MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin zawodowy 2020. Kiedy wyniki egzaminu zawodowego? Sprawdź!

Marlena Hebda
Marlena Hebda
Kiedy będą wyniki egzaminu zawodowego? Sprawdź!
Kiedy będą wyniki egzaminu zawodowego? Sprawdź! Lucyna Nenow
Egzamin zawodowy 2020 - wyniki. Egzamin zawodowy to test, który musi zdać każdy uczeń szkoły zawodowej i technikum. Egzamin ten jest potwierdzeniem, że zdający zdobył potrzebne kwalifikacje i umiejętności, które są wymagane przy wykonywaniu danego zawodu. Kiedy zostaną podane wyniki egzaminów zawodowych?

Egzamin zawodowy 2020: wyniki

Termin zdawania egzaminów zawodowych podzielony jest na dwie sesje - zimową i letnią. Uczniowie, którzy zdecydowali się na zdawanie w sesji zimowej, pisali egzaminy już od 9 stycznia, a zakończyli 15 lutego. Po pierwszym stresie, jakim było przystąpienie do egzaminu, teraz wszystkich zdających czeka drugi - oczekiwanie na wyniki.

Na szczęście oczekiwanie to nie będzie trwało bardzo długo. Wyniki egzaminów zawodowych zostaną ujawnione już 20 marca 2020 roku.

Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego?

W jaki sposób można sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego? Czy trzeba odebrać je osobiście, czy można sprawdzić je online? Wyniki egzaminu zawodowego można odebrać w szkole, w której uczeń przystępował do egzaminu, zwykle w godzinach ustalonych przez dyrektora. Sprawdzenie wyników będzie możliwe także przez Internet. Pojawią się one na stronie CKE i aby je sprawdzić, uczeń musi posiadać wygenerowane dla niego hasło, które powinien otrzymać w szkole.

Egzamin zawodowy 2020

Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, należy uzyskać:‎

  • z części pisemnej - co najmniej 50 proc. punktów (czyli minimum ‎‎20 punktów) oraz
  • z części praktycznej - co najmniej 75 proc. punktów.

Egzamin zawodowy 2020. Jak wyglądał egzamin?

Od 1 września 2019 r. kształcenie rozpoczęły 5-letnie technika dla młodzieży. Obecnie egzamin zawodowy występuje w dwóch formułach: 2012 oraz 2017.

Egzamin zawodowy 2020. Formuła wg podstawy programowej z 2012

Egzamin zawodowy w tej formule przeprowadzany jest dla uczniów i absolwentów zasadniczych szkół zawodowych, techników i szkół policealnych, którzy rozpoczęli naukę nie wcześniej ‎niż 1 września 2012 r., ale nie później niż 31 sierpnia 2017 r. lub przystępują do egzaminu w trybie egzaminu eksternistycznego.‎
Egzamin ten składa się z części praktycznej oraz pisemnej.

Egzamin zawodowy 2020. Część pisemna

  • Część pisemna trwa 60 minut.
  • Przeprowadzana jest w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna ‎ ‎jest prawidłowa.
  • Część pisemna może być zdawana z wykorzystaniem wydrukowanych papierowych arkuszy ‎egzaminacyjnych lub przy komputerze.‎
  • Część praktyczna trwa nie krócej niż 120 minut i nie dłużej niż 240 minut.
  • ‎‎Przeprowadzana jest w formie testu praktycznego, który polega na wykonaniu przez zdającego ‎‎zadania egzaminacyjnego. Dodatkowo na zapoznanie się z treścią zadania egzaminacyjnego zawartego w arkuszu ‎egzaminacyjnym ‎oraz z wyposażeniem stanowiska egzaminacyjnego zdający ma 10 minut, ‎których nie wlicza ‎się do czasu trwania części praktycznej egzaminu zawodowego.

Egzamin uznaje się za zdany, jeśli egzaminowany zdobędzie co najmniej 50 proc. punktów z części pisemnej oraz 75 proc. punktów z części praktycznej.

Egzamin zawodowy 2020. Formuła wg podstawy programowej z 2017

Egzamin zawodowy w tej formule przeprowadzany jest dla uczniów i słuchaczy branżowych szkół I i II stopnia, techników oraz szkół policealnych, którzy rozpoczęli naukę nie wcześniej ‎niż 1 września 2017 roku.

Egzamin zawodowy składa się z części pisemnej i części praktycznej, podczas których panują takie same zasady, jak w formule 2012.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Żywe szachy na Budzeniu Sienkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska