Spis treści
- Egzamin ósmoklasisty 2024. Mamy oficjalny arkusz CKE
- Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki: co znajdzie się w arkuszu? [ZADANIA]
- Wymagania egzaminacyjne na teście ósmoklasisty z matematyki
- Te zagadnienia pojawią się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki 2024
- Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki: arkusze z poprzednich lat
- Co zabrać ze sobą na egzamin ósmoklasisty 2024?
- Zasady egzaminu ósmoklasisty. Ile procent należy uzyskać, aby zdać?
- Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 już w lipcu
Egzamin ósmoklasisty 2024. Mamy oficjalny arkusz CKE
Przejdź do galerii i sprawdź arkusz z matematyki, z którym musieli zmierzyć się ósmoklasiści.
Tegoroczne egzaminy ósmoklasisty rozpoczną się w połowie maja. Drugiego dnia zmagań z testami uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych mierzą się z testem z matematyki. Rozpoczął się on w środę 15 maja 2024 o godz. 9.00.
Uczniowie, którzy z różnych przyczyn losowych nie dadzą rady przystąpić do egzaminu w powyższych terminach, mogą liczyć na termin dodatkowy 11 czerwca 2023 (wtorek) o godz. 9.00.
Pierwsi uczniowie, którzy opuścili salę podzielili się swoimi wrażeniami o egzaminie ósmoklasisty z matematyki
Dziś, w środę 15 maja uczniowie klas ósmych zmierzyli się z królową nauk - matematyką. Jak im poszło?
Zdania uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im Janusza Korczaka w Krakowie są podzielone.
- Nie był najtrudniejszy ale też nie był prosty. W zadaniach zamkniętych udało mi się nawet coś policzyć, ale gorzej mi poszło w zadaniach otwartych, gdzie była geometria. Zapomniałam w jednym z nich pola trapezu więc myślę, że nie zostanie mi to zadanie zaliczone- mówi nam Emilia Bugaj
Janek też kręci głową gdy pytamy go o poziom trudności.
- Na pewno był prostszy niż próbny. Wszystkie zadania zrobiłem, ale i tak nie wszystkich odpowiedzi jestem pewny. No i te zadania na końcu z geometrią mnie zaskoczyły, były trudniejsze niż się spodziewałem - mówi
Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki: co znajdzie się w arkuszu? [ZADANIA]
Egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpocznie się w środę 15 maja 2024 roku o godzinie 9:00. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie będą mieli 100 minut, czyli nieco ponad półtorej godziny.
W arkuszu znajdzie się od 19 do 23 zadań:
- od 5 do 7 zadań otwartych
- od 14 do 16 zadań zamkniętych
Zadania zostały przygotowane w taki sposób, aby sprawdzić sprawność rachunkową, rozumowanie i argumentację, wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji oraz wykorzystanie i tworzenie informacji.
Uczeń na egzaminie ósmoklasisty z matematyki może zdobyć 25 punktów: 15 punktów za zadania zamknięte oraz 10 punktów za zadania otwarte.
Wymagania egzaminacyjne na teście ósmoklasisty z matematyki
W 2024 roku egzamin ósmoklasisty z matematyki będzie przeprowadzany na podstawie okrojonych wymagań egzaminacyjnych podstawy programowej. Zostały one opisane w informatorze opublikowanym przez Centralną Komisję Edukacyjną.
Szczegółowe wymagania edukacyjne można znaleźć klikając w link: wymagania egzaminacyjne dotyczące egzaminu ósmoklasisty z matematyki 2024
Te zagadnienia pojawią się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki 2024
Podczas egzaminu ósmoklasisty z matematyki sprawdzona zostanie wiedza, którą uczeń nabył podczas wszystkich lat nauki w szkole podstawowej. Będzie musiał wykazać, że zna omawiane działania, wzory i reguły matematyczne, potrafi wykorzystać je w praktyce, a także zanalizować.
Z dużym prawdopodobieństwem w tegorocznym arkuszu - tak jak w poprzednich latach - pojawią się:
- zadania dotyczące pierwiastków
- zadania dotyczące geometrii - obliczanie objętości i pola powierzchni
- zadania z odczytywaniem danych z osi
- zadania dotyczące ułamków, wyrażeń ułamkowych
- zadania dotyczące procentów
- zadania wyboru, w których należy uzasadnić prawdziwość podanych zdań, używając obliczeń
Ponadto należy przypomnieć sobie zagadnienia związane z działaniami na potęgach, równiami z jedną niewiadomą, wyrażeniami algebraicznymi, kątami, wielokątami, kołami oraz elementami rachunku prawdopodobieństwa.
Egzamin ósmoklasisty 2024 z matematyki: arkusze z poprzednich lat
Aby oswoić się z formą egzaminu ósmoklasisty z matematyki, poznać rodzaje zadań i zagadnienia, które już się na nim pojawiły, warto przejrzeć arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat:
Co zabrać ze sobą na egzamin ósmoklasisty 2024?
Na egzamin uczniowie powinni przynieść legitymację oraz długopis lub pióro z czarnym tuszem. Należy zaznaczyć, że podczas egzaminu ósmoklasisty nie wolno korzystać z kalkulatora ani urządzeń telekomunikacyjnych.
Zasady egzaminu ósmoklasisty. Ile procent należy uzyskać, aby zdać?
Dla egzaminu ósmoklasisty nie został określony minimalny próg zdawalności, co oznacza, że nie można go nie zdać. Wyniki są jednak ważne podczas rekrutacji do liceum, technikum lub szkoły zawodowej.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 już w lipcu
Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną 3 lipca 2024 roku w systemie ZIU na stronie www.wyniki.edu.pl. Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji to 6 lipca 2024 roku.
