Egzamin gimnazjalny Historia i WOS 2017: znamy pytania! EGZAMIN GIMNAZJALNY, ARKUSZ, ODPOWIEDZI

Redakcja
Egzamin gimnazjalny Historia i WOS 2017: znamy pytania! EGZAMIN GIMNAZJALNY, ARKUSZ, ODPOWIEDZI Egzamin gimnazjalny Historia i WOS 2017
Egzamin gimnazjalny 2017: Historia i WOS. rozpoczęły się testy gimnazjalne. Uczniowie są już po pierwszej części z historii i WOS. Musieli odpowiedzieć na 25 pytań, w teście znalazło się też kilka tekstów źródłowych. Arkusze z zadaniami oraz odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2017 z historii i WOS-u znajdziecie w środę po zakończeniu egzaminu na naszej stronie internetowej. Gimnazjaliści zmagali się m.in. z pytaniem: kto w województwie sprawuje władzę ustawodawczą: sejmik, zarząd województwa, marszałek, czy wojewoda? W teście na egzaminie gimnazjalnym znalazły się zdjęcia budowli: Łuku Triumfalnego, akweduktu, Koloseum - uczniowie mieli wskazać na czyją cześć zostały wzniesione. Po zakończeniu egzaminu gimnazjalnego, dajcie nam znać w komentarzach pod tekstem, czy według Was pytania z testu gimnazjalnego były łatwe, czy trudne? Co Wam sprawiło najwięcej problemów, a które pytania były banalne? Egzamin gimnazjalny Historia i WOS 2017 (CKE Arkusze, Zadania i Odpowiedzi) EGZAMIN GIMNAZJALNY

Egzamin gimnazjalny 2017: POLSKI, HISTORIA, WOS - sprawdź pytania! (Arkusz, poprawne Odpowiedzi)

**

Egzamin gimnazjalny 2017: Historia, WOS i J. Polski na start! PYTANIA, ARKUSZ, CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

**

Egzamin gimnazjalny Historia i WOS 2017: sprawdź, jakie były pytania [ARKUSZ, ODPOWIEDZI, ZADANIA]

Po przeczytaniu tekstu źródłowego o walkach zakonu krzyżackiego z prusakami musieli umiejscowić ich potyczki na osi czasu.

Egzamin gimnazjalny Historia i WOS 2017: kinematografia, szara strefa, dochody Unii Europejskiej
Było pytanie o kinematografię i braci Lumier, a także o szarą strefę - na podstawie kilku opisanych sytuacji (np. opiekunka do dziecka bez umowy o pracę) mieli wskazać czym ona jest.

Na mapie przedstawiającej rozmieszczenie linii kolejowych odpowiadali, czy łączyły one zabór pruski z rosyjskim. Na rysunku ze strojami szlacheckimi mieli wskazać jaka jego część znalazła się w opisie.Był też wykres z dochodami Unii Europejskiej - mieli wskazać skąd one pochodzą i na co są przeznaczane.

Po przeczytaniu tekstu źródłowego o Egipcie odpowiadali na pytania: prawda czy fałsz.

Mieli wskazać za czasów jakiego króla został zbudowany biały dworek w Łazienkach i jaki styl reprezentuje: gotycki, klasycystyczny czy barokowy?

Był tekst źródłowy opisujący jakąś epokę, a uczniowie mieli wskazać do jakich twierdzeń filozoficznych pasuje.Emocje na korytarzu gimnazjum nr 13 przy ul. Mackiewicza nie opadały jeszcze przez długi czas po tym, jak ostatni uczniowie oddali swoje testy. Niektórzy skończyli pisać przed czasem. Wiktoria Wójcik wyszła z sali jako druga.

- Nie mogłam już znieść tej presji i musiałam wyjść - mówi. - Na próbnych wszyscy wcześniej wychodzili, a teraz siedzą. Ale na polskim ja też będę pisać do końca. Myślę, że będę miała jakieś 60-70 proc. - szacuje. - Z historii wszystko mieliśmy przerobione. A z WOS-u to trochę można na czuja. Żyjemy przecież w tym świcie, oglądamy telewizję, to wiemy co się dzieje.

Gimnazjaliści deklarowali, że nic specjalnie ich nie zaskoczyło. I, że test nie był trudniejszy, niż próbny, który wcześniej pisali. Najwięcej problemów mieli z szarą strefą.

- Co to jest ta szara strefa? Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi - słychać było jak przekrzykiwali się na korytarzu. Jeden u drugiego upewniał się, czy zaznaczył prawidłowe odpowiedzi. - A co zaznaczyliście na osi czasu? A władzę ustawodawczą w województwie kto sprawuje? Sejmik? A ja napisałam, że zarząd województwa!

Milena Miziura, Monika Iwanow liczą, że napisały na jakieś 75-80 proc. - Ja tylko nie lubię rysunków, Ale poza tym, dobrze mi poszło - mówiła Milena. - Nie było niczego zaskakującego.

Dziś przed nimi jeszcze język polski. - Oby tylko nie było charakterystyki - trzymały kciuki Nadia Królikowska i Natalia Burzyńska. - Może być opowiadanie, rozprawka, tylko nie charakterystyka!


Egzamin gimnazjalny 2017: Historia i WOS [ARKUSZ, KLUCZ ODPOWIEDZI]

Test z historii i WOS-u trwał 60 minut, natomiast egzamin gimnazjalny z języka polskiego, który rozpocznie się dziś o godz. 11 i będzie trwał 90 minut. Arkusze z zadaniami oraz odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2017 z historii, WOS i języka polskiego znajdziecie w środę po zakończeniu egzaminu na naszej stronie internetowej.

Egzamin gimnazjalny Historia i WOS 2017: Uczniowie dziś rozpoczną od części humanistycznej
Uczniowie dziś rozpoczęli Egzamin Gimnazjalny od części humanistycznej: o godz. 9 napisali egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie. Potem o godz. 11 przystąpią do egzaminu z języka polskiego.

W czwartek będą pisać testy z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w piątek z języka obcego. Wyniki egzaminu po gimnazjum zostaną ogłoszone 23 czerwca

.

Egzamin Gimnazjalny 2017: wyniki egzaminu gimnazjalnego 23 czerwca**
Natomiast w tę sobotę większość szkół średnich w Krakowie organizuje dni otwarte dla gimnazjalistów. Weźmie w nich udział m.in. Zespół Szkół Chemicznych, gdzie będzie można zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w laboratorium chemicznym. Ci, którzy przyjdą do Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej będą mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach geodezyjnych, warsztatach logistycznych, zobaczą też, jak się projektuje w programie AutoCAD.

Egzamin gimnazjalny 2017 PRZECIEKI: jakie bedą zadania i pytania [PYTANIA, ZADANIA, DATA, TERMINARZ]

Autor: Joanna Urbaniec

Egzamin gimnazjalny HARMONOGRAM
Egzamin gimnazjalny 2017. Część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

Egzamin gimnazjalny 2017. Część matematyczno - przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
- z zakresu matematyki – godz. 11:00

Egzamin gimnazjalny 2017. Język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mistrz Chemi g39

poszło mi do baniiiii... :'((((( (pierwsza)

Dodaj ogłoszenie