizyki i geografii gimnazjaliści będą mieli 60 minut.

Zadania z przyrody w ubiegłym roku sprawdzały między innymi znajomość faktów, symboli, terminów, wzorów, formuł, oraz opanowanie umiejętności prostych takich jak na przykład: wyszukiwania informacji, rozpoznawania typów obiektów, zjawisk i procesów.

Egzamin gimnazjalny z matematyki. Czym królowa nauk może zaskoczyć egzaminowanych?

Część z zakresu przyrodniczego rozpocznie się o godzinie 9 oraz będzie trwać 60 minut. Po przerwie, o godzinie 11 uczniowie napiszą egzamin z matematyki, będą mogli na niego poświęcić aż 90 minut. Terminy dodatkowe wyznaczono na wtorek, 4 czerwca. Podczas egzaminu z matematyki używać można wyłącznie długopisu lub pióra z czarnym atramentem/tuszem, na drugą część uczniowie mogą wziąć ze sobą linijkę. Warto wspomnieć, że wynik egzaminu jest kluczowy podczas rekrutacji do szkoły średniej, mimo że nie określa się progu zaliczenia.

Egzamin gimnazjalny MATEMATYKA 2019. Co obowiązuje gimnazjalistów na egzaminie?

Pierwszy egzamin, czyli z przedmiotów przyrodniczych, obejmuje zakres materiału z biologii, geografii, fizyki i chemii. Robiąc powtórkę z biologii, należy skupić się na podstawowych związkach chemicznych, budowie oraz funkcjonowaniu komórki, organizmu roślinnego oraz człowieka.

Warto zwrócić uwagę na zagadnienia powiązane z genetyką, ewolucją życia, systematyką, ekologią oraz stanem zdrowia i choroby. Na końcu zalecamy przeczytać kilka zdań o globalnych i lokalnych problemach środowiska. W przypadku zadań z geografii, spodziewać się można pytań o kształt i ruchy Ziemi oraz ich następstwa, a także położenie, środowisko oraz ludność Polski. Każdy uczeń powinien posiadać umiejętność czytania, interpretacji i posługiwania się mapą.

Warto dodatkowo zapoznać się z relacją przyroda-człowiek-gospodarka. Fizyka to przede wszystkim zasady dynamiki Newtona, zagadnienia związane z energią, materią oraz elektrycznością, a także magnetyzmem i ruchem drgającym. Z chemii warto powtórzyć tematykę substancji oraz ich właściwości, wewnętrznej budowy materii, a także przypomnieć sobie podstawowe reakcje chemiczne oraz wzory.

Podczas egzaminu z matematyki zaś spodziewać się można zadań, w których niezbędna może okazać się umiejętność rozwiązywania równań, pracy na wykresach funkcji oraz znajomość zagadnień związanych ze statystyką opisową.

Próbny egzamin gimnazjalny 2018. MATEMATYKA - arkusze zadań ...

Egzamin gimnazjalny z matematyki. Jak wyglądają zadania?

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z matematyki składa się z 23 zadań, tylko 3 z nich są otwarte. Spodziewać można się na nich danych umieszczonych w tabelach, diagramach, ilustracjach oraz schematach. Uczeń będzie musiał wykazać się umiejętnością pracy z takimi pomocami, a rozwiązanie zadań będzie polegało głównie na wyborze poprawnej odpowiedzi z proponowanych lub oznaczeniu prawdziwość lub nieprawdziwość tezy.

Na egzaminie gimnazjalnym z matematyki na pewno pojawią się zadania, polegające na wykonaniu rachunków, które uczniowie będą musieli umieścić na karcie, załączonej do arkusza. Należy unikać zapisywania jakichkolwiek obliczeń na marginesie, ponieważ tego egzaminator nie może oceniać.

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram

 1. 1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)
  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9
  z zakresu języka polskiego – godz. 11
 2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)
  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9
  z zakresu matematyki – godz. 11
 3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)
  na poziomie podstawowym – godz. 9
  na poziomie rozszerzonym - godz. 11

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mgolabek

W odpowiedzi w zadaniu 4.1 jest błąd.

Prawidłowa jest odp. B.

Dodaj ogłoszenie